Bitkisel İlaç İşi Yapmak

Ne iş yapabilirim diyenlere özel iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz. Çeşitli hastalıklar için yeni tedaviler arayan insanların sayısı her geçen gün arttığından bitkisel ilaçlar da daha popüler hale gelmiştir. Bitkisel ilaçların kökeni Japonya ve Çin’e dayanır ancak reçeteli ilaç kullanmadan hastalarını tedavi etmek isteyen kişiler tarafında da uygulanmıştır.

Şiddetli ağrılar çeken hastalar sürekli olarak kullandıkları reçeteli ilaçların rahatsız edici yan etkilerinden kurtulmak için bazen bitkisel ilaçları denerler. Hem insanlara yardımcı olmak hem de geleceği parlak kazançlı bir iş sahibi olmak istiyorsanız bitkisel ilaç işi aradığınız iş olabilir.

 

Nasıl başlayabilirim?

1 – Eğitimli olun. Ünlü internet sitelerinde yer alan online bitkisel ilaçları öğrenmek için bir kursa katılın veya deneyimli bir uzmandan ders alın. Hangi ilaçların hangi hastalıkları tedavi ettiğini, ilave önerileri ve reçeteli ilaçlarla hangi bitkisel ilaçların kullanılamayacağını gibi bütün detayları öğrendiğinizden emin olun.

2 – Ofisinizi düzenleyin. Bitkisel ilaç eğitiminizi tamamladıktan sonra evinizden çalışabilirsiniz. Dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar, online faks hizmet sağlayıcısı, yazıcı ve bitkisel ilaç kitapları gibi ihtiyacınız olan bütün malzemeleri aldığınızdan emin olun. Bitkisel ilaçları evinizde yapacaksanız ilgili kurumlarla görüşerek hangi ruhsat ve izinleri almanız gerektiğini öğrenmelisiniz.

3 – Bitkisel ilaç işinizin reklamını yapın. Eğitim sonrası aldığınız dereceler veya sertifikaların, iyileştirdiğiniz hastalıkların ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı el ilanları bastırın. Yerel işletme sahipleri ile görüşerek el ilanlarınızı dükkanlarına koymalarını rica edin. Hasta olan arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz varsa onları bedava tedavi edin. Bu kişilere yardımcı olabilirseniz sizi başkalarına tavsiye etmelerini rica edin.

bitkisel-ilac

Uyarı ve ipucu

Herhangi bir ilaç vermeden önce bir doktora danışın.

Ne iş yapabilirim diyenlere özel en güzel iş fikirlerini ve yenilikçi iş fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Merhabalar, babam emekli ve evde kendi çabasıyla bitkilerden krem yaptı. Bu krem kaşıntıya karşı çok ise yarıyor. Ticarî olarak internet üzerinden satışını yapmak istiyoruz ki bir çok insan faydalansın. Anca bunun için gerekli izin, tahlil vs gerekiyor mu? Yasal prosedürü hakkında bilgi verebilir mısınız? Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir