Akıllı Ofis Masası Çalışanların İhtiyaçlarına Uyum Sağlıyor

Bu akıllı çalışma masası çalışanın sağlığını ve grup çalışmasını destekliyor, üretkenliği artırıyor.

Ofiste üretkenliği artırmak için daha önce geliştirilmiş birçok yeniliği gördük. Örnek olarak ise günlük işlerini yerine getirirken zamanı iyi kullanmayı sağlayan USB sürücü ya da İsviçre’de üniversite öğrencilerinin geliştirdiği ayarlanabilen ve verimliliği arttıran kübik çalışma ortamı sayılabilir. İspanyol bir firmanın tasarımı ise üretkenliği artıran Ergon Çalışma Masası.

Şirket ürününü iki farklı formatta sunuyor; grup çalışma masası ve bireysel çalışma masası. Grup çalışma masası altı kişinin çalışabileceği 132’ye 88 santimetrelik bölümlerden oluşan dairesel bir masa. Her çalışma bölümünde, çalışanların kollarını koyabileceği minderler ve orta kısımda saklama alanı bulunuyor. Altı kişinin rahatça çalışabileceği masa aynı zamanda toplantı masası olarak da kullanılabiliyor ve böylece değerli ofis alanından tasarruf sağlıyor. Masa buna ek olarak, grup çalışmasını da teşvik ediyor. Ürünün amacı, verimli bir takım çalışması yaratmak, yakınlığı artırmak ve çalışma arkadaşıyla iletişimi kolaylaştırmak.

Tek kişilik çalışma masası ise akıllı telefon uygulaması ile kontrol edilebilen masa ayakları ile çalışanın rahatlığını artırıyor. Masa kolayca oturma yüksekliğinden ayakta çalışılabilecek konuma geçerek çalışanın sürekli oturarak çalışma alışkanlığına son veriyor ve bunun yaratabileceği sağlık sorunlarını ortadan kaldırıyor. Mobil uygulama çalışanın tercihlerini saklıyor ve istenildiğinde otomatik olarak istenilen pozisyona geçiyor. Bunun yanında uygulama fazla uzun oturmanız halinde size bildirim göndererek farklı bir pozisyona geçmenizi öneriyor.
Bu yüksek teknoloji çalışma masası, rahatlığı ön plana koyuyor. Zira bu bakış açısı verimliliği artırmak için en iyi yol.

Peki başka hangi yollarla bu amaca ulaşılabilir? Ya da gelecekte ofisteki verimliliği arttırmanın yolu bu bakış açısı mıdır? Tüm bu soruların cevapları ilerleyen dönemlerde netleşecektir.

 

İlginizi çekebilir

Yetişkinlere Özel Çadır, Modern Hayatın Stresinden Geçici de Olsa Kurtulmanızı Sağlıyor
Ofis çalışanları için yatağa dönüşebilen çalışma masası
Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

Yazar : Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

ODTÜ'den mezun olmadan önce yıllarca TRT Haber gibi birçok platformda editörlük yapan teknoloji aşığı biri. İnovasyonları, girişim fikirlerini ve tüm dünyadan yenilikleri sizler için araştırıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir