Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Şimdiye kadar birçok siteye para kazanma umuduyla kayıt oldunuz ancak büyük bir hayal kırıklığına mı uğradınız? Aslında size vadedilen kazançların çok komik rakamlar olduğunu mu anladınız? Öyleyse doğru yerdesiniz. Bu yazımız tam size göre.

Parayı yanlış yerlerde aramayın. Biraz zaman ayırarak ve çaba göstererek güvenilir online anketler sayesinde para kazanabilirsiniz.

Ancak dikkat etmeniz gereken bir şey var ki piyasada size sadece zaman kaybettirecek yüzlerce anket sitesi bulunmakta. Bu yazımızda sizler için anket sitelerini güvenilirlik süzgecinden geçirerek bu işten nasıl para kazanacağınızı adım adım anlattık. Bu yüzden yazımızı mutlaka sonuna kadar okuyun.

Meşru olan internet sitelerini bulun, kayıt prosedürlerini tamamlayın ve anketleri almaya başlayın. Aşağıdaki adımları takip ederek anket doldurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.


Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları

Birinci adım: Online anketleri almaya hak kazanın

anket doldur para kazan

1- Hazırlıklı olun. Araştırmacılar belli tipteki insanları seçerler ve her anket için uygun olmayabilirsiniz. ( 25 yaşında sağlıklı bir insansanız ve firma da 60 yaşında evde sürekli pinekleyen birilerini arıyorsa size anket göndermez )

2- Anketleri doldurun. Anket firmalarının çoğu kayıt aşamasında eleyici anketler yaparlar.

  • Gerçekten de ilk adım oldukça önemlidir. Anket firmalarının yaptığı eleyici anketleri doldururken biraz daha zaman ayırın çünkü bu anketler sayesinde araştırma firmaları demografik özelliklerinizle ilgili daha çok bilgi sahibi olurlar ve size daha fazla anket gönderirler.
  • Unutmayın size sadece demografik özelliklerinizle uyumlu anketler gönderilir. İşte bu nedenle daha hızlı olmak adına bilgilerinizde boşluklar bırakırsanız anket alma şansınız daha az olur.

3- Sık sık kontrol edin! Hem internet sitesini hem de e-postanızı belli aralıklarla kontrol edin. Bazı firmalar diğerlerine göre daha çok anket gönderir ve siz de bu fırsatları kaçırmak istemesiniz.

  • Bireysel anket siteleri size bir ay içerisinde sadece iki tane anket gönderebilir. Ne kadar çok firmaya kayıt olursanız o kadar çok anket alırsınız.
  • E-postanızı anketler için düzenleyin. Gelen bütün anket e-postaları bayraklı olsun, e-postanıza geldiğinde uyarı versin ve listenin en üstünde yer alsın. Dikkatinizi çekmesine yardımcı olacak her şeyi yapın.

4- En iyi anketleri seçin ve tamamlayın. Anketler almaya başladıkça daha seçici olacaksınız ve vaktinizi ayırmanız gereken en iyi anketleri seçer hale geleceksiniz. Diğer taraftan zaman probleminiz yoksa hepsini doldurabilirsiniz. İstemediğiniz hiçbir anketi doldurmak zorunda değilsiniz.


İkinci adım: Meşru anket sitelerini bulun

güvenilir anket siteleri

1- Araştırma yaparken dikkatli olun. Meşru olan ve size para kazandırabilecek bir sürü anket firması vardır. Ancak tabi ki ahlaki değerleri hiçe sayanlar ve aynı zamanda hiçbir çaba harcamadan sizden para koparmak isteyenler de olacaktır. Dolandırıcılardan uzak durmanın yolları şunlardır:

Hiçbir zaman ön ödeme yapmayın. Bazı firmalar gereksiz olduğu halde anket listelerine girebilmeniz için sizden ufak bir ücret isterler. Şartlar ve koşulları, sıkça sorulan soruları veya firmanın internet sitesinde yer alan diğer alanları kontrol edin. ( bu tür bilgileri bulmak zor veya imkansızsa bu firmayı kırmızı listeye alın ve listenizin dışına çıkarın )

2- Ödemenizi nakit alacağınızdan emin olun. Tamamladığınız anketlere karşılık size nakit ödeme yapacak tonlarca internet sitesi vardır ancak bazıları da sadece hediye kartları verir veya sizi çekilişe sokar.

  • Bazı internet siteleri sizin yararınıza olsun veya olmasın bütün bunların kombinasyonunu sunar. İnternet sitelerinin sıkça sorulan sorular, şartlar ve koşullar vb. gibi bölümlerini kontrol ederek sizi tam olarak ne şekilde ödüllendireceklerinden emin olun.
  • Bazı firmalar ürünler veya ödüller teklif eder, veya bir şekilde kullanabileceğiniz puanlar biriktirmenizi sağlar. Bunların çoğu nakit gibi kullanışlı veya değerli değildir ancak zaman zaman şans yüzünüze gülebilir.
  • En ince ayrıntılara kadar her şeyi dikkatlice okuyun. Örneğin bazı internet siteleri Xbox360 veya yeni bir dizüstü bilgisayar kazanabileceğinizi söyler ancak dikkatlice incelerseniz “kazandınız” kısmının yanındaki yıldız işaretini fark edebilirsiniz. Kaçamak sözlere özellikle dikkat edin. Örneğin “neredeyse kazandınız” gibi. Bu tür tuzaklara düşmeyin çünkü komik şekilde zordur ve zahmete değmez.

3- Gizlilik politikasını okuyun. Genellikle ana sayfanın en altında yer alır. Bilgilerinizin kiminle paylaşılacağı önemlidir. Her zaman açıklamaları okuyun: “Firmamıza vermiş olduğunuz e-posta adresiniz başkalarına satılmayacaktır, verilmeyecektir veya rızanız olmadan üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır.”

4- Yaş sınırlamalarını kontrol edin. Online anketler, para kazanmak isteyen gençler için harika bir iş fırsatıdır ancak bütün siteler buna izin vermez. ( ailelerin onayı olursa çoğu izin verir. )

5- En düşük ödeme miktarını öğrenin. İnternet sitelerinin çoğu belli bir tutara ulaşana kadar nakit ödeme yapmaz.

İşe başlamadan önce gerekli olan miktarın adil olmasına dikkat edin ( genellikle 20 dolardan sonra ödeme yapılır )  ve daha da önemlisi internet sitesinden hoşlanmadıysanız ve bir an önce paranızı alarak üyeliğiniz iptal etmek istiyorsanız zamanlamaya dikkat edin böylece daha fazla anket yapmak zorunda kalmazsınız.

6- Reytingi yüksek olan internet sitelerini araştırın. GetPaidSurveys veya BigSpot gibi itibarlı anket sitelerine üye olursanız birlikte çalıştıkları firmaları da derecelendirebilirsiniz.

Üçüncü adım: Anket sitelerine kayıt olun

anket sitesine kayıt olmak

1- Anketler için yeni bir e-posta hesabı açın böylece sürekli kullandığınız e-postanıza istenmeyen postalar ( junk mail ) gelmez. Bilgilerinizi başkalarına satmayacaklarını söylerler ancak tanınmayan siteler başkalarıyla bilgilerinizi paylaşabilir.

2- Meşru firmalara kaydolun. İsminiz, e-posta adresiniz, doğum gününüz, cinsiyetiniz ve adresiniz gibi temel bilgileriniz genellikle siteler tarafından istenir. Bu süreci tamamladıktan sonra PayPal bilgilerinizi de vermeniz gerekebilir çünkü kazandığınız para PayPal’a yatırılır.

Gerekliyse gizlilik politikası, şartlar ve koşulları gözden geçirin.

3- Üyeliğinizi doğrulamak için e-postanızı kontrol edin. Kayıt işleminden sonra firmalar verdiğiniz e-posta adresini doğrulamak için size e-postalar göndereceklerdir. Bu e-postaları açın ve hesabınızı aktif hale getirin.

4- Adres defterinize sitelerin e-posta adreslerini ekleyin. Gelen e-postalardan biri kayıtlı olanlarla uyuşmuyorsa e-posta hesabınız otomatik olarak bu e-postayı spam olarak işaretleyecektir.


Anket Sitesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

anket doldurarak para kazanma tüyoları

İyi ve güvenilir bir anket sitesi sizden asla üyelik için para istemez.

Bir siteye üye olmadan önce bu site hakkında yapılan yorumları Reddit, Youtube, Twitter ve diğer forumlarda mutlaka okumaya çalışın. Rezil bir politikası olan sitelerle ilgili insanlar büyük oranda şikayetlerini dile getirmiştir. Böyle sitelerden uzak durmalısınız.

İnanılmaz derecede düşük ödeme yapan sitelerden de uzak durun. Güvenilir ve iyi bir site, vakit ayırdığınıza değecek oranda ödeme yapar. Yani tüm anketleri 10 cent olan bir siteyle zaman kaybetmeniz lehinize olmaz.

Yine sitedeki anketlere katılmak için sürekli sizi diskalifiye eden, neredeyse hiçbir ankete katılmanıza izin vermeyen sitelerden de uzak durun.

Mutlaka okuyun: Güvenilir ve En Çok Kazandıran Anket Siteleri


Anket Doldurarak Nasıl Daha Çok Kazanılır?

en çok para kazandıran anket siteleri

İnternet anket doldurarak kazancınızı en üst düzeye çıkarmak için uygulayabileceğiniz bazı tekniklerden söz etmeliyiz.

Birden fazla siteye üye olun:Güvenilir ve En Çok Kazandıran Anket Siteleri ” başlıklı yazımızda 30 siteyi ele aldık ancak daha pek çok site var. Biz en güvenilir ve kazanç açısından en faydalı siteleri belirttik. Siz de tek bir siteye bağlı kalmayın. Aynı anda 7 – 8 siteye üye olabilirsiniz.

Profilinizi tam doldurun: Anket sitelerinde anketler sizin bilgilerinize göre karşınıza çıkar. Örneğin Türkiye ile alakalı bir ankete mutlaka katılırsınız. Neden? Çünkü “nationality” kısmına Turkish yazacağınız için. Profil bilgilerinde kendinizle ilgili ne kadar çok farklı bilgi verirseniz o kadar çok anket doldurma fırsatınız olur.

Önce en yüksek ücretli anketi doldurun: Eğer birden fazla siteye üye olduysanız onlarca farklı anket karşınıza çıkar. Bunların içinden en yüksek ücretli anketi doldurmaya gayret edin. 15 dakikalık bir anket 2 dolar veriyor, diğeri ise 0.5 cent veriyorsa tabii ki 2 dolar vereni seçmeniz daha doğru olur.

Zamanınızı takip edin: Anketlere harcadığınız zamanı kontrol edin. Kolay ve basit anketleri doldurarak bir saat içinde maksimum birkaç dolar kazanırsınız. Mümkün olduğunca boş zamanlarınızda anket doldurmaya çalışın. Örneğin bir arkadaşınızı beklerken yarım saatlik boş bir zamanınız varsa bu süreyi anket doldurarak kazançlı kılabilirsiniz.

Promosyonları takip edin: Pek çok anket sitesi, çeşitli e-mail bültenlerine üye olarak ya da telefon numaranızı vererek ücretsiz puan kazanmanızı sağlar. Bu tür imkanlardan faydalanın.

Anketleri dikkatle cevaplayın: Anket sorularını dikkatle cevaplayın. Zira bazı anketlerde aynı soru iki kez sorulabiliyor. Bu aynı iki soruya farklı yanıt verirseniz site sizi anketlere yeterince önem vermediğiniz gerekçesiyle diskalifiye edebilir.

Sosyal medyada aktif olun: Katıldığınız anket sitelerinin sosyal medya hesaplarını takip edin. Zira bu hesaplarda mevcut anketlerin duyurusu yapılabilir. Böylece cazip anket fırsatlarından daha çabuk haberdar olursunuz.

Arkadaşlarınıza önerin: Anket sitelerini arkadaşlarınıza önerir ve onların da üye olmasını sağlarsanız bundan bir komisyon alırsınız. Yani hem kendi arkadaşlarınızı hem de sosyal medyada sizi takip eden kişileri bu tür anket sitelerine üye yaparsanız kazancınız artar.


Uyarılar: Anket Doldurarak Para Kazanmak Güvenilir mi?

anket doldurarak para kazanmak güvenilir mi?

Tüm bunlara ek olarak dikkat edilmesi gereken birkaç konu daha var.

Farklı e-mail adresi kullanın: Sadece anket sitelerine üye olmak için yeni bir e-mail adresi alın. Böylece kişisel e-mail adresiniz her gün onlarca e-mail yağmuruna tutulmamış olur.

Paylaştığınız bilgilere dikkat edin: İyi ve güvenilir anket siteleri sizin bilgilerinizi gizli tutar ve sizden TC kimlik numaranız gibi kritik öneme sahip bilgiler istemez. Bu nedenle bir siteye üye olurken sizden istenen bilgilere dikkat edin.

Anti-virüs programı kullanın: Anket doldururken gün içinde yüzlerce siteyi ziyaret etmeniz gerekebilir. Bu nedenle telefonunuzu veya bilgisayarınızı korumak adına anti-virüs programı kullanmanız çok iyi olur. Çünkü online anket sitelerinin çoğunda virüs ve casus yazılımlar olabilir.

Dolandırıcılığa dikkat edin: Gerçek olamayacak kadar iyi olan vaatlere kanmayın. Size aylık binlerce dolar para kazandırma vaadinde bulunan anket sitelerine karşı uyanık olun. Anket doldurarak binlerce dolar kazanmak mümkün değildir. Bu yüzden üye olacağınız site hakkında yapılan yorumlara, site hakkında yazılan yazılara mutlaka dikkat edin.

Mozilla Firefox veya Google Chrome kullanıyorsanız dolandırıcılık yapan sitelere girmenizi engellemek için WOT uzantısını kullanın.

En güzel ek iş imkanlarını ve online para kazanmaya yönelik ek gelir fırsatlarını sizler için araştırmaya devam edeceğiz.


Sonuç

İnternetten anket doldurarak para kazanmak, özellikle boş zamanlarını faydalı değerlendirmek isteyen, ek gelir kazanmak isteyen kişiler için şahane bir alternatiftir. Ancak kişisel bilgilerinizi anket siteleriyle paylaşmak istemiyorsanız, ya da saatlik ücreti daha yüksek bir ek iş arıyorsanız diğer opsiyonlara bakmanız daha iyi olur.

Ancak yine de beklentilerinizi gerçekçi bir düzeyde tutarsanız, anket doldurarak da aylık giderlerinizin bir kısmını anket doldurarak kazandığınız paralarla karşılayabilirsiniz. Bu açıdan size en çok fayda sağlayacak anket sitelerini iyi araştırmalı, kazancınızı maksimize edecek yöntemleri benimsemelisiniz.

Şimdiden bol kazançlar dileriz!


Sıkça Sorulan Sorular

Anket doldurarak para kazanmak konusunda sık sorulan sorulara yanıt verelim şimdi de.

Anket doldurarak gerçekten para kazanabilir miyim?

Evet, anket doldurara gerçekten para kazanabilirsiniz. Çünkü markalar, şirketler, kurum ve kuruluşlar tüketicilerin ve insanların bir konu hakkındaki genel kanaatini merak eder. Bu sayede şirketler ürünlerini insanların isteklerine göre geliştirir. Siyasi partiler buna göre stratejiler belirler. Anket ve kamuoyu yoklaması sektöründe ciddi paralar dönmektedir. Size düşen de bu pastadan pay almaya çalışmaktır.

Anket doldurarak ne kadar para kazanabilirim?

İnternetten anket doldurarak para kazanmanın çeşitli unsurları var. Kaç anket doldurduğunuz, sitenin ücret politikası bunlardan bazıları mesela. Ancak genel olarak diyebiliriz ki tamamlaması 15 dakika süren bir anketten 50 cent ila 3 dolar arasında para kazanabilirsiniz. Tek bir ankete 30 dolar ödeyen siteler de var ancak bunlar istisna durumunda. Yani özetle bu işi ciddiye alırsanız aylık 150-200 dolarlık ekstra bir gelir elde etmeniz gayet mümkün.

Anket başına en yüksek ödeme yapan siteler hangileri?

Bir anketten kazanılan para, o ankete harcanan zaman ve anketin hedeflediği kitle ile doğru orantılı. Yai uzun anketlerden daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz. LifePoints ve Pinecone Reseach ücret politikası en iyi anket sitelerine örnek verilebilir.

En güvenilir anket siteleri hangileri?

Güvenilir ve saygın anket platformlarına üye olmak ücretsizdir. Bu siteler hakkında yapılan yorumlar da yine size sitenin güvenilirliği konusunda fikir verir. Swagbucks, InboxDollars, Vindale Research gayet güvenilir anket siteleridir.

Anket doldurmak harcanan zaman değer mi?

Anket doldurarak geçiminizi sağlamanız zordur. Ancak halihazırda ek gelire ihtiyacınız varsa anket doldurmak iyi bir seçenek olabilir. Diğer yandan yarım saatlik bir anket doldurup 4 dolar kazanıyorsanız ve yarım saat çalışarak daha çok gelir elde edebileceğiniz bir alternatifiniz varsa o alternatife yönelmeniz sizin için daha doğru olabilir.

Anketlerde ne tür sorular soruluyor?

Aklınıza gelebilecek her konuda anketle karşılaşmanız mümkün. Politika, ürün ve hizmetler, medya, alışveriş, otomotiv, e-ticaret gibi konular ve daha fazlası...
İlginizi çekebilir

Güvenirliliği Kanıtlanmış Online Para Kazanma Yöntemleri

Para Kazandıran Uygulamalar

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir