Bilgisayar Geri Dönüşüm Firması Açmak

Bilgisayarların geri dönüştürülmesi işine başlarken genellikle pazar analizi yapmalı, iş planı hazırlamalı ve hizmetlerinizin reklamını yapmalısınız Bilişim ve telekomünikasyon ekipmanları geri dönüşümü için firma açarken bazı araştırmalar yapmanız gerekir. Elektronik ve geri dönüşümdeki uzmanlığınızı kullanarak materyalleri toplama, yenileştirme, demonte etme, parçalara ayırma, bileşenleri ayrı ayrı satma ve ihtiyaç fazlası malzemelerin değerlendirme gibi hizmetler sağlayabilirsiniz.

 

Bilgasayarların geri dönüşümü nasıl yapılır?

1- Pazar araştırması yapın. Olası müşterilerinizi ve aynı zamanda rakiplerinizi tespit edin. Belediye, küçük işletmeler, büyük firmalar, resmi kurumlar ve tüketiciler farklı türdeki hizmetlere ihtiyaç duyarlar. Çevresel standartların üzerinde performans göstermek veya diğer hizmet sağlayıcılara göre daha rekabetçi fiyatlandırmalar sunmak gibi işinizi en iyi tanımlayacak olan faydaları ve özellikleri tespit edin. Kar ve zararın eşit olması ve kazanç elde etmeniz için firmanızın ihtiyacı olan elektronik hacmini hesaplayın.

2- Sermaye yeterliliğinizi belirleyin. Bilişim ve telekomünikasyon ekipmanlarının geri dönüşümünde genellikle yönetim giderleri, depo alanının kiralanması veya satın alınması, kamyonlar, taşıyıcı bantlar ve diğer işleme ekipmanları veya makinelerinin satın alınması gibi harcamalarınız olacaktır.

3- Sektöre duyarlılık kazandıran geri dönüşüm dernekleri ve kuruluşlarıyla görüşün. Sektör yayınlarına üye olun. Çevko ve Geri Dönüşümcüler Birliği Federasyonu gibi birliklere katılarak, geri dönüşüm işinizi başarılı hale getirmenize yardımcı olacak haberlere, eğitim materyallerine ve diğer kaynaklara ulaşabilirsiniz.

4- İş planı hazırlayın. İnternet sitelerinden hazır iş planı şablonları indirebilir veya kendi formatınızı oluşturabilirsiniz. İş planınız yönetim özetini, pazar analizlerini, hizmet tanımlarını, pazarlama stratejilerini ve finansal tahminleri içermelidir.

5- İşletmenizi finanse edebilmek için kaynak sağlayabileceğiniz bankaları veya risk sermayedarlarını araştırın. Hibe kredilerini ve teşvikleri araştırın.

6- İlgili kurumların internet sayfalarını ziyaret ederek işletmenizi nasıl yapılandırabileceğiniz ile ilgili bilgi alın. Örneğin işletmenizi şahıs işletmesi, tüzel şirket veya adi şirket olarak kurabilirsiniz. Bütün çevre, sağlık, güvenlik ve diğer düzenleyici şartlara bağlı kalmak için yerel kaynakları kullanın. Aynı zamanda tehlikeli atık yönetimi şartlarını da gözden geçirin.

7- Hizmetlerinizi anlatan bir internet sayfası açın. Kredi kartları veya Paypal gibi ödemelerin yapılabileceği bir sistem kurun. Sabit disklerin dönüştürülmesi gibi hizmetlerinizi ve aynı zamanda işletmenizin özelliklerini ve faydalarını anlatın.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir