Avm’de Ne Standı Açabilirim?

Standları müdavimi olduğunuz her alışveriş merkezinde görebilirsiniz. Bazı girişimciler standlar için akıllıca fikirler üretir ve büyük kar elde eder. Diğerleri de daha az para yatırır, araştırma yapmaz ve sonucunda başarısız olur. Perakende ve toptan sektöründe başarılı olmak için yapmanız gereken doğru yeri, doğru ürünü, doğru fiyatı ve doğru zamanı bulmak amacıyla araştırma yapmaktır. Bir yerde işe yarayan bir fikir başka bir yerde işe yaramayabilir.

Avm’de stand açmak istiyorum, ne standı açabilirim?” diyenler için birbirinden güzel stand konseptlerini araştırdık:


Gıda

Stand açmanın en popüler yolu bayilik veren bir gıda firmasında bayilik almaktır. Satışı yapılan en popüler gıdalar ise çiğ köfte, çikolata, şekerleme, doğal içecek, mısır, börek ve dondurmadır.

Bazı avm standları dondurmadan çubuk krakerlere kadar her şeyi satabilmektedir. Standınızın alışveriş merkezinin içinde iyi görünen bir yerde olması müşteri çekmenize yardımcı olur. Yemek veya pasta kokusu dükkanlar arasında koşturan insanları çekebilir. Bununla birlikte alışveriş merkezinin yemek katındaki diğer işletmelerle yarışmadığınızdan emin olun.

 

Kıyafet ve şapkalar

Serigrafi baskılı özel tişörtler ve şapkalar gibi özel ürünler insanların dikkatini çeker. Müşteriler siparişlerini verdikten sonra alışverişlerini yapmaya devam ederler ve siparişleri hazır olduğunda gelip alırlar. Alışveriş merkezinin türüne bağlı olarak ucuz ve daha makul fiyatlı ürünler veya daha yüksek kaliteli ürünler sunabilirsiniz. Bazı standlarda üzerlerinde trendi karakterlerin basılı olduğu şapkalar ve tişörtler satılır. Bu alanda ki rekabet ateşlidir. Müşterileri standınıza çekmek istiyorsanız benzersiz bir şeyler sattığınızdan emin olun.

 

Güneş gözlükleri ve diğer gözlükler

Avmlerdeki standlarda en fazla satılan ürünlerden biri de güneş gözlüğüdür. Bunun iyi bir sebebi vardır. Güneş gözlükleri toptan düzeyde ucuzdur ve perakende fiyatlarını arttırarak iyi kar elde edebilirsiniz. Güneş gözlüğü satan standların çoğu pahalı olmayan korsan ürünler satar.

 

Elektronikler

Uzaktan kumandalı helikopterler senelerdir modadır. Hareket yürüyen müşterilerin dikkatini çeker, düşük veya yüksek kaliteli elektronikler müşterilerin yanınıza gelmesini sağlar. Akıllı telefon kapları gibi akıllı telefon aksesuarları alışveriş merkezlerinde en çok satılan ürünlerdendir. Elektronik tamir standları yeni trendler arasındadır. Profesyonel yetkili servisin tamir fiyatının altında bir ücrete telefon tamiri dahi yapabilirsiniz.

 

Hediyeler ve oyunlar

Yılbaşı veya diğer özel günlerde alıveriş merkezlerindeki hediyelik eşya ve oyun satışları patlar. Aslına bakacak olursanız hediyeler bütün yıl boyunca verilir. Standlar yeni hediye fikirleri sunmak için harika yerlerdir çünkü birçok insan görecektir. Potansiyel müşterilerinizi ürününüzün faydaları ve neden satın almalarını gerektiği ile ilgili eğitmek zaman alacaktır. Hızlı ve kısa belgesel tarzındaki reklamlar satış yapmanın en iyi yoludur.

 

Kozmetik ürünleri

Alışveriş merkezlerinin en çok ziyaretçileri arasında bayanların olduğunu düşünürsek kozmetik standı açmak oldukça mantıklı olacaktır. Ancak stand açmadan önce avm’deki kozmetik mağazaları ve bunların sattığı ürünler araştırılmalı, bunun sonucunda stand açıp açmamaya karar verilmelidir.

Avm’lerdeki standlarda satılabilecek ürün fikirleri sınırsızdır. Avm’de stand açıp satış yapmak harika bir fikirdir çünkü yaya trafiği yüksek ve genel giderleri düşüktür. Standlarda satılan ürünler genellikle makul fiyatlıdır. Standınızı yerleştirmek istediğiniz alışveriş merkezi ve bulunduğunuz çevrenin demografik özelliklerini araştırın. Satacağınız ürünü seçin ve sabırlı olun.

Yeni bir iş yapmak isteyen ancak ne iş yapacağına karar veremeyen girişimciler için iş kurma fikirlerini ve karlı iş alanlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir