60 saniyede sıcak burrito servis eden otomat makinası

Talep üzerine beş farklı şekilde doldurulmuş tortillayı sunan bir otomat makinesi: Burritobox!

Daha önce haberini yaptığımız organik, taze, gurme süper besin içerikli salatalarla otomat ile sağlıklı beslenmek çok kolaylaştı fakat kabul etmeliyiz ki bazen de canımız bir “dürüm” çekiyor. İşte karşınızda talep üzerine beş farklı şekilde doldurulmuş tortillayı sunan bir otomatik satış makinesi: Burritobox!

“Burrito da ne ola ki?” dediğinizi duyar gibiyiz. Ülkemizde son derece yaygın olan dürüm kültürünün Meksika taraflarında yapılmış ve Amerika’da çok tutulmuş, sevilmiş versiyonu diyebiliriz burrito için. Yöresel farklılık olarak içinde Meksika fasulyesi ve daha birçok değişik aroma bulunuyor. “Demek ki dürüm dünyanın her yerinde seviliyor” şeklinde de yorumlayabiliriz bu durumu.

Şu anda Kaliforniya Beverly Hills’te iki lokasyonda kurulu 7/24 makinelerin dokunmatik ekran özelliğiyle beş farklı burrito çeşnisiden birini seçebiliyorsunuz. Seçebileceğiniz burrito çeşnileri arasında organik yumurtalı, peynir ile baharatlı, acılı İspanyol sucuklu ya da kavrulmuş patatesli gibi oldukça ilginç kombinasyonlar da var. Seçiminizi yaptıktan sonra kartınızla 3 dolar ödüyorsunuz. Malzemelerin, saklama koşulları da gayet güzel. Burritolar soğukta bekletiliyor ve siparişinizi verdikten sonra buhar bazlı pişirme sistemi kullanan makine, bir dakika içinde burritonuzu ekşi krema ve guacamole sos ile sıcak şekilde size sunuyor.

Bir internet sitesindeki yorumcuların “renksiz ve iştah kaçırıcı” olarak tarif ettiği burritoların kalitesi ve tadı elbette sıcak sıcak yapılan bir dürümün yerini tutamaz. Fakat daha önce sadece Taco Bell ve Chpotle gibi restoranlarda yenebilen bir yiyeceğe gecenin bir yarısında erişebilmek, midesi kazınan müşteriler için kesinlikle artı bir özellik olacaktır. Bunun gibi başka hangi yiyecekler otomat makineleri aracılığıyla satılabilir? Boğazına düşkün bir millet olduğumuz bu kadar ortadayken, bu girişimcilik fikirlerine biraz kafa yorarak yüksek kazançlar elde etmek hiç de zor değil.

Otomat işi yapmak isteyen girişimcilere özel en yenilikçi otomat makinalarını araştırmaya devam edeceğiz.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir