Cep Telefonu Sektöründe İş Fırsatları

Cep telefonu pazarı her geçen gün büyüdüğünden bu tarz bir işe başlamak sizin için oldukça karlı olacaktır. Yaptığımız araştırmalara göre cep telefonu pazarı büyüyen bütün pazarların.

Cep telefonu pazarı – artık lüks değil.

 

Cep telefonu pazarı ne kadar büyük?

Cep telefonu kullanımındaki patlama bütün dünyada yaşanmaktadır.  Cep telefonları artık lüks veya statü sembolü değildir ve birçok insan için önemli bir gerekliliktir.

Bütün sektörlerdeki ve pazarlardaki firmalar Samsung, Apple, LG ve Sony bu büyümekte olan pazardan pay almak için rekabet etmektedir. Bir sürü büyük rakibin olduğu bu pazarda cep telefonu işine başlamak isteyenler başka girişimciler için yer yok mu? Elbette var. Küçük oyuncular da niş pazarlara yatırım yaparak pazar fırsatlarından yararlanabilirler.

 

Cep telefonu işini yönlendiren akıllı telefonlardır

Basit telefon görüşmelerinin yapıldığı standart cep telefonlarından fazlasını yapan akıllı telefonlara geçişle birlikte pazar büyük bir evrim geçirmiştir ve bu da pazarın büyümesine neden olmuştur.

Akıllı telefonlar kullanıcıların internete girmelerine, GPS sayesinde yol bulmalarına, müzik dinlemelerine, fotoğraf paylaşmalarına, sosyal paylaşım ağlarına girmelerine, e-posta kullanmalarına ve oyunlar gibi uygulamalar yüklemelerine imkan verir.

Cep telefonu satış mağazası açmak bu işe girmenin yollarından biridir. Bununla birlikte satış mağazası açmak pahalı ve rekabetçi olacaktır. Cep telefonu sektöründe alternatif iş seçenekleri de vardır.

 

En güncel iş fırsatları nelerdir?

Mobil pazarlama: cep telefonu kullanımı bilgisayar kullanımından daha yaygındır, reklam potansiyeli ve pazar çok büyüktür.  500 milyar dolarlık reklam pazarında mobil reklamlar için yapılan mevcut harcamalar düşük ve önemsiz olsa da avantajları oldukça iyidir.

Mobil telefon uygulamaları: uygulamalar oyunlardan gazetelere ve müziklere kadar çeşitlilik göstermektedir. Örneğin iPhone kullanıcıları 99 sent ödeyerek Ocarina gibi basit uygulamaları telefonlarına indirebiliyor. Bu uygulamayı yüklediğinizde cep telefonunuzu nefesli çalgı gibi kullanabiliyorsunuz.

Apple, RIM ve diğer firmalar uygulama geliştiren üçüncü kişilere ödeme yapıyorlar.

Mobil web tasarımı: internet sitelerinin çoğu mobile hazır gibi gözükse de mobil hazırlıklar web geliştirme radarından uzakta. İnternet sayfalarını küçük ekranlara sığdırmak zor olsa da pazarın buna ihtiyacı vardır.

Konum tabanlı hizmetler: telefonlardaki kameralar gözde uygulama olsa da GPS yeni iş fırsatlarının doğmasına neden olmuştur.

Sosyal ağ ve GPS kombinasyonu kullanıcılara heyecan verici fırsatlar sunmaktadır. Kullanıcılar bu uygulamalar sayesinde arkadaşlarının konum güncellemelerini görebiliyor ve favori mekanlarını etiketleyebiliyor.

Aksesuar: moda meraklısı gençlerden okul çağında çocuğu olan bilgili annelere kadar birçok kişi telefonlarını kişiselleştirmek ve özelleştirmek istiyor. Akıllı telefon uzmanları, akıllı telefon satan e-ticaret siteleri 3 sene gibi kısa bir sürede 500,000 TL’lik geliri 16 milyon TL’ye çıkardılar.

Cep telefonu sektöründe iş kurmak isteyenler için birçok iş fırsatı vardır ve her geçen gün daha fazla tüketici akıllı telefona geçiş yapmak istemektedir.

İş kurmak istiyorum diyenlere özel geleceği parlak işleri ve yatırım yapılacak en karlı sektörleri araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir