+33 Adet Güvenilir ve En Çok Kazandıran Anket Siteleri

Kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyor değil mi? Dünyada milyonlarca insan her gün çeşitli ürünlerle ilgili görüş bildirmelerine karşılık para kazanıyor. Pazar araştırması firmaları insanlara nakit ödeme yapıyor ve ödüller veriyor. Siz de boş zamanlarınızda ek iş olarak anket doldurup para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki makaleyi okuyarak bu ek iş hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Anket doldurmak için boş zamanınız mı var? Anket sitelerinin çoğu tamamladığınız her anket için 5 dolar ve 30 dolar arası ödeme yapar. Biraz zaman ve çaba harcayarak fazladan para kazanmayı kim istemez ki? Anket sitelerinin bir bölümü ise çekiliş hakları veya puanlar verir.


Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

1 – Kişisel e-postanızdan ayrı yeni bir e-posta hesabı açın. Faturalarınızın ve arkadaşlarınızdan gelen e-postaların istenmeyen postalarla ( gereksiz posta ) karışmasını istemezsiniz. Bize bu konuda güvenebilirsiniz en iyisi e-posta hesaplarını ayırmaktır. Size tavsiyemiz gmail kullanmanızdır ama bedava hesap açabileceğiniz başka hizmet sağlayıcılarda vardır.

2 – Strateji geliştirin. Birkaç tane siteye üye olarak hayatınızı idame ettiremezsiniz. Bu işi sadece biraz daha kazanmak için yapıyorsanız tesadüfen bulduğunuz sitelere üye olabilirsiniz. Haftada birkaç kez anket doldurmak istiyorsanız bu sitelere üye olabilirsiniz. Bedava listelerin olduğu siteler de var ancak dikkatli olmalı ve üye olmadan önce internet sitesindeki bilgileri dikkatlice okumalısınız.

20 tane siteye üye olursanız para kazanmaya başlarsınız ancak bu yeterli değildir. İyi ve yinelenen gelir elde etmek istiyorsanız en az 30 tane internet sitesine üye olmanız gerekir. Biraz sabırlı ve organize olmanız gerekecektir. Sonuçları gördüğünüzde buna değeceğini anlayacaksınız.

Sitelerin çoğunda müşteri destek hizmeti vardır böylece aklınıza takılan soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

3– Anket sitelerinin çoğu yeni üye olanların profil anketi doldurmasını ister. Para kazanmasınız bile bu anketleri doldurun. Bu sayede nitelikli olduğunuz konularda daha çok anket alırsınız.

4 – Hemen pes etmeyin. İnsanların çoğu birkaç hafta sonra bu işi bırakır. Anket firmalarının size yeteri kadar güvenmesi ve iyi ödemeler yapacakları anketleri göndermeleri için biraz zaman geçmesi gerekir.

5 – Bilgileri doğru ve dürüst şekilde doldurun. Anket siteleri er yada geç niyetinizi anlar. Dürüst olmadığınızı anlarlarsa size anket göndermeyi keserler.

6 – E-postanızı sıklıkla kontrol edin ve anketleri en kısa sürede doldurmaya çalışın. Anketler çoğunlukla hızla tamamlanır.


Anket Doldurarak Para Kazanmak Güvenilir mi? Şikayetler ve Yorumlar Neler?

anket siteleri güvenilir mi

Sizler için araştırma yaptık ve dünyadaki en iyi anket doldurma sitelerini belirledik. Aşağıda listelediğimiz bütün firmalar ödeme yapmaktadır. Bu internet siteleri düzenli ve güvenilir ödeme yapacak olan en iyi anket siteleridir.

Anket sitelerine üye olurken ayrı bir e-posta hesabı açmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede belli firmalardan gelen alakasız e- postalar yüzünden düzenli olarak kullandığınız e- posta adresiniz etkilenmez.

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki anket sitelerine üye olurken sizden üyelik ücreti isteyenlerden uzak durmalısınız. Size ödeme yapacak olanlara siz neden ödeme yapasınız ki? Sizi kandırmalarına izin vermeyin.

Ve sıra geldi bu internet sitelerini açıklamaya:


En Çok Kazandıran Anket Siteleri ve Uygulamaları:

1. InboxDollars anket sitesi

dolar kazandıran anket siteleri

InboxDollars internetten anket doldurarak para kazanmanın en kolay yollarından birini sunuyor. Kullanıcılarına direkt nakit para ödeyen (bazı siteler gibi Amazon hediye çeki vermiyor yani) InboxDollars bu nedenle internetten para kazanmak isteyenlerin rağbet gösterdiği bir mecra.

Video izleyerek, reklam izleyerek, oyun oynayarak, online alışveriş yaparak, web sitelerini gezerek ve tabii ki anket doldurarak para kazanmak mümkün InboxDollars’ta.

Siteye üye olduğunuzda direkt 5 dolar bonus kazanıyorsunuz.

InboxDollars, anketlerinin çoğu için 0,50 dolar ile 5 dolar arasında bir ödeme yapar, ancak bazen 20 doları aşkın tekliflere de rastlayabilirsiniz.

Geniş görev yelpazesiyle daha ilk günden tamamlayabileceğiniz pek çok görev bulunan bu sitede ilk günden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özetle InboxDollars, aslında ortalama bir insanın gün içinde internette yaptığı rutin aktivitelerden daha fazlasını talep etmiyor. Bir müşteri gibi hareket etmenizi isteyen bu platform sayesinde telefon, tablet ya da bilgisayarınızdan pek de ekstra bir şey yapmadan para kazanabilirsiniz.


2.  Swagbucks anket sitesi

swagbucks güvenilir mi

Anket doldurarak ve diğer online görevleri tamamlayarak para kazanma odaklı web sitelerinin başında yer alan Swagbucks’ta tamamladığınız görev başı “Swag puan” kazanırsınız ve bu puanları PayPal üzerinden tahsil edebilirsiniz. InboxDollars gibi Swagbucks’ta da üye olduğunuz zaman 5 dolar üyelik bonusu veriliyor.

Swagbucks, oyun oynamak ve video izlemek de dahil olmak üzere sürekli yeni görevler sunduğu için popülaritesini koruyan bir platform. Yaklaşık 10 dakika süren anketleri doldurarak para kazanmanın temel odak olduğu sitede ayrıca markaların Swagbucks’a verdiği linkler üzerinden alışveriş yaptığınızda da ekstra para kazanırsınız. Yani Amazon, Walmart, Nike gibi sitelerin Swagbucks’ta yer alan linklerinden alışveriş yaptığınız zaman Swagbucks’tan da para kazanmış olursunuz.

Swagbucks arama motorunu kullanarak, yani Google ya da Safari’den Swagbucks’un kendi arama motorunu kullanarak internet aramalarınızdan dahi para kazanabiliyorsunuz bu platformda. Swagbucks arama motorunu her kullandığınızda belli puanlar topluyorsunuz. (Swagbucks arama motoru Yahoo tarafından destekleniyor.)

Scrabble, Wheel of Fortune gibi oyunları oynayarak da cüzi de olsa para kazanma imkanı bulunuyor. Swagbucks TV, ise size farklı konularda reklam, haber, eğlence, sağlık videoları izleyerek para kazanma olanağı sunuyor. Video izleyerek maksimum 150 Swag point toplayabildiğinizi hatırlatalım.

Ücretsiz olarak üye olunan bu sitede her gün yeni ve farklı görevler veriliyor. Gayet stabil bir uygulaması olan Swagbucks’a arkadaşlarınızı üye yaptığınızda da bundan ekstra puan topluyorsunuz.

Günlük rutin internet etkinliğinizden para kazanma mottosu ile hareket eden Swagbucks’a bir girdiğiniz zaman epey zaman geçirmeye hazır olmalısınız!

Mutlaka okuyun: Swagbucks ile Nasıl Para Kazanılır?


3. Toluna anket sitesi

anket siteleri toluna güvenilir mi

Oldukça popüler ve ücretsiz bir anket sitesi olan Toluna’nın dünya genelinde yaklaşık 9 milyon kullanıcısı var. 17 senedir faaliyet gösteren bu prestijli platfomda markaların hazırladığı anketleri dolduruyorsunuz ve ürün incelemesi de yapabiliyorsunuz.

Pek çok anket sitesi gibi Toluna’da da puan sistemi var. Yani anket doldurdukça puan kazanıyorsunuz ve bu puanları Amazon, iTunes veya Paypal üzerinden alıyorsunuz. 12 dolar değerindeki 60.000 puanı topladıktan sonra paranızı Paypal’dan hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Ancak Amazon veya iTunes hediye çeki olarak almak istediğinizde 500 puana sahip olmanız yeterli oluyor. Site içinde “çarkıfelek” benzeri bir etkinliğe katılarak 500 puan vererek katılabiliyorsunuz yani. Şansınıza çıkacak ödüle razı olmanız önemli bu noktada. (Hiçbir şey çıkmayabilir de!)

Ürün inceleme bağlamında eğer uygun bir profile sahipseniz size ürün gönderiliyor. Yılda birkaç kez böyle bir şey gerçekleştiği için ürün inceleme konusunu biraz bonus olarak görmeniz yerinde olur.

Anketlerin genelde 15-30 dakika sürdüğü Toluna’da daha minik ve kısa süren anketler de yer alıyor. Bu anketleri de değerlendirebilirsiniz. Toluna’da kazandığınız puanların hesabınızda görünmesi ise bazen bir haftayı bulabiliyor.

Bazı kullanıcılar ödemelerin geciktiği konusunda şikayet belirtmiş durumdalar. Opinion Outpost’ta aynı gün içinde ödeme yapıldığını düşünürsek Toluna’nın olumsuz yönlerinden biri de bu diyebiliriz. Ancak anket sitelerinde ekseri olarak birkaç haftalık bekleme süresi maalesef normal kabul ediliyor.

Toluna profilinizi sizi yansıtan bilgilerle tam olarak doldurduğunuzda her gün size uygun en az bir anketin karşınıza çıkacağını unutmayın. Ayrıca Toluna’da kendi anketinizi hazırlayıp merak ettiğiniz bir konuda onbinlerce insanın görüşünü de alabiliyorsunuz. Bu da Toluna’nın sahip olduğu çok hoş özelliklerden biri.


4. Surveoo

En güvenilir anket sitelerinden biri olan için Surveoo doğru şartları taşıyan kişilere anket başına 90 TL’ye kadar ödeme yapabiliyor. Tek yapmanız gereken üye olup size gelen anketleri dürüstçe doldurmak.

Ayda 4500 TL kazanmak için tıklayınız.
5. Pinecone Research anket sitesi

Pinecone sadece davetiye ile üye alan özel bir şirket. Yani yukarıda saydığımız siteler gibi ücretsiz ve serbestçe üye olup anket dolduramıyorsunuz. Ancak bu siteye üye olmak ne kadar zorsa bu sitedeki anketleri doldurmak da bir o kadar çok kazandırıyor.

Pinecone’ye serbestçe üye olmak oldukça zor. Gerçi internette davetiye linki bulabilir ya da şanslıysanız Pinecone’nin kısa süreliğine açtığı ücretsiz üyelik opsiyonunu değerlendirebilirsiniz. Pinecone’ye üye olduktan sonra mevcut anketlerin aradığı demografik yapıya uyarsanız anket doldurmaya başlayabilirsiniz.

Anket başına 3 dolar, ürün incelemesi için de 6 dolar ödeyen Pinecone’de  ne kadar çok anket doldurursanız aldığınız ücret de artış gösteriyor. Yani 100 anket doldurduktan sonra anket başına 4 dolar kazanabilirsiniz. Pinecone’de bir ankete katılmadan önce ön test gibi zaman kaybına neden olan unsurlar görece daha az. Buna karşın bazı kullanıcılar yeterince anket olmadığını ifade ediyor. Aslında bu Pinecone’nin anket ve kullanıcı arasındaki bağa ne kadar çok önem verdiğini, nokta atışı yapmak istediğini gösteriyor. Eğer Pinecone’de Türkiye ile alakalı anket yapmaktan vazgeçerse sizin üyeliğinizi de iptal etme hakkını elinde bulunduruyor. Bunu da aklınızda tutmanızda fayda var.

Pinecone’de 100 puan 1 dolara denk düşüyor. Paranızı çekebilmek içinse en az 300 puan toplamış olmanız gerek. PayPal üzerinden nakit ve Amazon hediye çeki olarak alabiliyorsunuz paranızı.

Ürün inceleme mevzusu da yine oldukça eğlenceli. Piyasaya sürülmeden önce yeni bir ürünü ilk sizin denemeniz bu işin güzel yanlarından biri. Ancak ürün incelemeye ekstra gözüyle bakmanızda fayda var çünkü ürün inceleme görevlerinin kime verileceğini kestiremiyorsunuz.

Tüm bunlara ek olarak her yıl, özellikle yılbaşı öncesinde rastgele çekiliş yapılıyor ve bazı anketleri dolduran kişiler 500 ila 5000 dolar arasında ödeme alıyor. Sırf bu heyecan ve ihtimal için bile Pinecone denenebilir.


6. Global Test Market anket sitesi

“Cazip bir deneyim” mottosuyla faaliyet gösteren Global Test Market, bu iddiasının karşılığını verebiliyor.

Siteye girer girmez, sürecin nasıl işlediğini ve nasıl para kazanabileceğinizi gösteren bir videoyla karşılaşıyorsunuz. Ev alışverişinden restoran tasarımına, otomobillerden teknolojiye kadar pek çok konuda anket bulunan sitede size göre pek çok anket bulabilirsiniz. 2014 verilerine göre Global Test Market, 30 milyon dolarlık ödeme yapmış kullanıcılarına. 2020’de bu rakamın 100 milyon dolar civarında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz galiba. Size de bu pastadan iri bir dilim almak düşüyor.


7. MySurvey anket sitesi

MySurvey çok yönlü bir platform. Hem ücret politikası, hem de anket çeşitliliği, hem de arkadaş davet etme sistemiyle tüm ihtiyaçlara karşılık verebilen bir anket sitesi MySurvey. Özellikle anket çeşitliliği açısından MySurvey’de mutlaka keyifle doldurabileceğiniz birçok anket bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Bu anketlerin uzunluğuna bağlı olarak anket başı 10 ila 500 puan kazanıyorsunuz. 100 puanlık bir anketi doldurmak ise ortalama 15 dakika sürüyor.

İlgi alanlarınız ve bilgi birikiminiz bağlamında medya, turizm, elektronik, e-ticaret, moda gibi  birçok konuda anket bulabileceğiniz bu sitede ayrıca her ay 10 şanslı kullanıcıya 100’er dolar hediye çeki veriliyor. Bu çeke hak kazanabilmek için düzenli ve aktif bir kullanıcı olmanız şart.

Apple ve Android akıllı telefonlardan da mobil uygulama aracılığı ile anket doldurabiliyorsunuz. Yani parkta bir arkadaşınızı beklerken 15 dakikalık bir anket doldurabilirsiniz. İlla bilgisayar başında olmanız gerekmiyor yani.

120 puanın 1 dolara tekabül ettiği MySurvey’de tek bir anketten 5 dolara yakın para kazanabilme ihtimaliniz de söz konusu. Tek bir anket için gayet iyi bir meblağ bu.

Kazancınızı ise Paypal ile nakit olarak alabilir, Amazon’da, iTunes, Starbucks gibi yerlerde hediye çeki olarak kullanabilirsiniz. Para çekme limiti ise 10 dolar. Yani siteden 10.05 dolar kazandığınızda paranın hesabınıza geçmesini sağlayabiliyorsunuz. 10 dolar ise harika bir limit. Bazı anket sitelerinde olduğu gibi paranızı çekmek için 100 dolar sınırına ulaşmanız şart koşulmuyor.


8. Opinion Outpost anket sitesi

İş hayatı ve siyaset odaklı anketlere yer veren Opinion Outpost’ta kazandığınız parayı çekmek için diğer sitelere göre çok düşük bir limit var. Yani 2 saatlik çalışmanızın karşılığını hemen banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Ücretsiz üye olunan sitede, bir ankete uygun olup olmadığınızı anlamak için size ön bir anket daha yöneltiliyor. Facebook ve LinkedIn hesaplarınızla da giriş yapabileceğiniz bu platformda genelde bir anket 10 puan (1 dolar değerinde). Buna karşın 10 ila 30 dakika süren anketlerin de 1 ila 5 dolar değerinde olduğunu söyleyelim. Ortalama bir anketin 15 dakika sürdüğü Opinion Outpost’ta 3 ayda bir hediye çekilişi oluyor ve 10.000 dolarlık hediye çeki dağıtılıyor. Bazı anketleri tamamladığınız zaman puan yerine bu çekilişe katılma hakkı kazanıyorsunuz.

100 puan biriktirince paranızı direkt olarak çekebiliyorsunuz. Ki bu da 10 dolara tekabül ediyor. Fakat 50 puanı da hediye çeki formatında direkt alabiliyorsunuz. Kazancınızı Amazon, iTunes indirimi olarak alabileceğiniz gibi PayPal üzerinden de nakit olarak çekebiliyorsunuz.

Gün içinde anketlerin e-mail olarak gönderilebildiği bir platfrom olan Opinion Outpost’tan tam randıman alabilmek için gelen e-mailleri mutlaka zamanında açmanız ve anketleri belirtilen süre içinde doldurmanız gerek.


9. Prize Rebel anket sitesi

9 yıldır faaliyet gösteren Prize Rebel 2020’de açıkladığı verilere göre bu süre zarfında üyelerine 9 milyon dolarlık ödeme yapmış. Ana sayfasında üyelerinin 24 saat içindeki kazançlarını canlı olarak gösteren Prize Rebel, bu tür anket sitelerinin “dolandırıcılık” olduğunu düşünen insanların yüreğine su serpiyor diyebiliriz.

Üyelerine günlük görevler vererek puan toplamalarını sağlayan Prize Rebel’de 100 puan 1 dolara tekabül ediyor. Bu para ise belli bir meblağa ulaşınca ya hediye çeki olarak alınıyor ya da PayPal üzerinden ödeme yapılıyor. Üyelik düzeyinize göre ödemeler 24 saat içinde hesabınıza geçiyor üstelik.


10. Cashcrate anket sitesi

Cashcrate’ye üye olup profilinize kendiniz hakkında bilgi girdikten sonra site sizin hesabınıza direkt 25 cent yüklüyor. Mevcut durum itibarıyla en çok ABD vatandaşlarına yarayan bu sitede kazandığınız parayı çekmek için 20 dolarlık limite ulaşmanız gerekiyor. CashCrate’nin halihazırda 6 milyon kullanıcısı olduğunu söyleyelim.

CashCrate’ye üye olduğunuz zaman e-mail adresinize hemen her gün 3 adet anket gönderiliyor. CashCrate’deki anketleri genelde üçüncü taraflar hazırladığı için diğer sitelere göre kazancınızın daha yüksek olmasını bekleyebilirsiniz. Buna karşın bilgileriniz yine üçüncü kişilerle paylaşılıyor. Bu yüzden ana e-mail adresiniz yerine yeni bir e-mail adresiyle üyelik açmanızı tavsiye ederiz.

Anket doldurmanın yanı sıra, markalar kendi sitelerine üye olunması karşılığında ödeme yapıyor. Zaten CashCrate kullanıcılarının esas kazanç yöntemi bu. Bir e-ticaret sitesine üye olup siteyi inceledikten sonra sitenin tasarımı gibi konular hakkında anket doldurarak hediye çekleri ve indirimler kazanabilirsiniz.

CashCrate reklam videoları izleyerek ve oyun oynayarak para kazanma opsiyonu da sunuyor. Ayrıca arkadaşlarınızı CashCrate üyesi yaptığınızda bu kişilerin kazancın %20’si de size ait oluyor. Arkadaşınız başka bir arkadaşını üye yaparsa bu üçüncü kişinin kazancının %10’u size ait oluyor. Yani kazancınızı maksimize etmek için CashCrate’yi olabildiğince çok arkadaşınıza tavsiye edebilirsiniz.


11. Valued Opinions anket sitesi

Piyasa araştırması firması ResearchNow’ın sahip olduğu Valued Opinions alanında ileri gelen bir anket sitesi. Farklı dillerde sunduğu anketlere yaklaşık 3 milyon kullanıcı yanıt veriyor.

Ortalama 20 dakikalık bir anket başına 1 ila 5 dolarlık ödeme yapan Valued Opinions’ta anket konuları genelde pazarlama, markalar, ürün ve haberlerle ilgili. Genel olarak bol miktarda anket bulunan sitede, bazı anketlere kalifikasyonunuz nedeniyle kabul edilmeyebilirsiniz.

Diğer sitelerden farklı olarak nakit ödeme yapılmıyor bu sitede. Amazon, Macy, Visa, iTunes gibi farklı alanlarda kullanabileceğiniz hediye çekleri ve indirimler sunuluyor. Amazon hediye çeki hak edebilmek için 10 dolar limitini aşmanız gerek.

Kullanıcıların ödemelerini alabilmeleri konusunda bazı teknik problemler yaşandığına dair kullanıcı yorumları mevcut, ancak müşteri hizmetleri bu konularda kullanıcıların sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Şunu da belirtelim: Yazımızda ele aldığımız pek çok alternatif, Valued Opinions’tan daha çok işinize yarayacaktır.


12. Onepoll anket sitesi

Kısa ve pratik anketleriyle bilinen Onepoll en eski anket sitelerinden biri. İngiltere merkezli olan Onepoll, özellikle medya ve önde gelen markalar için anket düzenliyor. Yani Onepoll’daki anketleri keyifle doldurmanız diğer sitelere göre daha yüksek bir ihtimale sahip.

Günlük olarak eklenen pratik ve eğlenceli anketleri doldurmak için sürekli Onepoll sayfanızı  kontrol etmeniz gerek. Çünkü Onepoll anket linkini e-mail olarak göndermiyor kullanıcılarına.

Kazançlar nakit olarak Paypal üzerinden ödeniyor ancak anketlerin kısa olması anket başına kazanılan puanların da düşük olmasına neden oluyor. Para çekimi yapabilmeniz için 50 dolar sınırına ulaşmanız gerekiyor. Bu nedenle para çekimi yapmak için epey bir anket tamamlamanız şart. Bazı kullanıcılar 45 dolar seviyesine yaklaştıklarında anket sayısında büyük bir düşüş yaşandığını belirtmekteler. Bunu aşmanın en iyi yolu ise arkadaşlarınızı Onepoll üyesi yaparak para çekme limitinize ulaşmak. Buna karşın Onepoll kullanıcılarının siteden ve sitenin sunduğu imkanlardan epey memnun olduğunu gözlemlemek mümkün.13. Crowdology anket sitesi

Crowdology büyük markalarla çalışan popüler ve güvenilir bir platform. Özellikle sinema ve dizi sektörüyle yakın bağları olan bu sitede sevdiğiniz dizilerle alakalı anketler görürseniz şaşırmayın! Yine gündelik konularla, alışverişle, politikayla ilgili anketler de bulabilirsiniz.

Anket başı maksimum 15 dakikanın yeterli olduğu Crowdology’de 10 dakikalık bir anketten 1 dolar kazanıyorsunuz yaklaşık. Çok nadiren ise 10 dakikalık bir anketten 10 dolar kazanma şansınız söz konusu. PayPal ve benzeri platformlar üzerinden paranızı çekebiliyorsunuz. Üstelik para çekme limiti de 8 dolar. Yani günlük olarak kazandığınız parayı yine aynı gün çekebilirsiniz. Zaman zaman kullanıcılarına sinema bileti, yemek çeki gibi ekstralar da sunuyor Crowdology.

Bazı kullanıcıların ödeme sisteminde bazen sorun olduğunu ifade ettiğini ifade etmeliyiz. Bu nedenle ödemeler konusunda olası problemler için destek hattını bilgilendirmenizi tavsiye ederiz. Crowdology’de asla paranız kalmaz, bunu da net bir biçimde söyleyelim.


14. Opinion Plus anket sitesi

Herkesin her konuda bir fikri vardır. Opinion Plus ise bu gerçekten hareketle düşüncelerinizi ifade edip para kazanmanıza aracılık ediyor. Her kullanıcının profil bilgilerine uygun olacak şekilde anketlerle karşılaştığı bu sade ve kullanışlı site, size uygun bir anket olduğunda size e-mail bile gönderiyor. Yani sitede sürekli “Anket var mı acaba?” diye beklemeniz gerekmiyor. Ödemelerin sadece PayPal üzerinden yapıldığı OpinionPlus’ın ücret politikası ise diğer pek çok platforma göre gayet iyi.


15. Survey Savvy anket sitesi

Bu internet sitesinin en iyi avantajı referans programıdır. Referans gösterdiğiniz kişiler her anket tamamladığında 2 dolar kazanırsınız ve dolaylı referanslar tarafından tamamlanan anketler içinse 1 dolar kazanırsınız.

Survey Savvy’nin diğer bir güzel özelliği ise çok farklı konularda anket sunmasıdır. Politikadan hayvan haklarına, park düzenlemelerinden üniversite öğrenciliğine kadar pek çok konuda, herkesin tamamlayabileceği düzeyde anketler mevcut. Kısa ve pratik anketlerin bol sayıda olması da yine bir artı. 10 dakikadan daha kısa sürede tamamlanabiliyor bu sitedeki pek çok anket. Bu da daha çok anket doldurup daha çok puan (para) kazanmak anlamına geliyor.


16.  Zoombucks anket sitesi

Eğer bir sektörde ilk kurulan firmalardan biri olmak kalite göstergesi ise, Zoombucks bu konuda bir numaradır! Çünkü Zoombucks ta 1946’dan beri anket düzenliyor. Yani neredeyse 100 yıllık bir anket firmasından söz ediyoruz. Tabii artık anket olayı internet alemine taşınmış durumda. Zoombucks ödeme kolaylığı ve anket çeşitliliği ile değerlendirilmesi gereken bir platform.


17. Survey Club anket sitesi

2005 yılından beri anket sektöründe olan Survey Club, uzun ve detaylı anketlere ağırlık veren, alanında en başarılı şirketlere hizmet veren bir platform. Anketlerin uzunluğu ücretlerin de yüksek olmasına neden oluyor neyse ki.


18. Ipsos anket sitesi

Ipsos kamuoyu yoklaması ve piyasa araştırması bakımından küresel bir marka. Politik, ekonomik ve sosyal konularda kamuoyu araştırmaları yapan Ipsos’ta reklam videosu izlemek ya da oyun oynamak gibi şeyler yok. Sadece ve sadece anket üzerine kurulu ciddi bir mecra Ipsos.


19. Panel Place anket sitesi

2020’nin en iyi ücretlere sahip anket sitelerinden biri olan Panel Place’te son derece çeşitli anketler var. Toluna ve Valued Opinions’tan da anket alan Panel Place, dünya genelinde bir kullanıcı ve müşteri kitlesine sahip. Ödemeler ise ya hediye çeki formatında ya da Paypal üzerinden yapılıyor. Panel Place’i mutlaka değerlendirin şayet anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız.


20. iPoll anket sitesi

Başarılı bir mobil uygulamaya (Android ve iOs) sahip olan iPoll’deki anketleri dilediğiniz her yerden doldurabilirsiniz. Kısa ve pratik anketlerin yer aldığı iPoll, akıllı telefonunda çok zaman geçiren ve bu süreyi kazanca da dönüştürmek isteyen kişiler için ideal.


21. Survey Time anket sitesi

kazandıran anket siteleri

Anket başı 1 dolarlık ödeme yapan Survey Time, her gün yenilenen çok sayıda anketiyle gayet iyi bir site. Mobil uyumlu ve sade tasarımlı sitesiyle cep telefonunuzdan kolayca doldurabilirsiniz anketleri. Dahası paranızı çekebilmek için belli bir puana ulaşmanız gerekmiyor. İsterseniz tek bir anketin parasını bile Paypal hesabınıza direkt aktarabilirsiniz.


22. MintVine anket sitesi

Mintvine şık ve pratik anketlerden oluşan iyi bir anket platformu. En güzel özelliklerinden biri ödeme yollarının çeşitliliği. Paypal, Amazon, Starbucks, iTunes gibi farklı yöntemlerle paranızı kullanabilirsiniz. Hatta birçok restoranda indirim de kazanabiliyorsunuz. Diğer bir deyişle sabah yarım saatlik bir mesai ile öğle yemeğinizi ücretsiz yeme şansınız bulunuyor. Bazı kullanıcılar ödemelerde gecikme olduğundan dem vursa da Mintvine sürekli kendini ve altyapısını geliştiren iyi bir anket sitesi.


23. Send Earnings anket sitesi

Send Earnings anket çeşitliliği olan, 30 dolarlık eşiği aşınca paranızı derhal çekebildiğiniz, oyun oynayarak ve video izleyerek de para kazanabileceğiniz bir anket platformu.


24. Survey Junkie anket sitesi

Survey Junkie 2011 yılından beri faaliyet gösteren ve 10 milyondan fazla kullanıcısı olan güvenilir bir anket sitesi. Survey Junkie’de anket doldurarak 100 puan biriktirdiğinizde 1 dolar kazanyorsunuz. Paranızı çekmek içinse en az 1000 puan biriktirmeniz şart. Ödemeleri Amazon hediye çeki veya Paypal üzerinden nakit olarak alıyorsunuz.

5 dakikada üyelik açıp profilinizi sizi yansıtan bilgilerle doldurup anketlere başlayabilirsiniz. Gayet pratik ve kısa Survey Junkie’nin anketleri.

Şimdilik sadece ABD, Kanada ve Avustralyalı insanların üye olabildiği siteye üye olma yaş sınırı 13. Anketlerden ortalama 50 cent ila 3 dolar arasında para kazanabiliyorsunuz.


25. LifePoints anket sitesi

Tıpkı Zoombucks gibi LifePoints da geçmişi 1946’ya uzana bir anket şirketi. 5 milyondan fazla kullanıcısı olan LifePoints’a ücretsiz üye olup anket doldurmaya direkt başlayabilirsiniz. Hesabınızı onayladığınız zaman site size 10 puan hediye ediyor zaten.

Teknolojiden otomobillere, medyadan alışverişe kadar pek çok konuda anket bulunan LifePoints’ta 120 puan 1 dolara denk. Anketlerin çoğundan 50 cent ila 1 dolar arasında para kazanaibliyorsunuz. Para çekme limiti 5 dolar olan LifePoints’ta paranızı Paypal üzerinden ya da Amazon hediye çeki formatında tahsil edebilirsiniz.


26. MyPoints anket sitesi

MyPoints, 1996 yılından beri anket sektöründe yer alan, 10 milyon kullanıcısına şimdiye dek 236 milyon dolar ödeme yapmış çok güvenilir bir anket sitesi.

Anket doldurmanın yanı sıra, online alışveriş yapmak, video izlemek, oyun oynamak, tatil rezervasyonu yapmak gibi şeylerden de para kazanmanız mümkün.

MyPoints’ta tüm kazançlarınızın puan şeklinde birikiyor. 480 puan kazandığınızda bunu 3 dolarlık hediye çeki olarak kullanabiliyorsunuz. 15800 puana ulaştığınızda ise 500 dolarlık hediye çekine sahip oluyorsunuz!

Paranızı kredi kartınıza yansıtmak için en az 1500 puana sahip olmanız gerek.Yeni kullanıcılarına 10 dolar değerinde Amazon hediye çeki veren MyPoints şu an sadece ABD ve Kanada’da faaliyet gösteriyor.


27. American Consumer Opinion anket sitesi

41 yıllık bir geçmişe sahip Decision Analyst şirketine ait olan American Consumer Opinion da anket alanında çok güvenilir bir platform.

Siteye üye olduktan hemen sonra ilk paralı anketinizi 2 dakika içinde doldurabiliyorsunuz. Yaşınız, eğitim bilgileriniz, evlilik durumunuz gibi bilgileri doldurarak kafadan 5 puan kazanabilirsiniz.

Basit ve pratik anketlerden oluşan American Consumer Opinion’da 1000 puan 10 dolara tekabül ediyor. Siteye üye olmak için 14 yaşından büyük olmanız gerekiyor ve anket başı 5 cent ila 50 cent arasında para kazanabiliyorsunuz.


28.  Panda Research anket sitesi

2005 yılından beri faaliyet gösteren Panda Research bugüne dek kullanıcılarına 2.2 milyon dolar değerinde ödeme yaptı. Panda Research hakkında bir miktar olumsuz kullanıcı yorumuna rastlamak mümkün.

Siteye sadece ABD’de üzerinden üye olunabiliyor. Para çekme limiti 50 dolar ve ödeme sadece Paypal üzerinden yapılıyor. Anket başı kazanılabilecek para miktarı ise değişiyor. Bazı anketlerden 50 dolar dahi kazanabiliyorsunuz.


29- Surveyspot anket sitesi

Bu site en iyi olanlardan biridir. Siteye üye olduktan sonra anketler gönderilmeye başlar. Size gönderilen e- postada anket şartlarının ana hatları belirtilir. Nakit ödüllü anketler olduğu gibi sadece ödüllü olan anketlerde vardır. Bol miktarda boş zamanınız varsa diğerlerindense nakit olanları tercih etmeniz size avantaj sağlar. Nakit ödemeler 5 dolar ve 15 dolar arasında değişmektedir ki daha yüksek tekliflerin de olduğu söylenmektedir.


30- American Consumer Opinion Panel anket sitesi

www.acop.com

Bu anket sitesinde tamamladığınız her anket için 4 dolar ve 25 dolar arası ödeme alırsınız. Çekler anketler tamamlandıktan yaklaşık dört hafta sonra gönderilir.


31- Google Ödüllü Anketler

Google Ödüllü Anketler uygulaması, belki de başlaması ve kazanması en kolay anket uygulamasıdır. 50 milyondan fazla indirilmiş uygulamada yaptığınız alışverişler hakkında anket doldurmanız istenir. Anket başına 2 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi için ” Google Ödüllü Anketler Nedir? Nasıl Para Kazandırır?” yazımızı okuyabilirsiniz.


32- Vindale Research anket sitesi

vindale search anket sitesi güvenilir mi

En eski anket sitelerinden biri olan Vindale Research, anket doldurarak para kazanmanın en güvenilir adreslerinden biri durumunda. New York merkezli olan araştırma ve anket şirket Vindale Research, ürün ve online hizmet değerlendirme alanında faaliyet gösteriyor.

Vindale Research’e ücretsiz olarak üye olabilir, 1 ila 5 dolar değerindeki anketleri doldurabilirsiniz. Ürün testleri ise minimum 5 dolarlık bir kazanç sunuyor. Görece üyelerine daha yüksek ücretler ödeyen Vindale Reseach’te biriken paranızı çekmek için üyelik türünüzü premium’a çevirmeniz gerekiyor. Bu da aklınızda olsun.

Vindale’de para kazanmanın pek çok alternatifi var. Mesela e-mail adresinize gelen reklamlara tıklamak, reklam videoları izlemek gibi basit şeyler… Sadece nakit olarak ödeme yapan Vindale bu yönüyle de kullanıcılarını uğraştırmıyor. Direkt banka hesabınıza geçiyor paranızı. Ancak para çekmek için 50 dolarlık limite ulaşmanız gerekiyor.

Bazen bir ankete katılmak için ön bir testten geçmeniz gerekebiliyor. Yani bir ankete katılmak için 30 dakikalık bir ön eleme testini tabi olabilir ve sonunda bu ankete katılmaya hak kazanamabilirsiniz. Bu husus da yine aklınızda bulunsun.

Vindale’in bir diğer güzelliği ise indirimli alışveriş imkanı sunması. Vindale üzerindeki yer alan linklere tıklayararak örneğin bir bluetooth hoparlör aldığınız zaman çeşitli indirimler kazanabiliyorsunuz.

Her gün düzenli olarak yayınlanan ve site kullanıcılarının büyük oranda rağbet ettiği anketlerin 1.5 dolar kazandırdığını da belirtelim. Yani hiçbir şey yapmasanız ve sadece bu anketlere odaklansanız bile bir ayda en az 45 dolar kazanabilirsiniz.


33- Supersavyme

Bir diğer güvenilir ve çok kazandıran anket sitesi de İngiltere tabanlı supersavvyme sitesi. Siteye üye olduktan sonra kriterlerinize uygun anketleri doldurmaya başlayabiliyorsunuz. En popüler anket sitelerinden biri olduğundan büyük markalara özel anketler alabiliyor ve bu sayede daha çok para kazanabiliyorsunuz.İpuçları ve uyarılar

  • Anketlerden kazanacağınız para konusunda gerçekçi olun. Anket doldurarak zengin olamazsınız.
  • Anket sitesi gibi görünen dolandırıcılara karşı uyanık olun. Anket siteleri kredi kartı numaranızı istemez.

Anket doldurarak para kazanmak isteyenlere özel en iyi anket sitelerini paylaşmaya devam edeceğiz.


İlginizi çekebilir

En Çok Para Kazandıran İnternet Siteleri

En Çok Para Kazandıran Oyunlar

En Çok Para Kazandıran Uygulamalar

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir