Gece Kulübü Açmak

Şu zamana kadar hiç gece kulübü açmayı düşündünüz mü? Dikkatli bir planlama yapmanız ve ciddi anlamda zaman ayırmanız gerekse de bir gece kulübünü nasıl açabileceğinizi aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz. Doğru yönetildiği taktirde gece kulübü açmak oldukça karlı bir iş kurmak için güzel bir girişimdir.

 

Gece kulübü nasıl açılır?

1 – İşletme ve pazarlama planlarınızı yazın. Bu planlar aklınıza gelen bütün fikirleri bir araya toplamanıza ve başarılı olmak için nelere ihtiyacınızın olduğunu tespit etmeye yardımcı olur. Ayrıca ne kadar sermayeye ihtiyacınızın olduğunu hesaplamanıza ve finansmanı garanti almanıza yardımcı olur. Pazarlama planı gece kulübünüzle ilgili haberleri nasıl yayacağınızı ve nasıl rekabet etmeniz gerektiğini gösterir.

2 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Alkollü içecekler satacağınız için içki ruhsatı da almanız gerekmektedir.

3 – Gece kulübünüz için yer bulun. Hedef kitleniz için en uygun yeri bulmaya çalışın. Bulduğunuz mekan daha önceden gece kulübü olarak kullanılmışsa şüphesiz ki avantaj sağlarsınız. Kullanılmamışsa binanın değiştirilmesi için fazladan para harcamanız gerekecektir. Dekorasyon işlerini halletmesi için bir iç mimar ile anlaşın.

4 – Personel alın. Güvenlik personeli, yönetim personeli ve garsonlar almanız gerekecektir. Kapının önünde durması için bir kişi, barda durması için bir veya daha fazla barmen ve idaresi zor müşterilerle uğraşması için bol miktarda güvenlik görevlisi almalısınız.

5 – Bütün tedarikçilerle ve toptancılarla iyi ilişkiler kurun. Yiyecekleri, içecekleri, mutfak malzemelerini, pazarlama araçlarını ve diğer gereklilikleri temin etmek için bu kişilere ihtiyacınız olacaktır. En uygun fiyatlardan alışveriş yapabilmek için farklı tedarikçilerle görüşün.

6 – Eğlenceyi planlayın. Gece kulübüne gelen insanlar müzik dinlemekten hoşlanırlar. Canlı müzik veya eğlence programlayamıyorsanız bir DJ ile anlaşın.

7 – Gece kulübünüzün tanıtımını ve reklamını yapın. İlla ki bir reklam firması ile çalışmanız gerekmez ancak gece kulübünüzün açılışının duyurulması için farklı mecraları kullanmanız gerekecektir. İnsanların dikkatini çekmek için özel indirimler yapın. Posterler, kartvizitler, ağızdan ağza reklam ve sosyal medyayı kullanarak tanıtımınızı yapın. Bütçeniz müsaitse radyo reklamları da kullanabilirsiniz.

8 – Açılış gecesine hazır olun. Gece kulübünüzün düzgün olduğundan ve bütün personelinizin eğitimli ve hazır olduğundan emin olun. Hazır olduğunuzda kapılarınızı açın.

 

Uyarılar

Gece kulübü açmak için zaman harcamanız ve çaba göstermeniz gerekir. İş planı olmadan gece kulübünüzü açarsanız bir süre sonra başarısız olursunuz.

 

Gece kulübü açmak için gerekenler

İşletme ve pazarlama planı

Gece kulübü mekanı

Tedarikçiler ve toptancılar

Eğlence

Yiyecek ve içecekler

 

Gece kulübü açma maliyeti

Her iş kurmada olduğu gibi maliyeti etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Gece kulübünüzün büyüklüğü, lokasyonu, türü, çalışan sayısı vb. bunlardan birkaçıdır. Kurmak istediğiniz gece kulübü hakkında bize detaylı bilgi sunarsanız sizin için doğru bir maliyet çıkarabiliriz.

Yeni bir iş sahibi olmak ve kazançlı bir iş kurmak istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir