Yoksul çocuklara özel tasarlanan büyüyebilen ayakkabılar!

Bazen son derece basit iş fikirleri milyonlarca insanın yaşamanı değiştirebiliyor.

Girişimci Kenton Lee tarafında icat edilen ” büyüyebilen ayakkabılar ” da buna en güzel örnek.

Büyüme çağındaki yoksul çocuklar için tasarlanan bu ayakkabılar 5 beden büyüyebiliyor ve bu sayede en az 5 yıl kullanılabiliyor.

buyuyebilen-ayakkabilar

Büyüyebilen ayakkabı fikrinin ortaya çıkmasının altında yatan sebep ise şok edici cinsten. ” Araştırmalara göre dünyada ayakkabısı olmayan yaklaşık 300 milyon çocuk var. Ve ayakkabısı olup da ayağına uymayan çocuk sayısı çok daha fazla. ” Ayakkabısız yaşayan çocuklar, hastlalıklara ve  parazitlere karşı korumasız kalıyorlar. Büyüyebilen ayakkabılar ile bu problemlerin büyük oranda çözülmesi amaçlanıyor.

buyuyebilen-ayakkabilar

İyilik ve bağış yapmayı düşünenler 10 dolar gibi makul bir fiyata ayakkabıları dünyanın dört bir tarafındaki çocuklara gönderebiliyor. Bunun için www.theshoethatgrows.org adresini ziyaret etmeniz yeterli.

Örnek bir sosyal girişimcilik projesi olan büyüyebilen ayakkabılar hakkında detaylı bilgi almak için videoyu izleyebilirsiniz.

Dünyanın dört bir tarafından hayata geçirilen en iyi iş fikirlerini ve sosyal girişimcilik projelerini sizlere ulaştırmaa devam edeceğiz.

Evde Çevirmenlik Yapacak Arkadaşlar Arıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir