+66 Adet Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar

Her gün bilinçli veya bilinçsiz olarak onlarca uygulama kullanıyoruz ve bunlar hayatımızın vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Peki bazı uygulamaları kullanarak para kazanabileceğinizi hatta iyi iş çıkarırsanız bu sayede geçiminizi sağlayabileceğinizi biliyor musunuz?

Google’da kısa bir araştırma yaparak para kazandıran uygulamalar hakkında yüzlerce yazı bulabilirsiniz. Ancak bu yazıların çoğu çağ dışı yöntemlerden oluşuyor ve kısa vadeli kazançlar sunuyor. Sizin zamanınızı ve bilgilerinizi çalmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Bu uygulamarın birilerine para kazandırdığı kesin ancak malesef o kişi siz değilsiniz!

Bu yüzden yazımızda diğerlerinden farklı olarak harcadığınız zamana değecek ve siz çalışmasanız bile devamlı gelir elde edebileceğiniz uygulamalara ağırlık vermeye çalışacağız. Biraz emek harcamaya hazırsanız bu uygulamalar sayesinde maaşlı işinizi dahi bırakıp finansal özgrülüğünüzü kazanabileceksiniz.

Ben 12 yıldır internet üzerinden geçimini sağlayan biri olarak tüm bildiklerimi sizlerle paylaşacağım. Dikkat! Bu yazı sizin için yeni bir hayatın kapısını aralayabilir!

Uzun vadede yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız sizin için önerilerimiz: Fiverr, Udemy, Youtube vb.uygulamalar olacaktır.

Kısa vadede uygulamalardan para kazanmak içinse market alışverişi yapmak, tanıtım filmleri izlemek, fotoğraf çekmek ve yeni insanlarla tanışmak gibi görevleri yerine getirmeniz gerekli. Kulağa ilginç geliyor değil mi?

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir konu var: Sizden üyelik için ücret isteyen para kazanma uygulamalarına para kaptırmamanız gerek. Üye olmadan önce kullanıcı yorumlarını ve uygulama değerlendirmesini dikkate almanız, finansal güvenliğiniz açısından büyük önem taşıyor.

Şimdi gelin telefondan para kazanmanızı sağlayacak uygulamalara biraz daha yakından bakalım.


2024’e Özel Güvenilir ve Gerçek Para Kazandıran Uygulamalar:

1- Tiktok

gerçek para kazandıran uygulama tiktok

Tiktok’tan en çok kazananlar listesine denk geldiyseniz muhtemelen bir Tiktok hesabı edinmiş olabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl Addison Rae adlı kullanıcı Tiktok’tan 5 milyon dolar kazanarak en çok kazanan isim oldu.

Gençlere yönelik bir uygulama olarak yayın hayatına başlayan Tiktok’un popülaritesi katlanarak artıyor olsa da diğer sosyal medya sitelerine göre hala yolun başında. Bu sayede kısa sürede yüksek izlenme sayılarına ulaşmak oldukça kolay olabiliyor. Ne kadar izlenme de o kadar para demek.

Mutlaka okuyun: TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır?


2- Twitch

para veren uygulamalar twitch

Twitch kısaca, eğlenerek yaptığınız bir şeyi canlı yayında insanların izlemelerine izin vererek para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. İster oyun oynayın, ister müzik dinleyin, ister dans edin ister sadece insanlarla sohbet edin farketmez, insaların dikkatini çekebilirseniz her yayından insanların size verdikleri hediyelerden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Türkiye’de Twitch üzerinden ayda 50 bin TL’ye kadar para kazanan hesaplar bulunmaktadır.

Mutlaka okuyun: Twitch ile Nasıl Para Kazanılır?

Mutlaka okuyun: Oyun Oynayarak Para Kazan!


3- Youtube

youtube ile para kazanma

Youtube için ” internetin yarısı ” desek abartmış olmayız. Her ay 2 milyar kişi youtube’a giriyor ve her kullanıcı ortalama 40 dakika vakit geçiriyor. Bu muazzam istatistik Youtube’u yayıncılar için en önemli gelir kapılarından biri haline getirmiş durumda. Youtube’da kazanılan paralara seyirci kalmak istemiyorsanız izleyici olmaktan üretici olmaya geçmenin tam zamanı.

Sadece para kazanmak için bir Youtube kanalı açmak doğru olmayabilir. Bu yüzden tutkunu olduğunuz, bıkmadan usanmadan içerik üretebileceğiniz bir youtube kanalı oluşturmanızda fayda var. Bu şekilde bir yol haritası belirler ve doğru yöntemlerle haftada 1-2 video üretebilirseniz uzun vadede ayda binlerce lira kazanmaya başlayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?


4- Twitter

Yanlış anlaşılmasın,  Twitter size tweet’leriniz karşılığında ödeme yapmaz, ancak uygulamayı sağlam bir takipçi kitlesi yaratmak için kullanabilirsiniz. Takipçi sayınızın artması gelirinizin de artması demek olacaktır.

Mutlaka okuyun: Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?


5- Udemy

para kazandıran uygulama udemy

Türk girişimci Eren Bali tarafından kurulan Udemy, 130 binden fazla derse ve 35 milyondan fazla öğrenciye sahip dünyaca ünlü eğitim platformudur.

Eren Bali Türkiye’de zor şartlarda eğitim görüp fikrini hayata geçirmek için Silikon Vadisi’ne göç etmiş Türklerden biri. Eren Bali ve Udemy’nin sıra dışı hikayesini merak ediyorsanız şu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Herhangi bir konuda bilgiliyseniz(köpek eğitimi dahii olabilir) ve bu bilgiler başklarının da işine yarayacağını düşünüyorsanız, Udemy’de eğitim videosu çekerek para kazanabilirsiniz.

Üstelik daha önce eğitim alanında hiçbir tecrübeniz olmasına da gerek yok. Udemy’e kayıt olduğunuzda tecrübe durumunuza göre video çekmek adım adım yapamanız gerekenler size gösterilmektedir.

Mutlaka okuyun: Udemy’de Nasıl Para Kazanılır?


6- İnstagram

gerçek para kazandıran uygulama insagram

Sadece birkaç yılda fotoğraf paylaşım uygulamasından devasa bir magazin uygulamasına evrilen İnstagram’ın dünya çapında 1 milyar; ülkemizde ise 38 milyon kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların %71’i ise 35 yaşın altında.

İlham, eğlence, giyim, trend, sanat, sağlık, din vb. aklınıza gelecek herhangi bir konuda insanların ilgisini çekmeyi başarırsanız siz de İnstagram’dan para kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?


7- Telegram

para veren uygulamalar

WhatsApp’ın gizlilik güncellemesiyle birlikte dikkatleri üzerine çeken Telegram’ın kullanıcı sayısı günde ortalama 300 bin artmakta. Bununla birlikte Telegram’dan para kazanma yolları da oldukça cazip hale geldi. Şu an hala çok yeni olan bünyesinden birçok para kazanma fırsatı barındırıyor.

Mutlaka okuyun: Telegram’dan Nasıl Para Kazanılır?Freelance Çalışarak Para Kazandıran Uygulamalar

8- Fiverr, Bionluk, r10.net, Freelancer

para kazanma uygulamaları fiverr

Fiverr freelance çalışan kişileri şirketlerle ve hizmet almak insanlarla buluştura bir mecra. Yani metin yazımı, grafik tasarım, seslendirme, sosyal medya yönetimi, animasyon gibi pek çok alanda yeteneklerinizi Fiverr üzerinden sergileyerek şirketlerden veya şahıslardan iş alabilirsiniz.

Yapmanız gereken bir profili oluşturmak, sahip olduğunuz deneyimleri listelemek ve daha önceki çalışmalarınızdan örnekler sunmak. Ücret tarifenizi de belirtmeniz şart.

Sonra işverenlerin ilanlarına başvuru yaparsınız ve işverenler sizin teklifinizi inceler. Eğer akıllarına yatarsanız işi kaparsınız. Buna ek olarak müşteriler direkt size kendiliğinden de ulaşabilir.

Ödemeler direkt banka hesabınıza yatar. Ya da Instant Pay, Paypal ya da Payoneer üzerinden ödeme alabilirsiniz.

Freelance çalışanların uluslararası müşteri elde etmesini ve dolar üzerinden kazanç sağlamasını mümkün kılan Fiverr üzerinden güzel paralar kazanmanız mümkün.

Buna karşın Fiverr kazancınızdan %5 ila %20 oranında kesinti yapıyor. Ne kadar çok kazanırsanız, kesintiniz oranı da aynı oranda düşüyor.

Upwork tamamen freelance çalışanların rekabet ettiği bir mecra olduğu için fiyatı kıran kişilerin daha avantajlı olduğunu söylemek mümkün. Yani siz “Bir logoyu 100 dolardan aşağı yapmam” diyebilirsiniz ancak 10 dolara dahi logo tasarlayan pek çok Hintli freelance ile rekabet edeceğinizi unutmayın.

Mutlaka okuyun: Fiverr’dan Nasıl Para Kazanılır?

Mutlaka okuyun: Freelance Çalışmak İsteyenlere


9- Armut, TaskRabbit

İnsanların size para ödeyebileceği özel bir yeteneğiniz var mı? Boya badana işlerinde uzman mısınız? Çok iyi temizlik mi yaparsınız? Grafik tasarım alanında becerikli misiniz?

Sunduğunuz hizmetleri Armut ve TaskRabbit uygulamasına girin ve insanların sizin hizmetlerinizi satın almasını sağlayın.E-ticaret Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar

10- Amazon, Etsy, Trendyol vb.

e-ticaret yaparak para kazanmak

Günümüzde e-ticaret git gide daha kolay ve kazançlı bir hal aldı. Dropshipping sayesinde herhangi fiziki bir ürüne sahip olmadan ve küçük bir araştırmayla e-ticaret adım atarak para kazanmak mümkün. Üstelik Amazon ve Etsy gibi yurtdışındaki sitelerde satış yaparak dolar olarak da kazanç sağlayabiliyorsunuz.

Mutlaka okuyun: Amazon’da Nasıl Satış Yapılır?

Mutlaka okuyun: Etsy’de Satış Yapmak İsteyenlereMüzik dinleyerek para kazandıran uygulamalar

11- Music Xray, Radioearn

para kazandıran müzik uygulamaları

Müzik dinlemeyi seviyor ve belli bir müzik kültürüne sahipseniz müzik dinleyerek para kazanmak sizin için oldukça eğlenceli bir uğraş olabilir. Bu konuda belli başlı uygulamalar mevcut. Kimi uygulama sizden müziği yorumlayıp puanlamanızı isterken kimisi de çalma listeleri üzerinden para kazanmanıza olanak sunuyor. Detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Müzik Dinleyerek Para Kazandıran UygulamalarAnket Doldurarak Para Kazandıran Uygulamalar:

12- Swagbucks

dolar kazandıran uygulamalar swagbucks

Swagbucks’a üye olur olmaz 10 dolar bonus kazanıyorsunuz! Piyasa araştırma uygulaması olan Swagbucks, çeşitli anketleri doldurarak, online alışveriş yaparak ve size verilen görevleri yaparak para kazanabileceğiniz güze bir uygulama. Video izleyerek bile para kazanabileceğiniz Swagbucks, Android ve iOs kullanıcıları tarafından 5 üzerinden 4 puan almayı başarmış durumda.

Swagbucks çok sayısı anket sunarak kullanıcılarının daha çok kazanmasını teşvik ediyor. Gerçi bulunduğunuz ülke veya kente göre bazı anketlere katılma şansınız bulunmuyor. Ayrıca ancak 2500 Swagbucks puanına, yani 25 dolara ulaştığınızda paranızı çekebiliyorsunuz ya da hediye kartı olarak alabiliyorsunuz.

Swagbucks kullanıcılarından biri uygulamayı şöyle anlatıyor:

“İş yerinde ya da okulda öğle arasındayken ekstra gelir elde edebileceğiniz şahane bir uygulama. Ben ödemelerimin bazılarını nakit olarak bazılarınızı da Amazon hediye kartı olarak aldım.”

Mutlaka okuyun: Swagbucks ile Nasıl Para Kazanılır?


13- Toluna

para kazandıran anket uygulamaları toluna

Piyasa araştırma uygulaması olan Toluna hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabiliyor. Çeşitli anketleri cevaplayarak, hatta farklı konularda kendi anketinizi oluşturarak para kazanabileceğiniz Toluna’da ödemeler Paypal üzerinde yapılıyor.

Kolay bir şekilde üye olunabilen uygulamayı nasıl kullanacağınızı öğrenmek için üyelikten hemen sonra videolu açıklamaları izleyebilirsiniz. Şampuan kullanma alışkanlığı, son çıkan akıllı telefonlar ya da güncel siyasi gelişmeler hakkında kendi anketinizi oluşturarak da ekstra bonus kazanabileceğiniz Toluna, iTunes’ta 3.3, Play Store’da da 3.3’lük bir değerlendirmeye sahip.

Bir kullanıcı Toluna tecrübesini şöyle aktarıyor:

“Sabırlı ve azimli olun. Bir buçuk yıldır Toluna kullanıyorum. Yeteri puanı topladığınızda ödemeniz dilerseniz Paypal üzerinden yapılıyor, isterseniz de adresinize çek gönderiliyor.”

Mutlaka okuyun: Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?


14- Google Ödüllü Anketler

para kazandıran anket uygulaması google ödüllü anketler

Aklınızda şahane bir fikir mi var? Google bu fikri paylaşmanız için size ödeme yapmaya hazır. Oteller, akıllı telefonlar, ürünler ve daha pek çok konu hakkındaki düşüncelerinizi Google Ödüllü Anketler’de paylaşın, Google size bunu için ödeme yapsın. Yine bu uygulamada da 20 saniye gibi kısa bir sürede anket doldurarak para ödülü kazanabiliyorsunuz. iOS kullanıcıları ödemeyi Paypal üzerinden, Android kullanıcıları ise Google Play kredisi olarak alabiliyorlar.

Kayıt olurken sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz gerekmektedir. Kendinizle ilgili yanıltıcı bilgiler girdiğiniz takdirde üyeliğinizin ileride iptal edilme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Haftada ortalama bir anket gelmekte olup bu sayıyı artırmak adına telefonunuzda konum geçmişinizin açmanızı öneririz. Bu sayede, gittiğiniz yerlerle ilgili de anketler telefonunuza gelmeye başlayacaktır.

Mutlaka okuyun: Google Anket Doldurarak Para Kazanma


15- Userfeel

para veren uygulamalar userfeel

Android ve iOS uyumlu olan Userfeel, web sitelerinde gezintiye çıkarak katılarak para kazanma imkanı sağlıyor. Yeni web sitelerine girip kullanıcı arayüzünde gezinerek, sitenin kullanışlılığına dair videolu feedback ve eleştiri yaparak para kazanabileceğiniz Userfeel’de her test, 10 ila 20 dakika sürüyor. Test başı 10 dolar kazandığınız uygulamada ödemeleri Paypal ya da Payoneer üzerinden alıyorsunuz.

Userfeel’e üye olduğunuz zaman bir deneme sürecinden geçiyorsunuz. Burada size verilen görevi yaparken sesiniz ve ekran görüntünüz kaydediliyor. Burada gösterdiğiniz performans, Userfeel ekibi tarafından oylanıyor. Ne kadar yüksek not alırsanız o kadar çok teste katılıp para kazanma şansınızı artırıyorsunuz.

Google Play’de 3.3/5 alan Userfeel hakkında bir kullanıcı şu sözleri kullanıyor:

“Video yüklerken bazı sorunlar yaşadım ancak teknik ekip sorunu nasıl halletmem gerektiği konusunda yardımcı oldu. Bu sayede ödememi aldım. Ek gelir elde etmek için çok güzel bir uygulama.”

Bazı kullanıcılar ise video yüklerken uygulamanın çöktüğünü, anca Userfeel teknik ekibinin oldukça yardımcı olduğunu ifade ediyorlar.


16- App Trailers

Piyasada sayısız uygulama varken hiçbirimizin bu uygulamaları teker teker inceleme şansı yok. App Trailers uygulaması bu noktada piyasadaki uygulamaların temel mantığını anlatan 30 saniyelik videolar sunuyor. Bu videoları izleyerek, notlandırarak, çeşitli quiz ve oyunlara katılarak hediye çeki kazanabileceğiniz App Trailers Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir.


17- Money App

Android ve iOS uyumlu olan Money App, bir pazar araştırması uygulaması. Fikir belirtme, oyun oynama, mağaza ürünlerini inceleme, hizmetleri test etmek ve deneme sürümlerini inceleme gibi görevler karşılığında Money App’ten para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereke Money App uygulamasını indirip kendi adınıza bir hesap oluşturmak ve sunulan görevleri tamamlamak.

Tamamladığınız görevler karşılığında kazandığınız para PayPal hesabınıza aktarılıyor. Bu uygulamanın en güzel tarafı ücretlerinizi 2-3 gün içinde hesabınıza aktarıyor olması. Zira bu tür uygulamalarda ödeme genelde aylık olarak yapılır ve para yerine Amazon kartı hediye edilir.

Google Play ve iTunes’te 5 üzerinden 4.8 alan bu uygulama hakkında kullanıcılardan biri şöyle diyor:

“5 gün içinde 10 dolar kazandım. Oturduğum yerden kazandığım için hiç de fena değil.”


18- DV Closet

Sadece iOS için geçerli olan DV Closet, stilistlere, moda bloggerlarına ve modayla ilgilenen kişilere kombin yaparak ve insanlara moda konusunda fikir vererek para kazanmayı sağlayan bir uygulama. Uygulama aracılığıyla farklı kombinler yapıp paylaşarak 10-15 dakikada 22 dolara kadar para kazanabileceğiniz bu uygulamada popülariteniz arttıkça kazanç oranınız da artıyor.


Yürüyerek Para Kazandıran Uygulamalar:

19- Sweatcoin

yürüyerek telefondan para kazanma

Telefonunuzun adım ölçerini ve GPS’sini Sweatcoin’e bağladığınızda uygulama adımlarınızı ölçüyor. 1000 adım başına 0.95 sweatcoin kazanıyorsunuz. Kazandığınız sweatcoin’leri spor malzemesi, spor kursu hediye çeki olarak ya da nakit olarak alabiliyorsunuz. Tabii salgıladığınız endorfin sayesinde kazançlarınızı hayır kurumlarına da bağışlayabilirsiniz. Sweatcoin hem iOS hem de Android cihazlara uyumlu bir app.

Mutlaka okuyun: Sweatcoin Nedir? Nasıl Kullanılır?


20- Miles

Miles uygulaması, yürüme, bisiklete binme, araba kullanma, ata binme veya uçuş vb. her türlü seyahat için kullanıcılarına  “yolcu milleri” sunar. Ve burada yürümek, araba kullanmaktan 10 kat daha değerlidir!

Uygulamanın arka planda çalışmasına ve konumunuzu takip etmesine izin vermek suretiyle puan kazanımına başlar, bu puanları hediye kartlarına çevirebilirsiniz. Ancak, ödeme almak için bir hayli fazla yol kat etmeniz gerekeceğini unutmayın. – 1 dolar değerinde bir Amazon hediye kartı kazanmak için 5.000-10.000 arası yolcu miline sahip olmanız gerekecektir.  Anlayacağınız, burada kazanacağınız en küçük meblağ dahi önemlidir.21- Evidation

Evidation, yürümeniz karşılığında gelir vaat eden bir diğer uygulamadır. Evidation uygulaması, pazar araştırmaları için sağlık şirketleriyle iş birliği yapar. Dolayısıyla, son teknoloji tıbbi araştırmaların bir parçası olur ve karşılığında para kazanırsınız.

Adımlarınız, uyku saatleriniz, öğünleriniz üzerinden para kazanabileceğiniz gibi yarışmalara katılarak, anketleri tamamlayarak, tweet atarak ve daha fazlasını yaparak da puan toplayıp gelir elde edebilirsiniz. Her 10.000 puan için 10 dolar kazanır ve paranızı PayPal üzerinden çekebilir veya doğrudan banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Evidation; Apple Health, Samsung Health, Fitbit, Strava, MyFitnessPal ve Garmin gibi uygulamalara entegre edilebilir.

Mutlaka okuyun: Yürüyerek Para Kazandıran Uygulamalar


Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar:

22- Doggo, Petsurver, Rover

Bu uygulamalar sayesinde köpek gezdirme işi karşılığında para kazanabilirsiniz. Her 3 uygulama da desteğe ihtiyaç duyan köpek sahipleri ile dolu geniş bir veri tabanına sahiptir.
23- Wag

Mantık çok basit. Wag’e üye oluyorsunuz. İnsanların köpeğini günlük ya da haftalık olarak gezdiriyor, ihtiyaç halinde köpeklerle vakit geçiriyorsunuz. Bunun karşılığında da köpek sahiplerinden ödeme alıyorsunuz.

Mutlaka okuyun: Evcil Hayvan Bakıcılığı ile Para Kazandıran Uygulamalar


Fotoğraf Çekerek Para Kazandıran Uygulamalar:

24- Foap, Shutterstock vb.

fotoğraf ile para kazandıran uygulamar

Günümüzde kamera teknolojisi öyle gelişti ki artık herkes cebinde bir profesyonel fotoğraf makinesi taşır hale geldi: Cep telefonlarından bahsediyoruz. Siz de cep telefonuyla fotoğraf çekmeyi seviyorsanız çektiğiniz fotoğrafları satarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Foap Android ve iOs tabanlı bir uygulama. Profesyonel ve amatör fotoğrafçılara telefonlarından çektikleri fotoğrafları satarak para kazanma imkanı tanıyan bu uygulama, markalar ve reklam ajanslarının fotoğraf satın alabilmesi için şahane bir kitlesel kaynak sunuyor. Foap’ın 2.5 milyondan fazla abonesi bulunuyor.

Yapmanız gereken bir hesap açmak, yüksek kaliteli fotoğraflarınızı doğru şekilde etiketlemek. Fotoğraflarınıza kullanıcılar tarafından ne kadar yüksek puan verilirse, fotoğraflarınızın görünür olma ihtimali de o kadar artıyor. Satılan fotoğraf başına 5 ila 100 dolar kazanabileceğiniz Foap’ta bir de “misyon” bölümü bulunuyor. Burada da markalar ve ajanslar kullanmak istedikleri fotoğraf ve videoların türünü belirtiyor. Yani markaların arzu ettiği fotoğraf ve videoları çekerek çalışmalarınızı satma ihtimaliniz de artıyor diyebiliriz.

iTunes’te 4.3, Google Play’de de 3.8 oy alan uygulama hakkında bir kullanıcı şöyle diyor:

“Bu uygulamayı seviyorum. Fotoğraflarımı paylaşmak ve bundan para kazanmak için harika ve eğlenceli bir yer.”

Mutlaka okuyun: Fotoğraf Çekerek Para Kazandıran Uygulamalar

Mutlaka okuyun: Stok Fotoğrafçılığı Nedir? Nasıl Yapılır?


Eşyalarınızı Satarak Para Kazandıran Uygulamalar:

25- Letgo, Dolap, Gardrops, Zebramo

para kazanma uygulamaları letgo

Ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunan Letgo’yu, Dolap’ı hemen hemen bilmeyen yoktur. Kullanmadığınız eşyaları satma modeliyle piyasaya çıkan bu uygulamalar, içerisinde farklı satış fırsatları barındırıyor. Bu konuda detaylı bilgi almak aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Letgo’da Satış Yapmak


26- Bookscouter

iOS ve Android tabanlı olan Bookscouter, kullanmadığınız kitaplarınızı satmak için ideal bir ortam. Bookscouter aracılığı ile yeni ve ikinci el kitaplarınızı satabilirsiniz. Uygulamaya Facebook ya da diğer sosyal medya hesaplarınızla kolayca üye olabilirsiniz. Daha sonra kitaplarınızın barkodlarını tarayarak sisteme yüklüyorsunuz ve kitap satın almak isteyen kişilerin verdikleri fiyatları görüyorsunuz.

Apple kullanıcıları uygulamaya 3.3/5, Android kullanıcıları ise 3.9/5 vermiş durumda. Taradığınız kitapların bazıları için fiyat kodu oluşmadığını da akıldan çıkarmamak gerek. Ayrıca kitapları kargolamanın da ücretsiz olduğunu belirtelim.

Bir kullanıcı uygulama hakkında şöyle diyor: “Çöpe atacağım ya da ücretsiz vereceğim kitaplardan 15 dolar kazanmak çok iyi oldu. Kullanmadığınız kitapları bir araya getirin ve para kazanın!”

Bir diğer kullanıcı ise şöyle diyor:

“Kitaplarınıza en yüksek teklifi veren kişi, teklif listesinin tepesinde yer alıyor. 4 kitap satarak 170 dolar kazandım, kesinlikle başka kitaplarımı da Bookscouter’a yükleyeceğim.”27- Mercari

Evinizdeki kullanmadığınız eşyaları fotoğraf, açıklama ve fiyatını belirterek Mercari üzerinden satabilirsiniz. Android ve iOS tabanlı olan Mercari’de bir kişi sizin yayınladığınız ürünü satın aldığınızda kullanıcı ödemeli bir biçimde ürünü kargoluyorsunuz. Alıcı ürünü teslim aldığınızda satış işlemini onaylıyor ve paranız hesabınıza geçiyor. Her satıştan belli bir komisyon alan Mercari’nin komisyon oranı ise çoğu rakibinden farklı olarak %20’den daha düşük.28- 5miles

5miles tıpkı Letgo gibi kullanılmayan ürünlerin satıldığı bir uygulama. Yani bilindik bir mantığa sahip. 5miles’ın en iyi özelliklerinden biri ise alıcı ya da satıcıyla buluşmak için en ideal lokasyonları önerebilmesi.29- thredUP

Bit pazarı, antikacı gibi yerlerden alışveriş yapmayı sevenler için ideal bir uygulama. Sistem şöyle: Kullanmadığınız eşyalarınızı bir kutuya koyup ThredUp’a gönderiyorsunuz. ThredUp kabul ettiği ürünler için size para ödüyor. Kabul edilmeyen ürünlerinizi iade alabiliyorsunuz da!Yaptığınız Alışverişlerden Para Kazandıran Uygulamalar:

30- Ebates

Ebates şahane bir uygulama çünkü uygulamayı kullandığınız sürece zaten satın alacağınız şeylerden para iadesi almanıza yarıyor. Online mağazalar Ebates’e müşteri göndermesi karşılığında ödeme yapıyor. Ebates de bu ödemeyi sizle paylaşıyor.31- Dosh

Dosh da yine bir para iadesi uygulaması. Kredi kartınızı Dosh’a bağlıyorsunuz ve kredi kartı üzerinden alışveriş yaptıkça para iadesi alıyorsunuz. Yani esasında tamamen bir pasif gelir kaynağı olarak görebilirsiniz bu uygulamayı.32- Ibotta

Ibotta’nın çalışma prensibi şöyle:

Uygulamayı telefona yüklüyorsunuz. Satın almak istediğiniz ürünleri bu uygulamaya kaydediyorsunuz.

Ürünü satın alıyorsunuz. Bu aşamada ürünün fişini ya da faturasınu mutlaka almalısınız.

Alışveriş fişinin fotoğrafını çekip gönderdiğiniz zaman nakit iadesi alıyorsunuz. Üstelik para 48 saat içinde hesabınıza geçiyor!33- Seated

Dışarıda yemek yedikçe para kazanmanızı sağlıyor bu uygulama!

Seated uygulaması üzerinden rezervasyon yaptırıyorsunuz.

Dışarıda bir restoranda yemek yedikten sonra aldığınız fişin fotoğrafını çekip Seated uygulamasına yüklüyorsunuz.

Sonuç olarak Lyft, Starbucks ya da Amazon’da harcamak üzere hediye kartı kazanıyorsunuz.

Restoranların daima sadık müşteri peşinde olduğunu hatırlamakta fayda var. Bu nedenle restoranlar, kendilerine müşteri yönlendiren Seated gibi uygulamalara ödeme yapıyor. Müşteri olarak sizler de hediye kartı kazanıyorsunuz. Gayet zekice bir sistem.34- Instacart

Hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız Instacart’ı denemelisiniz. Her hafta düzenli olarak yaptığınız şeylerden birini (market alışveriş) yaparak para kazanmanızı sağlıyor çünkü bu uygulama.

Market alışverişi yapmak için evden çıkma durumu olmayan insanlar adına onların market alışverişini yapıyorsunuz ve bu işlem sonunda para kazanıyorsunuz.

Günde 3 saat çalışarak 100 dolar kazanan pek çok kişi var ABD’de.35- Drop

Drop uygulaması yaptığınız alışverişlerden para iadesi almanızı sağlıyor. Ne kadar çok alışveriş yaparsanız o kadar puan topluyorsunuz ve sonuç olarak hediye kartı elde ediyorsunuz.36- Rakuten

Rakuten (eski adıyla Ebates) Japon merkezli bir e-ticaret sitesi. Yemek servisi de bulunan Rakuten’den alışveriş yaptığınızda paranızın %40’ını geri alabiliyorsunuz.

Hesap açıyorsunuz, dilediğiniz ürünü satın alıyorsunuz. Ürünün ödemesini yaptıktan birkaç saat ya da birkaç gün sonra paranızın bir kısmını iade alıyorsunuz.

Geri ödeme sistemine pek çok mağaza katıldığı için Rakuten’den alışveriş yaparsanız mutlaka geri ödemeden yararlanırsınız.

Geri para iadesi olan pek çok uygulamada olduğu gibi para kazanmak için para harcamanız gerek. Ödemelerinizi her 3 ayda bir alırsınız.


37- Swoup

Swoup klasik indirim çeki kazanma uygulamalarından değil! Banka hesabınızı Swoup’a entegre ettikten sonra çeşitli mağazalar tarafından sunulan indirim çekleri otomatik olarak banka hesabınızla ilişkilendiriliyor. Daha sonra internet alışveriş yaparken indirim kodunu ve telefon numaranızı girdikten sonra otomatik olarak indirim kazanıyorsunuz ve söz gelimi 12 dolarlık bir ürüne 10.95 dolar ödemiş oluyorsunuz. Ancak sistem biraz daha farklı çalışıyor. İndirim miktarı hesabınıza iade ediliyor. İade edilen paraları birikim hesabınıza aktararak ufak da olsa birikim hesabınızı besleyebilirsiniz.

Yani temel olarak Swoup indirim çeki kazanma ve bu çekleri yönetme uygulaması diyebiliriz. Swoup Android ve iOS cihazlarda kullanılabiliyorGizli Müşteri Olarak Para Kazandıran Uygulamalar

38- Field Agent

“Saha ajanı” olarak dilimize çevirebileceğimiz bu uygulamada çeşitli mağazalara müşteri gibi gidip mağazada gözlem yapıyorsunuz ve bu eyleminizden para kazanıyorsunuz. Mağazalarda ürünlerin fiyatını kontrol etmek, mağazanın tasarımını yansıtan fotoğraflar çekmek, mağazaki ürünlerin ne şekilde yerleştirildiğini tarif etmek gibi görevlerden kazanacağınız paraları Dwolla hesabı üzerinden ya da EFT şeklinde alabilirsiniz. Özellikle mağazaların genel merkezleri, her mağazaya kendi denetmenini göndermek yerine bu işi müşterilere yaptırmayı tercih etmeye başlamış durumdalar. Uygulamaya düşen görevleri yaklaşık 2 saat içinde tamamlayıp feedback’inizi verdikten sonra işiniz tamamlanmış oluyor. Field Agent hem iOS hem de Android için geçerli bir app.


39- Shopkick

para-kazandiran-uygulama8

Yapmanız gereken: Alışveriş tutkunuysanız trendleri ve pazarlık yapmayı seviyorsanız sadece kendiniz olarak ‘kicksler’ kazanabilirsiniz. Üye işyerine girdiğinizde ve/veya alışveriş yaptığınızda kickler yani puanlar kazanırsınız ve kickler karşılığında ödüller alırsınız.

Kazancınız: Üye işyerinden içeri girdiğiniz anda kicksler toplamaya başlarsınız. Hediye kartlarından ve ürünlerden yararlanmak için kickslerinizi kullanabilirsiniz.

Platform: iOS | Android

36- Gigwalk

para-kazandiran-uygulama7

Yapmanız gereken: Gigwalker olun ve müşteriler için önceden belirlenen belli görevleri yerine getirin. Görevlerin ücretleri önceden belirlenir. Herhangi bir yerin fotoğrafının çekilmesi, el ilanlarının dağıtılması, yeni bir barı veya ürünü denenmesi ve hatta gizli müşteri olmak gibi görevler vardır. Temelde doğru zamanda doğru yerde olarak müşterilerin gözü kulağı oluyorsunuz.

Kazancınız: Bir saat için 10 dolar ve 15 dolar arası para kazanabilirsiniz.

Platform: iOS40- CheckPoints para-kazandiran-uygulama3

Yapmanız gereken: Market, cafe veya alışveriş merkezlerinde kendinizi işaretleyerek, bu esnada aldıklarınızın fotoğrafını çekerek ve hatta arkadaşlarınızın CheckPoints’e üye olmasını sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Kazancınız: Kazandığınız puanları Amazon.com’da harcayabiliyor, oyunlara ve daha fazlasına çevirebiliyorsunuz.

Platform: iOS | Android

38. iPoll

Android ve iOS uyumlu olan bu app de piyasa araştırmasına yönelik. Pazarlama konusunda anket doldurarak, günlük tüketim günlüğü tutarak ve uygulamada sunulan görevleri tamamlayarak (süpermarketleri gezerek verilen spesifik bir gözlem yapmak) iPoll aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

iPoll uygulamasını indirdikten sonra sizden bazı bilgiler isteniyor. Örneğin kaç günde bir alışverişe gittiğiniz, aylık geliriniz gibi bilgiler isteniyor. Bu sayede size uygun görevler veriliyor. Uygulamanın en güzel yanı ise kişiye özgüleştirilebilmesi. Yani sizin ilgi alanlarınıza uygun görevleri seçebiliyor, bu tür görevler mevcut olduğunda bildirim alabiliyorsunuz.

iTunes’te 4/5, Google Play’de de 3.1/5 alan uygulama için bir kullanıcı şöyle bir yorum yapmış:

“Uygulamanın kullanımının kolay olması çok hoş. Ayrıca konu başlıkları da ilginç. Anketleri ve görevleri tamamlamak oldukça kolay ve çok zaman almıyor.”

Bu uygulama aracılığı ile ödemelerinizi hediye kartı ya da Paypal üzerinden nakit olarak alabiliyorsunuz. Çekim yapabilmeniz için en az 10 dolar kazanmış olmanız gerekiyor. Ayrıca üç ayda bir 10.000 dolar kazanmak için tüm kullanıcılar arasında yapılan çekilişe de katılabilirsiniz!Aracınızı Kiralayarak Para Kazandıran Uygulamalar

41- Rentiva ve Fluid Market

Herkes araba sahibi olmak zorunda değil. Kaldı ki arabası olan insanların çoğu da sadece hafta sonlarını kullanıyor. Fluid Market ise insanlara arabalarını, kamyonetlerini, ciplerini veya mibinüslerini saatlik, günlük ya da haftalık olarak kiralama imkanı veriyor. Yani Fluid Market, paylaşım ekonomisi alanında kurulmuş bir girişim.

Fluid Market’in web sitesindeki bilgiye göre, kamyonetinizi Fluid Market üzerinden kiralayarak yıllık 24.000 dolar kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca “Diğer” kategorisinde matkap, çim biçme makinesi, bisiklet, topuklu ayakkabı, tekne gibi farklı şeyleri de kiraya verebilirsiniz.

iTunes‘te 4.5, Google Play‘de 3.5 nota sahip uygulama hem kiraya veren hem de kiralayan kişi için oldukça basit bir sisteme sahip. Örneğin aracınızı X kişisinden Y kişisine kiralamak istediğinizde aracın anahtarınızı teslim etmek için her defasında kiracıyla buluşmak zorunda değilsiniz. Anahtarı kiralık kasaya koyarak kiracıların siz yokken de aracı teslim almasını sağlayabilirsiniz.

Fluid kullanıcılarından biri uygulamayı şöyle tarif ediyor:

“Komşularımın benim araç gerecimi kullanmalarına imkan vererek oturduğum yerden para kazanıyorum. Üstelik sigorta sayesinde kafam rahat.”42- Kango

“Çocuklar için Uber” sloganıyla değerlendirebileceğimiz Kango kreş, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini aracınızla okullarına bırakabileceğiniz ve bu sayede para kazanabileceğiniz bir uygulama. Çocukların ailesi, konumunuz ve çocuklarının durumunu gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor ve sizle uygulama üzerinden direkt iletişime geçebiliyor. Ayrıca sicil bilgileriniz incelendikten sonra çocuklara gerektiğinde acil yardım da sağlayabiliyorsunuz. Özellikle çocuğunu okula bırakma konusunda günlük programı elvermeyen ailelerin değerlendirmesi gereken bir uygulama olan Kango, hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilir.Yatırım Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar

43- Fundrise

Fundrise, emlak piyasası yatırımlarına ev sahipliği yapan bir platform olarak hizmet veriyor. Yatırımcılar, Fundrise aracılığıyla Fundrise ekibinin ABD’de satın aldığı veya yönettiği çeşitli gayrimenkul projelerine ait portföylere yatırım yapabiliyorlar. Üstelik bu uygulama üzerinden 10 dolar gibi düşük bir meblağ ile dahi ticari gayrimenkul portföyü oluşturmanız mümkün.44- Robinhood

Robinhood, yeni müşterilerine uygulamaya üye olmaları karşılığında değeri 200 doları bulan ücretsiz hisse senedi vermeyi vaat eden bir çevrim içi aracı kurumdur. Ancak, hisse senedi seçimini kişiye bırakmak yerine çekiliş yaparak hediye etmektedir. Bu yolla Groupon, Microsoft, VISA ve Johnson & Johnson vb. pek çok şirketin hisse senetlerine sahip olmanız mümkündür. Artık şansınıza hangisi çıkarsa!
45- Acorns

Acorn mikro ölçekte yatırım yaparak para kazanmanızı sağlayan bir app. Örneğin bir ürün aldınız ve 58.50 lira ödediniz. Acorns bu miktarı en yakın tam sayıya tamamlıyor. Bu örnekte 59’a tamamlıyor ve 50 kuruşla sizin adınıza yatırım yapıyor. Kredi kartınızı Acorns’a eklemeniz yeterli.

Yani siz bu uygulamayı kullandığınızı unuttuğunuz anda Acorns size örneğin 50 lira yatırabiliyor.
Veri Paylaşımı Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar

Kişisel verilerimizin büyük bir kısmını Facebook vb. şirketlerle ücretsiz olarak paylaştığımızı düşünürsek işi ticarete döküp paylaştıklarınız karşılığında ödeme almak o kadar da fena bir fikir olmasa gerek.

Nasıl mı?

Seçenekleriniz şunlar:46- Pogo

Pogo, konumunuzu ve kredi kartı işlem verilerinizi paylaşmanız karşılığında size PayPal üzerinden nakde çevirebileceğiniz puanlar sunan bir uygulamadır.

Kaydolduğunuz an telefonunuzun konum izleme özelliğini etkinleştirmeli ve banka hesap bilgilerinizi sisteme entegre etmelisiniz. Bu yolla yılda yaklaşık 10-20 dolar değerinde bir gelir elde etmeniz mümkün.47- Tapestri

Ara yüzü bir miktar zorlayıcı olsa da Tapestri konum verilerinizi paylaşmanız karşılığında size para ödeyen kullanışlı bir uygulamadır. Belirli mağazaları ziyaret ettiğiniz için sizi otomatik olarak ödüllendirir. Dahası üye olduğunuz an para kazanmaya başlarsınız.


48- Nielsen Computer & Mobile Panel

Nielsen, internet kullanım alışkanlıklarınızı paylaşmanız karşılığında size ödeme yapar. Uygulamayı kayıtlı tüm cihazlarınıza indirebilir ve yıl boyu 60 dolara kadar kazanabilirsiniz.

Bu, cihaz kullanımınızı olumsuz etkileyecek, rahatsız edici bir uygulama değildir ve cihazınızı yavaşlatmaz.49- MobileXpression

MobileXpression, telefonunuzdan alacağı veriler karşılığında size ödeme yapmayı vaat eden bir pazar araştırma panelidir.

Uygulama, arka planda çalışarak tarama alışkanlıklarınızı kaydeder. Siz de bu sessiz ve derinden çalışma  sayesinde popüler perakendecilere ait hediye kartlarına çevirebileceğiniz haftalık krediler kazanırsınız.

Bu, yıllık yaklaşık 20 dolar değerinde bir pasif gelir kazanmanızı sağlayan, rahatsız edici olmayan hatta varlığını dahi unutacağınız bir arka plan uygulamasıdır. Dahası üye olduğunuz ilk hafta -5 dolar değerinde- ücretsiz bir hediye çeki de kazanırsınız.50- SavvyConnect

SavvyConnect uygulaması, tarama alışkanlıklarınızı kaydeden bir diğer uygulamadır ve bu iş için güvenilir, son teknoloji yöntemleri kullanır. Bu verileri paylaşmanız karşılığında, size cihaz başına ayda 5 dolara kadar ödeme yapmayı vaat eder.

Akıllı telefonunuza, tabletinize ve masaüstü/dizüstü bilgisayarınıza bu uygulamayı yüklerseniz, ayda 15 dolar, yılda ise 180 dolar kazanabilirsiniz.51- Honeygain

Bu uygulama, kullanılmayan internetinizi veri bilimcilerle paylaşmanız karşılığında ayda 50 dolara yakın bir gelir vaat eder.

Ne dersiniz? Hiç de fena sayılmaz, öyle değil mi?

Windows, MacOS ve Android ‘de mevcut bu uygulamayı bir an evvel yükleyin, internete bağlanın ve pasif gelir-ya da ödül-kazanmaya başlayın-20 dolar gibi bir meblağa ulaşmanın yaklaşık 48 gün süreceğini unutmayın.

Ve başlamadan önce, sınırsız bir internete sahip olduğunuzdan emin olun; para kazanacağım derken limit aşımına uğrayıp ek bedeller ödemek istemezsiniz.Eşya/Ev Paylaşımı Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar

52- Getaround

Getaround, araç kiralama hizmetinde lider bir uygulamadır. Arabanız çoğu zaman boşta mı duruyor? Getaround uygulaması ile bu boşluğu kara çevirmeye ne dersiniz?

Dahası, popüler seyahat destinasyonlarındaki çok daha estetik ve çok daha yeni arabalar fahiş miktarlar kazandırabiliyor.  Benzer bir hizmet sunan farklı uygulamalar ise şunlar:

Turo – Turo, Getaround’a benzer bir hizmet sunar. Ne kadar kazanabileceğinizi görmek için “hesap makinesi” hizmetini kullanabilirsiniz.

RVshare – Kendisini “En büyük ve en güvenilir topluluk” olarak tanımlayan RVshare ‘de de aracınızı sizin belirleyeceğiniz günlük bedeller karşılığında kiralayabilirsiniz.53- Airbnb

Airbnb, adını en sık duyduğumuz “paylaşım ekonomisi” platformlarından biridir ve otel endüstrisini alt üst etmiştir. Fazladan bir odanız varsa ve dönüşümlü olarak gelecek yabancı konuklarla tanışıp bir arada yaşamaktan çekinmiyorsanız, yaşam masraflarınızı karşılamak için mükemmel bir yol buldunuz demektir. Fiyatlar ise yaşadığınız bölgenin fiziki, sosyal ve kültürel imkanlarına göre belirlenir ve rekabete bağlı olarak değişebilir.

Mutlaka okuyun: Airbnb İle Para Kazanmak


Oyun Oynayarak Para Kazandıran Uygulamalar

54- Rewarded Play (Android)

Google Play mağazasında 140.000’i aşkın yorum ve 4,2’lik değerlendirme puanı ile Rewarded Play bir diğer “ücretsiz, yasal ve eğlenceli ” oyunlar oynayarak para kazanma yöntemidir.

Rewarded Play, Solitaire, Mahjong, Wheel of Fortune, Yahtzee vb. basit oyunlar arasındaki tek adresiniz olmaya adaydır. Oyun esnasında ödüllerinizi seçer, hediye kartlarınızı ise 48 saat içinde alıp kullanabilirsiniz.55- Mistplay(Android)

Mistplay, telefonunuza yükleyip oynadığınız her yeni oyun için sizi ödüllendiren popüler bir uygulamadır-10 milyonu aşkın kez indirilmiş olup yalnızca Android telefonlarda kullanılır.

Ne kadar çok oynarsanız, o kadar çok “unit(birim)” kazanırsınız. Ve en sevdiğiniz mağazalara ait hediye kartlarına ulaşmak için bu birimleri nakit paraya çevirebilirsiniz. Böylece, bir yandan yeni oyunları keşfederken diğer yandan da para kazanmış olursunuz.

Bir ipucu verelim, Mistplay hediye kartlarını daha hızlı kazanmak istiyorsanız, 3x veya 4x birim çarpanlı oyunlara göz atmalısınız.56- Mode Earn (Android)

Bugün 10 milyondan fazla kullanıcı, müzik dinlemeleri ve oyun oynamaları karşılığında para ödemeyi vaat eden Mode Earn uygulamasını telefon ya da tabletlerine indirmiş durumda. Çünkü uygulama her birimizin zaten yapmakta olduğu bir şey karşılığında ödeme almanın mükemmel bir yolunu sunuyor.

Mode Earn, aralarından seçim yapabileceğiniz yüz bini aşkın radyo istasyonu ile bünyesinde dünyanın en güncel şarkıları ve sanatçılarına barındıran bir uygulamadır. Ancak, müzik dinleme uygulaması Spotify gibi reklam gelirlerini sizinle paylaşmaz. Burada para kazanma sistemi çok daha farklıdır- farklı görevleri- oyun oynama, mesajlaşma, haber okuma, vb-. tamamlayarak para kazanırsınız.
57- ESPN Fantasy Sports

para-kazandiran-uygulama9

Yapmanız gereken: bildiğiniz spor takımlarını düşünün. Daha sonra her maç için tahminler yapın ve bir ay içinde en fazla seri galibiyet alan kişi olmaya çalışın. İşleri zorlaştırmak için farklı 10 spor türü için de tahminler yapın ve serinizi devam ettirin.

Kazancınız: bir takım veya oyuncu için en uzun galibiyet serisini yapan kişi 50,000 dolarlık aylık birincilik ödülünü kazanır.

Platform: iOS | Android
58- Trivians: Eski Adıyla Oyna Kazan

para kazandıran yarışma uygulaması oyna kazan

Google de “para kazandıran uygulamalar” şeklinde arama yapıp hala Oyna Kazan’ı tanıtan sitelere denk geliyorsanız o siteleri direkt es geçin. Bu siteler zamanınızı çalmaktan başka bir işe yaramıyor. Çünkü Oyna Kazan uygulaması yıllar önce evrimlereşerek Trivians oldu. Para ödüllü bir bilgi yarışması olan Trivians sayesinde kripto para kazanıp ödeme alabiliyorsunuz.

Mutlaka okuyun: En Çok Para Kazandıran Oyunlar


Diğer Uygulamalar

59- Slidejoy

Sadece Google Play Store‘da yer alan Slidejoy kullanıcılarına ekran kilidini aktifleştirmeleri için para ödüyor! Şöyle: Ekran kilidi aktifken kullanıcıların ekranına çeşitli haberler ve reklamlar geliyor. Sola kaydırarak gelen bildirimin detaylarını öğrenebiliyorsunuz ya da sola kaydırarak bildirimi kaldırabiliyorsunuz. İşin ilginç kısmı gelen reklamlarla tıklasınız da tıklamasınız da para kazanabiliyor oluşunuz. Gün içinde telefonunuzun ekran kilidini kaç kere aktifleştirdiğinizi bir düşünün… Ayrıca çeşitli anketlere katılarak da kazancınızı artırabiliyorsunuz

Square Cash ya da Paypal aracılığıyla ödeme alabiliyorsunuz. Ayrıca ilk üye olduğunuzda ödeme almanız için 3 ay beklemeniz gerekiyor. İlk 3 aydan sonra ödemeler aylık olarak yapılıyor. Ayrıca kazandığınız paranın %20’lik bir kesinti yapılıyor.

Play Store’da 5 üstünden 4.3 oy alan Slidejoy hakkında bir kullanıcı şöyle diyor:

“Kim havadan para kazanmayı sevmez ki? 5 üstünden 4 yıldız veriyorum, çünkü ödeme yöntemini değiştirdiler.”60- Musely

dolar kazandıran uygulamalar musely

iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen Musely uygulaması, çevre dostu güzellik ve ev malzemelerinin satıldığı; kadınları sağlıklı yaşam, cilt bakımı, fitness gibi konularda fikir alışverişinde bulunduğu bir sosyal platform. Musely’de organik, çevre dostu ve yeni çıkan ürünleri satın alabilirsiniz. Toksin içermeyen oje, organik meyvelerden yapılan ruj gibi ürünleri örnek verebiliriz.

Musely’de para kazanmanın yolu ise şöyle: Musely üzerinde “Muse”, yani bir tür influencer olarak kendi blog sayfanızı açabilir, önerdiğiniz ürünlerin satışından %20 komisyon elde edebilirsiniz. Musely’de ödemeler her ayın 1. ve 15. gününde yapılıyor.

iTunes’te 4.7, Google Play’de 4.2 yıldız alan uygulama hakkında bir kullanıcı şöyle diyor:

“Sağlık, güzellik, fitness, el işi ve daha birçok konuda müthiş bir uygulama!”61- Hadi

para kazandıran yarışma uygulaması hadi

Turkcell tarafından hayata geçirilen Hadi, Türkiye’nin uygulama üzerinden para kazandıran ilk canlı bilgi yarışmasıdır. Her gün 12:30 ya da 20:30’da düzenlenen yarışmaya firmalar sponsor olmakta ve dağıtılacak para ödülünü belirlemektedirler. 12 sorunun tamamını doğru bilenlere toplam ödül bölüştürülmektedir ve kazancınız 20 TL’ye ulaştığında banka hesabınıza aktarılmaktadır. Her yarışmadan önce instagram sayfalarında 1 soruyla ilgili ipucu paylaşıldığını da belirtelim.62- Poshmark

Poshmark, kıyafet ve aksesuar satmak için kurulu bir uygulama. Poshmark’tan üyelik hesabı açıyorsunuz. Satmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını, bilgilerini ve fiyatlarını yazıyorsunuz.

Poshmark satış gerçekleştiğinde satıcıya bir kargo etiketi yolluyor. Yani Poshmark kargolama sürecini bizzat üstleniyor. Letgo’da olduğu gibi yabancılarla buluşmak zorunda kalmıyorsunuz. Kargo paketi kaybolursa zararı Poshmark üstleniyor.

15 doların altındaki satışlardan 3 dolar, 15 doların üstündeki satışlardan ise %20 komisyon alan Poshmark’ın hem Android hem de iOs uygulaması mevcut.63- Opinion Outpost

Tamamlanan her bir Opinion Outpost anketi, kullanıcılara üç ayda bir gerçekleşen 10.000 dolarlık bir çekilişe katılım hakkı sunar. Bunun dışında, uygulama üzerinden kazandıklarınızı Amazon hediye kartı olarak kullanabilir ancak PayPal üzerinden yalnızca 5 dolar tutarında nakit para çekebilirsiniz.  
Sonuç

Umarız bu listedeki uygulamalardan birkaçı size uygundur ve onlara bir şans vermeye karar verirsiniz. Yalnızca bir iki uygulama yükleyerek dahi akıllı telefonunuzu bir para kazanma makinesine dönüştürebileceğinizi unutmayın. Yeterli miktarda bir çaba ve dikkatle kusursuz deneyimler yaşayabileceğinize inanıyor, şimdiden bol kazançlar diliyoruz.
Bonus: Kendi Uygulamanızı Yapmaya Ne Dersiniz?

Para kazanmak için başka uygulamalara bel bağlamak zorunda olmadığınız söylesek? Kendi uygulamanız hatta uygulamalarınız olsa ve bunlardan hiçbir şey yapmadan sürekli kazanç elde etseniz güzel olmaz mıydı?

Üstelik bu sadece para kazanmakla da ilgili değil. Uygulama yapmayı ve yazılımı öğrenmek geleceğinize ve kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik olabilir.

Sadece telefonunuzla oynamayın. Nasıl programladığını anlamaya çalışın!

Sadece uygulamaları ve oyunları indiren tarafta olmayın. Bir yenisini de siz yapın!

Hiç kimse bilgisayar mühendisi olarak doğmaz, biraz çaba ve biraz matematikle herkes kendi uygulamasını ve oyununu geliştirebilir.

Steve Jobs’ın şu sözünü de aklınızdan çıkarmayın:

Tek bir gerçeği keşfettikten sonra hayatınız artık eskisi gibi olmayacak. Bu gerçek, etrafınızda gördüğünüz her şeyin sizden daha akıllı olmayan kişiler tarafından yaratıldığıdır.

Mutlaka okuyun: Uygulama Yaparak Para Kazanmak

Mutlaka okuyun: Mobil Oyun Yaparak Para Kazanmak
İlginizi çekebilir

İnternetten Para Kazanma Yolları

Para Kazandıran Siteler

Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. bounty bounty i de ekleyin bounty internet üzerinden çok basitçe kullanılan bir uygulamadır uygulamada bir yere gitmeniz isteniyor ve gittiğinizde ise size farklı görevler veriyor mesela bir atm ye gitmen isteniyor gittikten sonra sana diyorki atm nin üzerinde çıkartma varsa çıkarırken bana yolla yoksa atm yi çek ve bana yolla denir 2. örnek olarak ise kırtasiye ye git ve x markasının fotoğrafını çek bunun gibi görevler verir diğer uygulamalara göre ciddi bi para kazandırır ancak aldığın görevi yerine 1 saat içerisinde getirmen gerekiyor.

  2. Sweatcoin i denemiştim yürüyerek para kazanıyorsun. hem sağlık ve spor yapıyorsun hem de coin birikiyor. yapman gereken tek şey yürümek

  3. Geçenlerde can sıkıntısından “acaba internetten gerçekten para kazanılabiliyor mu” diye araştırma yapayım dedim.Biraz gezindikten sonra para kazanılabilecek bir sürü fırsat olduğunu gördüm.Özellikle evde bol vakti olanlar için birbirinden farklı fırsat var.Özellikle öğrencilerin mutlaka bu işleri yapmasını tavsiye ediyorum.Mobil uygulamalar ile para kazanılabiliyor fakat çok büyük paralar ancak hayal..

  4. Bu tarz uygulamalar ile aylık ekstra gelir elde etmek mümkün. Genel olarak reklam izleme odaklı uygulama türleri mevcut. Detaylı ve güzel bir makale olmuş.

  5. Çok yararlı bir yazı olmuş, sweatcoin içlerinde en inovatif bulduğum proje. blockchain teknolojisinin doğurduğu mobil para kazanma fikirlerine başka öneriniz var mı?

  6. Hocam, çok güzel anlatmışsınız. birde bilhadi.net var. bunuda inceleyip bizleri bilgilendirirmisiniz? sizce bu site iyi kazandırırmı ben üyeyim biraz kazandırıyor ama siz detaylı anlatırsanız eğer belki daha iyi inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

  7. Anlatılanlar benim biraz kafama yattı fakat play store uygulaaları daha fazla iş görüyor .mesela oynakazan,hadi veyada make money cash app diye bi uygulama.gerçi bana kalsa 3 ünün arasında en iyisi make money cash app .sebebi adamlar dolar bazında çalıştıkları için getirisi çok fazla oluyor.kullanmanızı tavsiye ederim.hepinize bol kazançlar.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir