Yetişkinlere Özel Çadır, Modern Hayatın Stresinden Geçici de Olsa Kurtulmanızı Sağlıyor

Çocukken hepimizin yaptığı minder kulelerden esinlenen Pause Pod, istediğiniz herhangi bir zaman istediğiniz herhangi bir yerde modern hayatın baskısından kaçmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış. İster şekerleme yapmak, ister sevdiğiniz bir kitabı okumak, ister sevdiğiniz bir diziyi izlemek isterse de meditasyon yapmak için kullanın; evinizde, iş yerinizde, hatta sokağınızda bile bu taşınabilir Pause Pod ürününü kurabilir, içine girebilir ve dış dünya ile bağlarınızı tamamen kopartabilirsiniz.

Pause Pod’un kurulumu bir çocuk çadırını kurmak kadar kolay ve pratik. Tek yapmanız gereken ürünü poşetinden çıkarmak, açmak ve içine girmek. Tüm süreç sadece birkaç saniye sürüyor. Kapatıldığında dışarıdaki ışığın %99’unu engelleyecek ışık emen kaliteli bir kumaştan yapılmış çadır, günün ortasında olsanız bile iyi bir gece uykusu çekmenizi sağlıyor. Ürünün diğer göze batan özellikleri arasında uzandığınızda bacaklarınızı istediğiniz kadar uzatmanıza yardımcı olacak açılabilir bir alana, şişirebilir bir yastığa, tavana tablet yerleştirebileceğiniz özel bir alana sahip olması bulunuyor.

Pause Pod bir çocuk çadırını andırsa da birçok insan dış dünyadan kopma fikrini sevmiş ve bunu da kampanyanın kitlesel fonlama başarısından anlayabiliyoruz. Pause Pod, 10,000 dolarlık hedefini Kickstarter üzerinde çoktan aştı ve 30 gün içinde 110,000 dolarlık bir fon toplamasının yanı sıra 40,000 dolarlık da ön sipariş aldı. Yaygın eleştirilere rağmen, ürünün sahipleri başarıyı yakaladıklarına inanıyor.

İsveçli mucit: “Bir prototip yarattık ve bunu birlikte çalıştığımız insanlara, ailemize ve arkadaşlarımıza gösterdik. Bir şekilde sürekli olarak stres baskısıyla yaşayan toplumumuzda, birçok insan bunun değerini anlayabilir. Bunlardan sekiz tane ürettik ve bunları yerel iş yerlerine verdik. Daha sonra kitlesel fonlamadan yararlanmayı düşündük ancak bu kadar başarılı bir sonuç alacağımızı ve bu denli medyanın ilgisini çekerek bu kadar fazla sipariş alacağımızı hiç beklemiyorduk.” diyor.

Eğer taşınabilir bir rahatlama alanı arıyorsanız, Pause Pod 200 dolara satılıyor ancak ön satış aşamasında bu ürünü yarı fiyatına da almanız mümkün.

 

İlginizi çekebilir

Toplum içinde telefonla rahatça konuşabilmeniz için tasarlanan maske
Sıcak bir sarılma hissi veren battaniye stresi azaltıp daha iyi uyumanızı sağlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.