Zorbing, Yeni Bir Kazanç Kapısı Olabilir!

Adrenalin ve eğlence tutkunu girişimcilere özel henüz ülkemizde yapılmayan ilginç sporları ve yeni iş fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz.

Zorbing yaklaşık 10 yıl önce tüm dünyada bir tv programında tanıtılmasıyla bilinmeye başladı. Bu bölümde, katılımcılar Yeni Zelanda’nın Rotorua şehrinde zorbing yapıyorlardı. İzleyiciler, bir tepeden aşağıya doğru yuvarlanan ve sıçrayan topun içerisinde mücadele eden takımları izlemişlerdi ki, bu yayından sonra birçok macera sever Yeni Zelanda’da hayatlarında en az bir kez zorbing yapmayı, ölmeden önce yapılacaklar listesine ekledi.

Aşağıdaki resimlerde bu programı izlemiş ve üzerinden sekiz yıl geçmesine rağmen, geç olsun ama güç olmasın diyerek Yeni Zelanda’ya gitmiş ve zorbing yapan iki üniversite öğrencisini göreceksiniz.

İkilinin zorbing macerasına tanık olmak için resimleri sırasıyla inceleyebilirsiniz:

İlk olarak önünüze iki seçenek sunuluyor; ya Zydro (Zorbun içerisinde su ile birlikte bir tepeden aşağıya doğru yuvarlanıyorsunuz) ya da Zorbit (Zorbun içerisinde sabitleniyorsunuz ve tüm tepe boyunca zorb ile birlikte dönerek yuvarlanıyorsunuz). Seçimininizi yaptıktan sonra dev bir hamster topu görünümlü mekanızmanın içerisinde giriyorsunuz ya da daha doğrusu dalmak zorunda kalıyorsunuz.

Yeni Zelanda Zorbing

Ardından tepeden aşağıya doğru yuvarlanıyorsunuz. Topun içerisinde tek veya iki kişi olup olmadığınıza bağlı olarak deneyebileceğiniz farklı parkurlar da bulunuyor.

Macera Sporu Zorbing

Üniversite öğrencileri beraber bu sporu yapmaya karar vermişler ve mutlulukları yüzlerinden kolayca okunabiliyor.

Zorbing Topu

Tepeden indiğinizde hevesli zorb çalışanları, zorbunuza manevra yaptırtarak giriş kapısına kadar biraz daha yuvarlanmanıza yardımcı oluyor. Adeta dünyaya yeniden geldiğinizi düşündürten bu spor, öğrencilerin dediğine göre çok garip bir his de yaşatıyor.

Zorbing Kullanımı

Islak halde birkaç poz verdikten sonra soyunma odalarının yolunu tutabiliyorsunuz.

Zorbing Nasıl Yapılır

Ve alandan ayrılmadan önce moda olan mutluluk zıplamasını yapmaktan da geri kalmıyorlar.

Zorbing Sevinci

Aşağıdaki videoda göreceğiniz üzere zorbing sporunun insan bowlingi gibi birçok farklı versiyonlarının da olduğunu belirtmekte fayda var.

Ne dersiniz, bu ilginç spor ülkemize getirilerek yeni bir kazanç kapısına dönüştürülebilir mi?

Yeni bir iş kurmak isteyen maceracı girişimcilere özel iş fikirlerini ve yeni yatırım fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Yenilikçi İş Fikirleriyle Siz de Kazanın!
Sıradışı İş Fkri: Hayatını Kurtarmak İçin Koş!

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir