Zenginler diğerlerinden farklı olarak neler yaparlar?

En büyük hayalim öğrencilerime nasıl milyoner olacaklarını öğretmekti. Yedi haneli gelire ulaşacak kadar şanslıydım ve sıra öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaya gelmişti.

Ancak insanlara bunu öğretebilmek için bu varlık seviyesine ulaşan insanları incelemem gerekiyordu. Öğrencilerime yardım edebilmek için neleri farklı yaptıklarını öğrenmek zorundaydım.

Ve bugün, öğrendiklerimden bazılarını sizlerle paylaşacağım. Umarım size yardımcı olabilirim.

 

1 – Zenginler çok çalışırlar

Birçok insan piyango kazanmanın başarı bileti olduğunu düşünür ancak size kötü haberlerim var. Piyango kazananların %90’ı kazandıkları parayı beş yıl veya daha az sürede tüketirler ve kazanmadan önceki durumlarına geri dönerler.

Zenginler başarıya giden yolda kestirmelerin olmadığını bilirler. Başarının peşinden giderken bıkmadan usanmadan çalışırlar.

Bende çok çalışmasaydım bugün olduğum yerde olamazdım.  Başarılı olmak için saatlerce çalışıyordum. Arkadaşlarımla dışarı çıkmak veya video oyunları oynamak yerine çalışıyordum. Ancak başardım. Çalışmayı her şeyin önüne koydum çünkü buna değeceğini biliyordum. Hayallerimdeki hayatı yaşıyorum çünkü çok çalışmaktan korkmuyordum.

 

2 – Zenginler odaklanırlar

Sadece çok çalışmakla olmaz. Doğru şey üzerinde çalışmalı ve ona odaklanmalısınız.

Bir milyon dolarlık fikirden başka bir fikre atlayanı daha önce hiç gördünüz mü? Hepimiz zengin olmak istiyoruz ancak odaklanacak tek bir hedef seçemeyen insanlar başarılı olamazlar. Hedef ister şirket kurmak olsun isterse de başka bir şey olsun, tek bir hedefe odaklanan insanlar zirveye çıkarlar.

 

3 – Zenginler risk konusunda dikkatlidirler

Zengin olmak için hangi yaklaşımını benimserseniz benimseyin, riski kontrol altında tutmanız gerekir. Riskler almamalısınız diye bir şey yoktur ancak hesaplanmış riskler almalısınız. İşlemler sırasında kullandığımız araçlardan biri risk kazanç oranıdır. Yani potansiyel kazanç için ne kadar risk alabilirsiniz?

Bu düşünce tarzını hayatınızdaki herhangi bir şeye uygulayabilirsiniz. Kazançtan çok risk varsa, uzak durun. Ancak kazancın potansiyeli zarar miktarından fazlaysa, harika fırsatlar yakalayabilirsiniz.

 

4 – Zenginler cömerttirler

Para vermek para kazanmak kadar iyi hissettirir. Birçok zengin insan kazandığının büyük bir kısmını hayır ve yardım kuruluşlarına bağışlar. Hatta bazılarının kendi yardım kuruluşları vardır.

 

5 – Zenginler öğrenmeye devam ederler

Bu oldukça önemlidir. Milyonerler öğrenmeyi seveler çünkü her zaman beceri setlerini geliştirmenin ve kendi alanlarında ilerlemenin yollarını ararlar. Kitaplar okurlar, belgeseller izlerler ve kendilerine daha fazla bilgi verecek insanlarla konuşurlar. Milyonerler bilginin güç olduğunu bilirler ve bu konuda onları hiçbir şey durduramaz.

Net servetinizin şu anda ne kadar olduğunun bir önemi yok, bu ipuçlarını bugünden itibaren uygulamaya başlayın ve böylece zengin olma yolundaki ilk adımınızı atın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir