Yeni Seyahat Trendi ile Valizleriniz Artık Kaybolmayacak!

Bu yeni trend, sonsuz valiz kuyruğunda tüm valizlerin birbirine benzemesi sebebi ile evrensel bir derde dönüşen valizlerin ayırt edilememe problemini ortadan kaldıracağa benziyor. İngiliz menşeili şirket Firebox, valizleri kişiselleştirme konusunda kurdela ya da sticker benzeri şeylerin de ötesine geçen bir çözüm sunuyor: Yüzünüzün dev bir fotoğrafını valizinizin üzerine yerleştirmek ve seyahate bu valizle çıkmak.

Bunun şimdiye kadar gördüğümüz en çılgınca mı yoksa en havalı şey mi olduğu konusunda bir karara varmak zor olsa da birçok kişinin valizlerini bu şekilde kullanmak isteyeceklerini görmek şaşırtıcı olmayacaktır. Özellikle de kimsenin, üzerinde yüzünüzün bulunduğu bir valizi almak istemeyeceğini düşünecek olursak. Ürünün yaratıcılarından Kristian Bromley, bu iş fikrinin ilk kez, seyahatlerinin birindeyken başka bir yolcunun kazara kendi valizini aldığında aklına geldiğini söylüyor.

Kısaca valiz kılıfı olarak niteleyebileceğimiz “Head Case” isimli bu ürün dayanıklı polyester kumaştan imal edilmekte. Valizin elle tutulan kısımları da düşünülerek üretilen kılıfın kullanımı da son derece pratik. Kılıf, valizin tüm yüzeyini saracak şekilde kolaylıkla üzerine geçirilebiliyor. Ayrıca, ürünün farklı valiz ölçülerine uyacak farklı ebatları da bulunuyor.

Şirket ürünleri hakkında şöyle diyor: “Sonuç olarak yüzünüzün büyük boy bir fotoğrafı kadar hiçbir şey bir valizi size ait kılamazdı.” Bu konuda kesinlikle haklılar.

Bu yaratıcı kılıflara sahip olmak için şirkete öncelikle; kendinizin, köpeğinizin ya da kendinizle özdeşleştirdiğiniz herhangi bir şeyin yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafını gönderiyorsunuz, ardından bu fotoğraf valiz kılıfına çift taraflı olarak basılıyor. Fakat bu noktada, gönderdiğiniz fotoğrafın çözünürlüğü çok önemli. Şirket, kamera çözünürlüğü yüksek olan akıllı bir telefon ya da dijital bir kamerada çekilmiş fotoğrafların gönderilmesini tavsiye ediyor. Son olarak hazırlanmış valiz kılıfınız adresinize postalanıyor.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek iş fikri hakkında daha somut bilgi alabilirsiniz:

Bu durum, insanların böylesi bir ürünle yaratıcılıklarını epey zorlayacağını gösteriyor. Ne dersiniz, siz de böylesine kişisel bir valiz kılıfına sahip olmak ister miydiniz?

Seyahat ve turizim sektöründe faaliyet gösteren girişimcilere özel dünyanın dört bir tarafından en yaratıcı ve ilginç iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Seyahat ve Turizm Sektöründe Dikkat Çeken İş Fikirleri
Elektrikli Bavul ile Seyahat Çilesine Son!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.