Avrupa’da İş Kurmak

Avrupa’da kendi işinizi kurmak istiyorsanız sürecin nasıl işlediğini, taze ve yasal bir başlangıcın nasıl yapılacağını öğrenmek için bu faydalı bilgileri okumanızı tavsiye ederiz. Avrupa yeni başlangıçlar için harika bir yerdir çünkü Avrupa Birliği kanunlarına göre dünyanın her yerindeki insanlar Avrupa Birliği üyesi olan herhangi bir ülke de firma kurma özgürlüğüne sahiptir. Bu da İspanya, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, Romanya, Finlandiya, Danimarka ve üye olan diğer ülkeler arasından bir tercih yaparak kendi işinizi kurabilirsiniz anlamına geliyor.

Bir iş kurmak istiyorsanız öncelikle nitelikli bir iş planınızın olması gerekir. Avrupa Birliği girişimcilerin işini kolaylaştırmak için tek başvuru noktaları oluşturmuştur. Tek başvuru noktaları tamamlanması ve e-hükümet portallarına gönderilmesi gereken online formaliteleri gösterir. Bu da demek oluyor ki yabancı girişimcilerin formları doldurmak için Avrupa’ya gelmesine, sırada beklemesine ve bitmek bilmeyen bürokrasi yüzünden yıpranmalarına gerek yok. Ruhsatlar, çevresel izinler ve bildirimlerde dahil her şeyi online olarak halledebilirsiniz.

 

İş kurmak isteyenlere destek veriliyor

Ayrıca Avrupa’da iş kurmak isteyenlere iş kurma yardımları yapılıyor veya iş kurma kredileri veriliyor. Avrupa Birliği doğrudan ve dolaylı olarak yeni girişimcileri destekliyor. Dolaylı destek de girişimciler çalışma sermayesine ve yeni yatırımlara kolay erişim sağlayabiliyor. Doğrudan destek ortak finansmanı kapsıyor. Ortak destek ya da eş finansman Avrupa Birliğinin işinizi kurmak için size para vereceği anlamına geliyor. Bütün bu finansal destekler mali aracıların bağışlarıyla oluşuyor. Bu işin en iyi tarafı bu tür yatırımlarla ilgilenenlerin online olarak başvurabilmesi ve beklemek zorunda kalmamasıdır. İstenilen belgeleri posta aracılığıyla gönderiyorlar ve sizden de sürecin sorunsuz işlemesi için iş planı istiyorlar.

Avrupa’da iş kurmak istiyorum diyenlerdensiniz detaylı bilgi almak için yazımıza yorum bırakabilirsiniz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir