Bas-konuş cihazı akıllı telefonların şebeke dışı çalışmasına imkan sağlıyor

Sizlere özel en başarılı girişimcilik ürünlerini ve iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz. Şehir dışında kaybolmak veya dağlık alanlarda yürüyüş yaparken diğer insanlarla iletişimde kalmak zor olabilir. Düşük sinyalli veya aşırı yüklenmiş bir ağ bağlantıyı düşürebilir ve iletişimi güçleştirebilir. Beartooth adında yeni bir cihaz bu güçlüğü çözmeyi planlıyor.

Taşınabilir aygıt 1 GHz bant genişliği altında çalışıyor ve Bluetooth üzerinden kullanıcıların akıllı telefonlarına bağlanıyor. Sonra iki kilometre çapındaki bir wifi ağı kurmak için bir anten görevi görüyor. Bir cebe sığacak kadar küçük olan Beartooth, kullanıcının telefonunu bölgedeki diğer kullanıcıların telefonlarına kablosuz olarak bağlıyor. Bu, kullanıcıların birbirleriyle çok az veya sinyalin hiç olmadığı yerlerde iletişim kurmalarına imkan sağlıyor. Beartooth şebekeden bağımsız bir networkle çalışıyor. Böylece doğa yürüyüşçüleri ve bir yer altı gece kulübünde birbirini kaybetmiş arkadaşlar bir network ağı veya wifi bağlantısının olmadığı bu alanlarda birbirleriyle mesajlaşabiliyorlar.

Kullanıcılar ayrıca bulundukları konumları da arkadaşlarıyla paylaşabiliyor ve çevrimdışı haritalarla bulundukları konumları görebiliyorlar. Beartooth, şebekedışı bir açıkhava haritası oluşturarak, birbirleriyle yol güzergahlarını paylaşan ve yeni yürüyüş yolları keşfetmek isteyen maceraperest bir topluluk kurmayı umuyor. Cihazın ayrıca bir yedek pil olma özelliği de var. Beartooth şimdi 99 Dolarlık ön sipariş ile satışta.

Başarılı girişimcilik ürünü hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Geçenlerde akıllı telefonları telsize çevirebilen bir cihaz gördük. Akıllı telefon geliştiricileri kullanıcılara sinyal olmadığı zaman birbirleri ile iletişim kurabilmeleri için daha nasıl yardımcı olabilir?

 

İlginizi çekebilir

Yaratıcı İş Fikirleri
İnovatif İş Fikirleri

Borsa Nasıl Oynanır?

İş Fikirleri

Evde Para Kazanma Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir