7d Sinema Açmak

7D sinema nedir?

7D sinemalar yağmur, rüzgar, koku ve alakalı diğer efektleri sunansinemalara göre daha iyi kullanıcı ve sanal gerçeklik deneyimi sunar. Diğer efektler kar ve sistir. 7D filmler koltuk hareketleri ve titreşimler, eğimler ve ekranda gösterilen diğer hareketleri birleştiren sinama sistemlerinden daha üstündür. 7D filmler 5D ve 6D filmlere göre hareket programlaması açısından daha karmaşıktır.

 

7D sinema açmak için gerekli olan ekipman türleri

7D sinema açmak için hangi ekipmanlara ihtiyacınızın olduğunu öğrenmek istiyorsanız lütfen okumaya devam edin. Tam kapasite 7D sinema sistemleri motion ( hareketli ) koltuklar, görüntüleme sistemi, ses sistemi, özel efekt kontrol sistemi ve projektörlerden oluşur. Motion ( hareketli ) koltuklar her yöne hareket edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Hareketler hidrolik kontrol, hava basıncı ve elektromotor kontrol sistemiyle gerçekleştirilir. Ayrıca koltuk minderinin içine gömülü olan sistem sayesinde 12 hertzlik titreşimler oluşur. 3 DOF motion koltukların ve 6 DOF platform motion koltukların her setine 1,2,3,4 kişi oturabilmektedir. 7D sinemalar için gerekli olan bir diğer sistemde surata su püskürten sistemlerdir. 7D sinema ekipmanlarının içinde yer alan hapşırma, patlama, gıdıklama veya surata hava üfleme de diğer sistemlerdendir. Simüle edilen diğer hareketler misafirlerin baldırlarının okşanması veya ayak bileklerine hortum dolanması hissi veren yılan ve fare hareketleridir. Ayrıca elektrik şok ve geriye itme simülasyonları gibi çeşitli 7D sinema ekipmanları da vardır.

 

7D sinema türleri

7D sistem alacaksanız görüntü kalitesine özen göstermeniz gerekir. Ayrıca alınacak olan ekran, projektör, bilgisayarlar ve filmlerin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Resimlerin berraklığı, hareketli koltuklar/titreşim ve ekrandaki hareketler arasındaki uyum ve görüntü zıtlığı gibi faktörler kaliteyi tanımlar. 7D sinema salonu açmak için öncelikle bütçenizi ve aynı zamanda pazardaki müşterilerin ihtiyaçlarını gözden geçirmelisiniz. Şundan hiç şüpheniz olmasın ki 7D filmlere karşı ciddi bir talep vardır ki bu da 7D sinema salonlarının para kazanacağını gösterir. Kişiselleştirme ve özelleştirme oldukça önemlidir. Ne tür hareket efektleri istiyorsunuz? Hareket türleriyle ilgili seçeneklerinizi öğrenmek için bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Örneğin hangisi ucuzdur ve aynı zamanda izleyicilere en iyi deneyimi yaşatır? ( hidrolik kontrol, hava basıncı veya elektromotor kontrol ) Bazıları mobil 7D sinemaların ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacağını düşünür çünkü seyahat etmeleri gerektiğinde istedikleri yere 7D sinemalarını da götürebilirler. Sizin de böyle bir düşünceniz varsa tamamen özelleştirilmiş büyük bir araca veya taşınabilir 7D sinemaya ihtiyacınız olacaktır.

 

Sonuç

7D sinemalar kokular, rüzgar, yağmur ve kar gibi hareket efektleri ve hall etkileri ile izleyicilere harika bir deneyim yaşatır. Koltuklarda titreşimli ve hareketli olması için ekipman almanız gerekir. Seçenekler hakkında bilgi almak için uzman biriyle görüşmeli ve bütçenize göre en iyi görüntü ve hareket kalitesini sunan ekipmanları seçmelisiniz.

İş kurmak isteyen ancak ne iş kuracağına karar veremeyen girişimcilere özel iş fikirlerini ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir