Yazı yazarak para kazanmak için neler yapmak gerekir?

Yazı yazarak nasıl para kazanırım? Yazı yazarak ne kadar para kazanabilirim?

Bu soruların cevabı yazara göre, geçmiş deneyimlere göre,  gelir hedeflerine ve ne tür şeyler yazmak istediğinize bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Ancak freelance yazarların başarılı olması için dikkat etmeleri gereken birkaç önemli nokta vardır. İşte bu önemli noktalar:

Kendine güven. Bu işi yapacağınıza düşüncelerinizin derinliklerinde tamamen inanın aksi halde başarısız olursunuz.

Network. Müşteri aradığınızı bilen, size geri bildirimde bulunacak ve destek verecek arkadaş çevresine veya yazar arkadaşlara ihtiyacınız olacak.

Pazarlama yapma isteğiniz olsun. Bu bir iş ve işte gökten yağmayacak. Sizinle temas kuracak sabit müşteri akışını garanti altına almak için istikrarlı biçimde pazarlama yapmanız gerekir böylece en iyi müşterileri toplarsınız ve seçersiniz.

Büyük hedefler. Tuzu kuru her freelance yazarın arkasında bir veya iki tane çok para kazandıran müşteri vardır. Bu müşteriler her ay düzenli olarak iş gönderir. Yüksek hedefleriniz olmalı. Bir üst sınıfa yükselmek ve daha iyi müşterilere sahip olmak için amaçlar belirlemelisiniz. Bu sayede faturalarınızı ödeyebileceğiniz güvenilir işler yaparsınız.

Para yönetimi becerileri. İşleriniz katlandıkça iyi para kazanırsınız. En düşük düzeyden işlevsiz müşterilere kadar her türlü işi alıyorsanız ve mali durumunuzu yönetemediğiniz için kendinizi beş parasız hissediyorsanız ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız gerekir.

Esneklik. En iyi kazanan freelance yazarlar sadece en sevdikleri konu hakkında veya istedikleri konu hakkında yazmazlar. İyi ödeme alacakları ve son teslim tarihine yetiştirebilecekleri özel konular hakkında yazmayı da öğrenirler.

Mücadeleden hoşlanma. Profesyonel freelance yazarlar daha fazla kazanmak için her zaman en zor görevleri alırlar ve becerilerini esnetirler. Bu sayede mevcut duruma saplanıp kalmazlar.

Gelişme dürtüsü. Yazarlar sıklıkla yazılarının yaşamlarını idame ettirecek kadar iyi olup olmadığını merak ederler. Dinleme, öğrenme ve gelişme hevesiniz varsa sizin için her şey iyi olacaktır.

Sürdürülebilirlik. Büyük bir projeyi bitirdikten sonra her defasında iki hafta boyunca kendinizi toparlamanız gerekmez. Doğru yiyin, fit kalın ve yeteri kadar uyuyun. Aksi taktirde psikolojik olarak yıpranırsınız veya gözden düşersiniz.

Sabır. Yazmak hızlı para kazanmak için iyi bir yol değildir. Kazandıran freelance işler almak zaman alır ve bu noktaya gelene kadar çok çalışmanız gerekir.

Yazı yazarak para kazanmak isteyenlere özel kaleme aldığımız yazı serimize devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir