Yetişkin Bengal kaplanıyla oynanan halat çekme oyunu

Florida’daki Busch Gardens Zoo ziyaretçilerine yetişkin bir Bengal kaplanıyla halat çekme oyunu oynama fırsatı sunuyor.

Günümüz hayvanat bahçeleri eskisi gibi değil. Örneğin Lujan hayvanat bahçesinde misafirler her türlü vahşi hayvanın kafesine girebiliyor ve onları besleyebiliyor. Biz size yetişkin bir kaplanla halat çekme oyunu oynama şansı sunan Busch Gardens Zoo’dan bahsedeceğiz. Bengal kaplanlarının bir ısırığı 450 pound yani 204 kiloluk bir etki yaratsa da bu ihtişamlı kediye karşı kendi kas gücünü test etmek isteyen bir sürü gönüllü var. Etkileşimli hayvanat bahçesi sergisinde buna “Tiger Tug” deniliyor ve kalın halatı tutacak kendinden emin gönüllüler aranıyor. Bengal kaplanlarının hiçbir oyunu kaybettiği görülmese de insanlar yine de denemek istiyor.

Busch Gardens’da tanıtıldığı günden beri popülaritesi artan Tiger Tug’dan herkes memnun değil. Videoların altına ve hayvanat bahçesinin Facebook sayfasına yapılan yorumlarda bu eşsiz şov için “aptalca ve gaddarca” ve “her yönden yanlış” ifadeleri kullanılıyor. İnsanlar Busch Gardens ve Lujan gibi hayvanat bahçelerinin para için vahşi hayvanları kullandıklarını ve hayvanların sağlığını tamamen görmemezlikten geldiklerini iddia ediyorlar.

Aslına bakacak olursanız göstericilerin çoğunun fark etmediği bir şey var. Kaplanlar ipi tutmak ve çekmek için zorlanmıyor ve bu oyundan keyif alıyorlar. Örneğin ev kedilerini düşünün. Evinizde onlarla oynadığınızda bir şeyleri çekmekten hoşlanırlar. Kaplanların Tiger Tug oynamaları formda kalmalarını sağıyor çünkü bilinen bir gerçeğe göre tutsak edilen kaplanlar bir süre sonra tembelleşiyor ve obez oluyor. Bu tür egzersizler kaplanların fit olmalarını ve eğlenmelerini sağlıyor. Belki de insanların problemi insanların eğlence faktörü olarak kullanılmasıdır. Sonuçta kaplanlar küçük düşmüyor insanlar bu muhteşem kedilerin karşısında küçük düşüyor.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir