Akıllı Pusula: Beeline Moto

Teknoloji meraklısı girişimcilere yönelik tüm dünyadan en akıllı ürünleri ve inovatif iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz.

GPS hayatımızı ve ulaşımımızı kolaylaştıran en önemli ve başarılı icatlardan biri. Fakat ona bağlı oldukça, kendi başımıza hareket etme kabiliyetimizi yitiriyoruz. GPS yardımıyla gittiğiniz son yeri düşünün. Şu anda navigasyon yardımı olmadan aynı yolu bulabilir misiniz? Cevap büyük ihtimalle hayır olacaktır. Bilgisayarları ve navigasyonları o kadar fazla kullandık ki, aynı işi kendi başımıza yapma yetimizi kaybettik. Fakat ya işler bu şekilde yürümeseydi? Ya navigasyonun bize destek olduğu ama tüm işi sırtlanmadığı bir seçenek olsaydı?

Beeline adlı bu akıllı pusulanın arkasında yatan fikir, tam olarak bu! Bu akıllı pusula, size gideceğiniz yer ile ilgili yardımcı olurken, sıradan bir navgasyon gibi her adımınızı planlamıyor. Bisikletinize ya da motosikletinize bağlayacağınız Beeline, sizi gitmek istediğiniz yere küçük bir ok yardımı ile yönlendiriyor. Beeline’nın iki farklı navigasyon yöntemi bulunuyor. Bunlardan ilki her dönüşü sizin için hesaplayarak en kısa yolu bulmanızı sağlarken, ikinci yöntem size, varmak istediğiniz hedefin genel yönünü gösteriyor. Beeline ikinci yöntem ile, kullanıcının güzergahı kendisinin seçmesine izin veriyor. Üretici firmanın ilk akılı pusulası bisikletçiler için piyasaya çıkmıştı. Bu yeni model ise motosiklet kullanıcılarına da bu yardımcıdan faydalanma fırsatı sunuyor.

İnovatif iş fikri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Teknolojinin hayatımıza bu denli tesir ettiği bir zamanda, doğal yeteneklerimizin körelmemesi için daha başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri
İnovatif İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir