Çocuklarla Birlikte Büyüyen Ayakkabılar: Expandals

Dünyanın dört bir yanından en başarılı sosyal girişimcilik projelerini ve iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz.

Fakir bölgelerde yaşayan çocuklar, ayakları her büyüdüğünde yeni bir ayakkabı alamadıkları için ya ayakkabılarını kendi başlarına değiştirip genişletmek zorunda kalıyor ya da çıplak ayakla geziyorlar. Bu soruna çözüm niyetiyle mucit Kenton Lee, ayağın büyümesiyle genişleyen sandalet icat etti. Ses getiren bu yeni buluş, o günden bu yana dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklara gönderildi. Sorun şu ki; eğer gelişmiş bir ülkede yaşıyorsanız, bu ayakkabılardan edinmeniz mümkün değil. En azından şimdiye kadar mümkün değildi.

Expandals isimli bu ayakkabılar, selefinin yenilenmiş ve geliştirilmiş hali. Expandals’ın tasarımında önceki versiyonda dikkate alınan ucuza imalat zorunluluğu olmadığı için tasarıma ve dayanıklılığa daha fazla yer kaldı. Genişletilebilen yapısı sayesinde çocuğunuza her sene yeni bir ayakkabı alma zorunluluğunuzu ortadan kaldıran Expandals, yıllarca kullanılabilmesi için de oldukça dayanıklı bir şekilde üretildi.

İlham verici sosyal girişimcilik projesi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Sizce fakir ülkelerde ve bölgelerde yaşayanlara yönelik başka ne gibi girişimcilik projeleri ve iş fikirleri hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Çocuklarla Beraber Büyüyen Giysi: Petit Pli
Yoksul çocuklara özel tasarlanan büyüyebilen ayakkabılar!

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir