Yemeğin bozulmasına ne kadar süre kaldığını haber veren saklama kabı

Ovie Smarterware adlı saklama kabı, daha sonra yemek üzere bir kenara kaldırdığınız yiyecekleri bozulmadan tüketebilmeniz için size bildirim gönderiyor. Aslında Smarterware, saklama kabınıza tutturduğunuz bir Bluetooth butonu olarak da tanımlanabilir. Geçtiğimiz Tüketici Elektroniği Fuarı’nda görücüye çıkan Smarterware, Kickstarter üzerinden başlatılan fonlama sürecini başarıyla tamamlayarak 70 bin dolara yakın fon topladı. Chicago merkezli girişim, bu yenilikçi teknolojiyi önümüzdeki yılın Şubat ayında destekçilerine kargolamayı planlıyor.

Butonun yanı sıra paketin içinde özel saklama kapları ve paket klipsleri var ancak en göze çarpan parça tabii ki buton. Smarterware, Amazon’un ses asistanı Alexa veya Google’ın ses asistanı Google Asistan senkronize bir şekilde çalışabiliyor. Eğer bu ikisinden herhangi birine sahipseniz (mesela Amazon Echo veya Google Home) butona basıp ses asistanınıza kabın içinde ne olduğunu söyleyebiliyorsunuz. Bu durumda ses asistanı da Ovie’nin tüm yiyeceklerin bilgilerini ve buzdolabında ne kadar süre dayandıkları bilgisini içeren bulut sistemiyle iletişim kuruyor.

Butona bastığınızda telefonunuza bir Bluetooth sinyali gidiyor. Alexa veya Google Asistan da kabın içindeki yemekle butonun eşleştirilmesi için Ovie’ye talimat veriyor. Eğer bir akıllı hoparlörünüz yoksa sadece butona basıp Ovie uygulamasını kullanarak da saklama kabındaki yiyeceğin ne olduğunu tespit etmesini sağlayabiliyorsunuz.

Başarılı bir iş fikri olan Smarterware hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Butonunuzla saklama kabını eşleştirdiğinizde Ovie geçen zamanı takip ediyor ve kabın içindeki yiyecek bozulmaya yüz tuttukça butonun üzerindeki parlak halka önce yeşilden sarıya sonra da kırmızıya dönüyor. Saklama kabımızdaki yemeği Alexa veya Google Asistan ile takip etmek kulağa epeyce havalı geliyor. Üstelik renk değiştirme olayı sayesinde dolaba şöyle bir göz atarak bile yiyeceğin bozulup bozulmadığını anlayabiliyorsunuz. Telefonumuza bildirim geleceği için yiyecekler bozulmadan tüketme fırsatınız oluyor. Samsung Family Hub buzdolabının işleyişiyle benzer bir mantığa sahip olan Smarterware’ın satış fiyatı (içinde üç tane buton bulunan paket) 90 Dolar olması bekleniyor.

 

İlginizi çekebilir

Yeni İş Fikirleri
Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri
Avatar

Yazar : Bade

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir