Arabaların döşemeleri artık çocuklar için birer boyama kitabı!

Amerikan araba kiralama şirketi Hertz, her yüzeyi boyama kitabı gibi kullanılabilen bir araç tasarladı. Bu araç sayesinde çocuklar yolculuk boyunca arabanın içini boyayarak eğlencenin tadına varabilecek!

Araba kiralama şirketi Hertz, yukarıda da bahsettiğimiz kiralık aracın bir prototipini geliştirdi. Aracın boyanabilir iç yüzeyleri sayesinde çocuklar artık uzun yolculuklar sırasında sıkılıp yaramazlık yapmayacak ve “Daha gelmedik mi?” gibi sinir bozucu sorularla kafanızı şişirmeyecek! Çocukların derdine derman olma amacıyla hareket eden Hertz’in inovasyon ekibi, Volvo’nun XC60 modelini kendi tabirleriyle bir “hareketli tuval”e dönüştürdü. Çalışmalar kapsamında koltuklardan tavana kadar aracın tüm iç yüzeyi çiçekler, böcekler, hayvanlar ve arabalar gibi boyama kitabı şekilleriyle bezenmiş döşemelerle kaplandı. Söz konusu şekillerin hepsinin içi boyanabiliyor, kiralık araç teslim edildiğinde de silinip sıradaki müşteriler için tekrardan hazır hale getiriliyor.

Türünün tek örneği olan bu araba ilk defa Hertz’in Londra’daki Heathrow şubesinde denendi. Denemeler kapsamında “test uzmanı” olarak birkaç çocuk arabaya bindirildi ve sonra yolculuğa çıkarıldı. Yolculuğun ardından hem ebeveynler hem de çocuklar bu deneyimden son derece memnun kaldıklarını söylediler ve anne babalar ileride uzun yola giderken böyle bir araba kiralayabileceklerini ifade ettiler. Henüz söz konusu aracı kiralayamıyorsunuz ancak Hertz çeşitli testler yaparak müşterilerin tepkilerini ölçmeye devam ediyor. Eğer istenilen sonuçlar elde edilirse gelecekte bu tür araçları yollarda görebileceğiz.

Son dönemlerde otomotiv alanında birçok inovasyon gördük. Mesela araçların iç yüzeylerini hoparlör gibi kullanan bir ses sistemi geliştirildi. Bunun haricinde arabayı sürekli hızlı kullanarak gereksiz derecede fazla yakıt tüketen sürücüleri uyaran akıllı gaz pedalları da karşımıza çıkan inovasyonlar arasında. Peki sizce araba seyahatlerini daha zevkli hale getirmek için başka neler yapılabilir?

 

İlginizi çekebilir

Çocuklar İçin Eğitici Oyuncaklar
İnovasyon Fikirleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir