Birden fazla kullanıcıya kablosuz ses paylaşımı yapan ses sistemi

İki dinleyicinin kablosuz olarak bir ses deneyimini paylaşmasını sağlayan kulaklıklara tanık olmuştuk. Şimdi ise Ekko Audio isimli teknolojik iş fikri, dört veya daha fazla dinleyiciye mevcut bir ses sisteminden WiFi ile çoklu şekilde müzik aktarımı yapma imkanı sunuyor.

Başlangıç olarak, kullanıcılar Ekko platformunu bir güç kaynağına bağlıyor ve Ekko’yu kendi ses sistemlerine, oyun konsollarına veya televizyonlarına bağlıyorlar. Sonrasında, her bir kullanıcı sistemle 30 metre mesafeden bağlantı kurabilen ve platformla wifi bağlantısı oluşturan çıkarılabilir ses pakını alıyor. Akabinde kullanıcılar kulaklıklarını ses pakına kablo aracılığıyla takıyorlar ve sesi kendileri kontrol edebiliyorlar. Paklar platform üzerine konulduklarında kendi kendilerini şarj edebilmektedirler ve şarjları 4.5 saat civarında dayanmaktadır. Sistem aynı zamanda dijital olarak müzik aktarımı yapmak için de kullanılabilmektedir.

İnovatif iş fikrinin aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek daha net bilgi alabilirsiniz.

Ekko iş fikri, önümüzdeki aylarda bir Kickstarter kampanyası yapmayı planlamaktadır. Sistem sakin mahallerde kendi başınıza yapabileceğiniz sessiz disko veya ev partisi düzenleme imkanı sunmaktadır. Diğer markalar Ekko’nun sosyal dinleme fonksiyonundan nasıl faydalanabilir?

 

İlginizi çekebilir

Başarılı İnovatif İş Fikirleri
Yenilikçi İş Fikirleri
Avatar

Yazar : Baran

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir