Yazın eğlenceli bir iş nasıl bulunur?

Yaz işleri hem eğlenceli hem de ödüllendiricidir. Yaz aylarını dolu dolu geçirmenin ilk adımı yaratıcı olmak ve müthiş bir iş bulmaktır.

 

Adımlar

1 – İyi bir iş bulun. Boş zamanınızı fabrika da geçirmek istemezsiniz değil mi? Yazı geçirebileceğiniz bir sürü iş seçeneği vardır: Masaj salonları, dondurmacılar, düğün salonları, fotoğrafçılar, restoranlar, eğlence parkları ve çocuklar için olan yaz kampları gibi. Bütün bu seçenekler yarı zamanlı iştir ve özgeçmişinizde harika görünecektir.

2 – İyi bir özgeçmiş hazırlayın. Bu işverenler işyerinde uzun süre kalmayacağınızı ve iş deneyimine fazla önem vermeyeceğinizi bilir. Bununla birlikte işverene daha çekici gözükmek için başvuracağınız pozisyonla alakalı önceki deneyimlerinizden oluşan bir liste hazırlamanızda da fayda vardır.

3 – Güzel giyinin. Kısa süreli bir pozisyona başvurmanız kötü görünmeniz anlamına gelmez. Kıyafetiniz ne kadar enerjik ve hoş görünürse işvereni de o kadar çok etkilersiniz.

4 – Kendinizi şu şekilde tanıtın. Örneğin “ benim adım Ayşe, Başkent Üniversitesine gidiyorum ve işletme bölümünde okuyorum. Yaz için yarı zamanlı bir iş arıyorum.”  Gelecekteki işvereniniz yaz aylarını boş geçirmek yerine değerli bir şeyler yapmak istediğinizi gördüğünde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

5 – Mülakat sürecinde çalışma günlerinizle ilgili karşılıklı olarak anlaştığınızdan emin olun.

 

İpuçları

Başvuru yaptıktan sonra size ne zaman geri döneceklerini sorun.

 

Uyarılar

Unutmayın ki ara tatillerde ve yaz tatillerinde bu tür işlere olan talep oldukça yoğundur.

Özgeçmişinizde referans olarak gösterdiğiniz herkese haber verdiğinizden emin olun çünkü işverenlerin birçoğu referanslarınızı arayacaktır.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir