Ofis çalışanları için yatağa dönüşebilen çalışma masası

Artık önemli bir iş toplantısında uyuklamanız için bir bahaneniz yok çünkü Yunan tasarımcı NL Studio firması dünyanın ilk tam boy yatağa dönüşen çalışma masasını üretti. Dönüştürülebilir masa, yorgun çalışanların yeniden enerji toplamaları ve yorgunluğun önüne geçmeleri için güçlü kalma şekerlemeleri yapmasına olanak sağlamak için tasarlandı. 20 dakikalık bir güçlü kalma şekerlemesinin lehine çok fazla tıbbi delil var. Bu şekerlemeler atikliğinizi artırıyor, hafızanıza, yaratıcılığınıza ve motor öğrenme becerilerinize katkıda bulunuyor.

Facebook ve Google gibi büyük şirketler şekerleme veya uyku odaları vb şeylerle bu soruna çözüm bulsalar da New York gibi kalabalık şehirlerdeki küçük şirketlerin bu tarz şeylere ayıracak yeri yok. Ahşap, beyaz deri ve metalden yapılan değiştirilebilir masa prototipi 2 metre uzunluğunda ve bu da masayı yer sorununa duyarlı hale getiriyor.

yataga-donusen-masa

Masanın alt kısmında ince bir şiltesi, çıkartılabilir bir sırt kısmı ve yastık olarak kullanılabilen bir kaldırılır bölgesi var. Son günü yaklaşan işleri için gece kalmak zorunda olan çalışanlara özel uyumadan önce dizi izlemelerine olanak sağlayan bir bilgisayar monitörü bile var.

NL Studio, yatağa dönüşen masanın ödevlerinin son günü yaklaşıp kütüphanede geceleyen öğrenciler için üniversite kütüphanelerinde de kullanılabileceğini söylüyor.  Madrid’de kullanıcıların masaların üzerinde şekerleme yapmalarına olanak sağlayan Ostrich isimli yastığı görmüştük. Küçük ofislerdeki çalışanların işlerini kolaylaştıran yer sorununa duyarlı başka neler yapılabilir?

 

İlginizi çekebilir

Ofisler için portatif langırt masası
Başarılı girişimcilik örnekleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir