D Vitamini Değerinizi Takip Eden Akıllı Yüzük

Helios Akıllı Yüzük, aldığınız D vitamini miktarını ölçen ilk “güneş ışığı takip cihazı” olacak.

Hollanda merkezli sağlık teknolojisi şirketi E-Senses bugünlerde Indiegogo’da yeni cihazı Helios Akıllı Yüzük için maddi kaynak toplamaya çalışıyor. Güneş ışığı ve D vitamini miktarını takip eden ilk cihaz olan Helios Akıllı Yüzük, diğer tüm yüzükler gibi parmağa takılacak. Yüzüğün UV indeksi ile ortam ışığı sensörleri, cihaza gelen tüm güneş ışığı ve güneşten doğal olarak aldığımız D vitamini miktarlarını hesaplıyor.

Dünyada bir milyardan fazla insan çeşitli sebeplerden dolayı D vitamini eksikliği yaşıyor. Kapalı mekanlarda çok zaman geçirmek, dışarıdayken fazla güneş kremi sürmek ya da havanın sürekli kapalı olduğu yerlerde yaşamak bu nedenlerden bazıları. Ayrıca obezite ve koyu cilt renkleri de vücudun D vitaminini emme oranını ciddi ölçüde azaltan unsurlar. Sebep her ne olursa olsun D vitamini eksikliği sonucunda her zaman ciddi sağlık sorunları meydana gelmekte. D vitiamnin eksikliği; raşitizm, depresyon, hatta kanser gibi çok daha ciddi problemlere sebep olabilir.

Bu kadar çok şey söz konusuyken böyle bir cihaz hayatınızı hem daha kolay hem de daha güvenli hale getirebilir. Ayrıca iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda yüzükten gelen verileri kolayca saklayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra yüzük, çok fazla güneş ışığına maruz kalan kullanıcıları da uyarmakta. Siyah ve beyaz seçeneklerle 149 eurodan satışa sunulacak olan yüzüğü şimdi sipariş verirseniz 119 euroya alabilirsiniz.

Başarılı bir inovasyon ürünü olan akıllı yüzük hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Tüketicilerin aldıkları vitamin ve mineral miktarlarını takip etmelerini sağlayan cihazların sayısında son dönemlerde büyük bir artış görüyoruz. Bu gidişle yakın gelecekte çoğu insan, kendi kendinin doktoru olacak gibi görünüyor. Peki sizce bu kadar ufak bir cihazla başka hangi sağlık sorunları takip altına alınabilir?

 

İlginizi çekebilir

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri
Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir