Çin’deki İş Fırsatları

Çin’de iş kurmak mı istiyorsunuz?Ya da Çin’de yatırım yapmak mı istiyorsunuz? Cevabınız evetse o zaman aşağıda yer alan en iyi 10 küçük ölçekli iş fırsatını okumanızı tavsiye ederiz.

Sizlere Çin’deki iş fırsatlarından bahsetmeden önce neden Çin’in iş kurmak için neden en iyi yerlerden biri olduğunu anlatalım. Çin ulusal ve ekonomik sorunlar nedeniyle son yıllarda kendi içinde niş pazarlara bölünmüştür. İşte bu nedenle dünya çapındaki girişimciler ve yöneticiler Çin pazarına girmek istemektedir. Apple, Microsoft, Oracle ve Google’dan HP ve Facebook’a kadar sağlam firmaların birçoğu Çin’de varlık göstermektedir. Çin’in iş kurmak ve varlık göstermek için en iyi yerlerden biri olmasının nedeni nüfusun bir milyarın üzerinde olması ve ekonominin diğer ülkeleri kıskandıracak bir hızla büyümesidir.

Çin’in dünya ekonomisindeki pozisyonunu nasıl yükselttiğini merak ediyorsanız ülkede gelişen küçük ölçekli işletme türlerini dikkatlice inceleyin. Normalde manşetlerde yer almayan bu işlerden ciddi gelir elde edebilirisiniz. Daha fazla vakit kaybetmeden Çin’de yapılabilecek on küçük ölçekli yatırım fırsatından bahsetmeyebaşlayalım.

 

Endüstriyel otomasyon kontrol ürünleri satışı

Forbes Çin tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre Çin’in en iyi küçük ölçekli işletmesi Shenzhen Inovance Technology Co. Ltd’dir. 2003 yılında kurulan firma bütün yerli kuruluşlar için birinci sıradadır ve patent sayısı şaşırtıcı derecede yüksektir. Siz de küçük ölçekli bir işletme açmayı düşünüyorsanız endüstriyel otomasyon kontrol ürünleri pazarlamak sizin için harika bir yatırım fırsatı olacaktır.

 

Tamamlayıcı eğitim hizmetleri

Çin’deki küçük ölçekli iş fırsatlarından biri de eğitimle alakalıdır. Evet, okul sonrası özel ders hizmetleri harika bir iş fırsatıdır. İşletmelerin birçoğu hem küçük sınıflara ders verir hem de daha fazla insana ulaşmak için online dersler verir. Bu sayede daha çok talep görür.

 

Sağlık ürünleri tedariği

Zaman ve çevre koşulları sağlık bilinciyle hareket eden insan sayısının her geçen gün artmasına neden olmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri yeni hastalıkların ve rahatsızlıkların ortaya çıkması ve alarm vermesidir. Sağlık ürünlerine odaklanan küçük ölçekli bir işletme kurmak Çin’de yatırım yapmanın harika bir yoludur. Perakende sağlık ürünleri işine girdiğinizde sadece bitkisel ürünler veya destekler değil aynı zamanda sadece Çin’de değil dünya çapında da trend olan cilt bakımı ürünlerinden de satabilirsiniz.

 

Ekolojik çevre inşaatı

Çevre mühendisliğiyle alakalı bir işe girmek büyük ölçekli bir işmiş gibi görünse de küçük ölçekli olarak da kategorize edilebilir. Peyzaj mühendisliği, ağaçlandırma projeleri, bitkilerin dikilmesi ve çevrebilim üzerine yapılan teknoloji araştırmaları bu iş türünün kapsamındadır. Sadece akıllıca ve pratik bir seçim değildir aynı zamanda çevre dostudur.

 

İthalat ve ihracat

Ticarete giren küçük ölçekli işletmeler genellikle başarılı sonuçlar elde ederler ve sadece ülke içinde değil aynı zamanda global düzeyde de birçok iş fırsatı yakalarlar.

 

İlaç firması kurmak

İlaç firmalarının büyük ölçekli olduğunu hiçbirimiz inkar edemeyiz ancak küçük ölçekli hareket eden firmalar da vardır. Aslına bakacak olursanız Forbes Çin’in en başarılı 10 küçük ölçekli işletmesinden biri Hunan Er-Kang Pharmaceutical Co. Ltd’dir ki bu da kimya endüstrisinin ne kadar iyi bir seçenek olduğunu göstermektedir.

 

Cilt bakımı firmaları tırmanışa geçiyor

Sadece Çin’de sağlık ve güzellik sektörüne odaklanan tonlarca firma vardır ve işletmeler sadece kadınlar için olan güzellik ve sağlık uygulamalarına odaklamışlardır. Cilt bakımı işine girişmek dış görünümün öneminin farkında olan işadamları için harika bir fırsattır. Peki, bu fırsatın avantajlarından yararlanmanın yolu nedir? Yüzeysel ihtiyaçları karşılayacak bir cilt bakım firması kurmaktır.

 

Küçük ölçekli gıda üretimi

Gıda üretimi sadece Çin’de değil bütün dünya çapında güvenli bir iştir. Kendi işinizi kurmayı düşünüyorsanız gıda sektörü sizin için güvenilir bir seçim olacaktır. Herkesin yiyeceğe ihtiyacı vardır ve çalışmalar gösteriyor ki insanlar söz konusu yemek olduğunda para harcamaktan çekinmiyorlar.

 

İnternetle alakalı işlere başlamak

Çin’de hala birçok yerde internet erişimi yok ve yeni yeni yaygınlaşmaktadır. İşte bu nedenle küçük ölçekli bir internet işi oldukça akıllıcadır çünkü hem kolaydır hem de başarılı bir gelir kaynağıdır.

 

Doğrudan pazarlama

Gayri resmidir ve sadece iyi iletişim becerileri ve bağlantılar gerektirir. Doğrudan pazarlama Çin’deki en iyi 10 küçük ölçekli iş fırsatından biridir. Sonuçlar çabalarınıza ve kararlığınıza bağlı olarak değişecektir.

Özetlersek yukarıdaki liste Çin’de yapılabilecek en iyi küçük ölçekli iş fırsatlarını kapsamaktadır ancak kar potansiyeli olan daha birçok iş fırsatı vardır.

Çin’de iş kurmak ve Çin’ yatırım yapmak isteyen girişimcilere özel en karlı iş fırsatlarını ve yatırım fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir