Zengin İnsanların 9 Alışkanlığı

Bazı insanların neden bu kadar başarılı olduğunu hiç merak ettiniz mi? İyi bir fikrin, motivasyonun, kararlılığın ve biraz da şansın yardımı olur ancak başarılı insanların birçoğunun belirli alışkanlıkları vardır. İşte sizlere zengin insanların 9 alışkanlığı:

 

1 – Meditasyon yapıyorlar

Meditasyon başarınıza katkıda bulunan en büyük unsurlardan biridir. Rahatlayarak, egzersiz yaparak, sağlıklı beslenerek ve yeteri kadar uyuyarak bedeninize ve zihninize özen göstermeniz başarı şansınızı her şekilde arttırır.

 

2 – Erken kalkıyorlar

.Zengiler için erken kalkmanın başarılarına ne tür bir etkisi var? Erkenciler güne diğerlerinden önce başlayarak spor yapıyorlar ve kendilerine zaman ayırıyorlar. Aynı zamanda daha mutlu ve daha proaktif olma eğiliminde oluyorlar.

 

3 – Ağ kuruyorlar

Başarılı insanlar ağ kurmanın öneminin farkındadırlar. Aslına bakacak olursanız yapılan araştırmalara göre ağ kurmak insanların işte daha iyi performans göstermesine neden oluyor ve iş bulma şanslarını yükseltiyor.

 

4 – Kendilerini meşgul ediyorlar

Başarılı ve zengin insanlar nadiren boş dururlar. Zenginlerin çoğu haftada 60 ila 65 saat arasında çalışmaktadır. Bunun yanında haftada 80 ila 100 saat çalışanlar da mevcuttur. Başarılı olmak isteyen girişimcilerin bu iş ahlakına sahip olmaları gerekiyor.

 

5 – Ne zaman “hayır” demeleri gerektiğini biliyorlar

Başarılı olan insanlar hemen hemen her şeye hayır demekterdirler.

Başarılı insanlar hayır demezlerse zaman kaybına neden olan ekstra işlerle ve faaliyetlerle uğraşmak zorunda kalacaklarını biliyorlar. Bu nedenle verimliliklerini arttırmaya odaklanıyorlar. Her şeye veya herkese evet derlerse, dikkatleri dağılır ve yapmaları gereken işleri tamamlayamazlar.

 

6 – Televizyon izlemiyorlar, kitap okuyorlar

Zengin insanların %67’si günde bir saat veya daha az süre televizyon izliyor. Fakir insanlarda bu oran ise sadece % 12.

Buna ek olarak, zengin insanların %86’sı kitap okumayı severken, %88’i her gün kişisel gelişim için yarım saat veya daha uzun süre kitap okuduğunu söylüyor.

 

7 – Yapılacaklar listesini bir gece önceden yazıyorlar

Başarılı insanlar bir sonraki günün önceliklerini belirlemek için yapılacaklar listelerini bir gece önceden yazarlar. En önemli görevin hangisi olduğunu tanımlamak için listelerini numaralandırırlar.

 

8 – Hedefler belirliyorlar ve hayal kuruyorlar

Başarılı insanların %95’i hedeflerini, planlarını veya vizyonlarını düzenli olarak yazmaktadır. Başarılı insanlar kendilerini bekleyen zorluklarla mücadele edebilmek için bunu gece uyku öncesi veya sabah ilk iş olarak yapıyorlar.

 

9 – Paralarını yönetiyorlar

Başarılı insanlar paralarını iyi yönettikleri için başarılı olurlar. Bu mantıklı yatırımlar yaptıkları, yeni fırsatları araştırdıkları ve kenara acil durum parası ayırdıkları anlamına geliyor. Paralarını iyi yönetmelerinin yanı sıra zengin insanların %82’si çok cömert ve yardıma ihtiyacı olanlara bağış yapmakta.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir