Borsada Alım Satım Yapmak

Geçimini sağlamak isteyen insanların çoğu için borsada alım satım yapmak harika bir fikirdir. Kendi işinizin patronu olursunuz, çalışma programınızı kendiniz hazırlarsınız ve evinizden çalışabilirsiniz. Bunların yanında gerçek anlamda sınırsız bir gelir potansiyeliniz olur. Bilgisayarı, internet bağlantısı ve küçük ticari hesabı olanlar bu işi deneyebilir. Diğer işlerin aksine üniversite diploması,  özel eğitimi veya deneyimi olmayanlar bu işi yapabilir.

Bu faktörlerden dolayı bazen insanlar finansal, duygusal ve zaman taahhütlerini anlamakta veya kabul etmekte zorlanır ki bunlar başarılı bir alım satım işi kurmak içinde gereklidir. İşte alım satım işiyle ilgili bazı gerçekler:

Günlük işlemcilerin çoğunluğu ilk yıllarında batar.

Borsada alım satım yaparken riskleri ortadan kaldırmanın bir yolu yoktur.

%100 kazanan bir işlem sistemi yokturi

Zararla sonuçlanan işlemler her zaman olur.

Para kazanmak için paraya ihtiyacınız olacaktır. Küçük ticaret hesaplarıyla zengin olmasınız vakit alır.

Başarılı bağımsız borsacılar rahatlıkla gelir elde edebilir ancak çoğu ciddi anlamda zengin olamaz.

Borsada alım satım işi yapanların %90’ı ilk senelerinde batar çünkü plan hazırlamadan bu işe başlarlar. Planlama yapmadan yola çıkan bütün işletmeler batmaya mahkumdur.

Borsada alım satım işiyle ilgili yanıltıcı bir sürü eğitim vardır. Ticari reklamlar ve binlerce internet sitesi alım satım işinin kolay olduğunu ve hemen öğrenebileceğinizi söyler. Aynı zamanda finansal piyasalarda büyük ve istikrarlı gelir elde edebileceğinizi de söylerler. İşlemcilerin çok azı nadiren kısa sürede büyük paralar kazanır ancak bu bir kural değildir. Bu işle uğraşacaksanız başarılı olmadan önce çok çalışmanız gerekir.

Disiplinli olmalısınız. Düzenli olarak araştırmalar ve değerlendirmeler yapmalısınız. Alım satım işinde garanti yoktur ve haftada 40 saat çalışıp bir anda her şeyinizi kaybedebilirsiniz.

 

Kendinize aşağıdakileri sormalısınız:

Başarılı olma konusunda hırslı mıyım?

Kaybedersem ne yaparım?

Borsada alım satım işini öğrenmek için zamanım var mı?

Ailem beni destekliyor mu?

Kaybettiklerimi karşılayacak kadar gücüm var mı?

Stresle nasıl başa çıkacağım?

Beklentilerim gerçekçi mi?

Tam zamanlı veya yarı zamanlı işlemci olmak istiyorsanız alım satım işiniz için araştırma ve plan yapmanız oldukça önemlidir. Bu adımlar başarılı bir işlemci olmanız için oldukça önemlidir. Bu bir gecede ustalaşabileceğiniz bir meslek değildir. Borsada alım satım işine erken başlayanlar veya iyi araştırılmış bir plan yapmadan başlayanlar genellikle başladıkları yere az bir döner sermayeyle geri dönerler. Gerçekçi beklentileri olanlar ve alım-satım işini iş gibi görenler – ( hobi veya küçük bir yatırımla hızlı zengin olma gibi görmeyenler) zorlukların üstesinden gelirler ve başarılı işlemcilerin arasına girerler.

 

İlginizi çekebilir

Borsa Nasıl Oynanır?

Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir