Akıllı Dikey Tarım Ünitesi ile Evde Kendi Ürünlerinizi Yetiştirin!

Yeni akıllı tarım sistemi CityCrop, sınırlı alanı en iyi şekilde kullanmayı ve bir uygulama aracılığıyla bitkileri izlemeyi sağlayan dikey bir hidroponik(topraksız tarım) ünitesidir.

Dünya çapındaki şehir sakinleri için kendi bitkilerini, sebzelerini ve çiçeklerini yetiştirmek için alan bulmak neredeyse imkansız bir hal almaya başladı. Ancak Atina merkezli CityCrop akıllı bir çözüm yarattı. Dikey hidroponikler kullanan (toprak değil, su temelli bir yetiştirme sistemi) yetiştiriciler, iç mekanlarda minimum alan kullanarak çeşitli ürünleri yetiştirebiliyor. Bu dikey cihaz, hızlı büyümeyi teşvik etmek için LED lambalar kullanıyor ve Wi-Fi aracılığıyla bir uygulamaya bağlanarak yetiştiricilerin kendi bitkilerini uzaktan kontrol etmelerini oldukça kolaylaştırıyor.

Akıllı tarım kiti, bitkilerin üzerinde tam bir kontrol sağlayarak sulama döngülerini, nemi, ısıyı ve ışıklandırmayı ayarlamaya yardımcı oluyor. Bitkilerinizde bir sorun olduğunda, topluluktaki diğer yetiştiriciler size tavsiyeler ve ipuçları verebiliyor. Ayrıca herhangi bir sorunu fotoğraf aracılığıyla tespit edebilmek için bir bitki doktoru da bulunuyor. Her bir cihaz içerisinde 12 bitki barındırabilecek ikişer adet bölme bulunuyor ve CityCrop her sipariş ile birlikte sertifikalı organik tohumlar da gönderiyor. İlk cihazların Eylül 2017’de kargolanması bekleniyor.

Daha önce sizlere şehirli çiftçilerin, evde sebze yetiştirmelerini sağlayan küçük bitki yetiştirme ünitesinden ve  kendi kendine yeten teknolojik çiftlikten bahsetmiştik. Sizce, şehirde yaşanların taze tarım ürünlerine ulaşımını kolaylaştırmak adına daha başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Kentsel tarım gelecek vadediyor!
Tarım ve Hayvancılık Sektörü İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir