Bu akıllı yüzük sayesinde sevdiğinizin kalp atışını dinleyebilirsiniz!

”Dünyanın en sofistike yüzüğü” olarak tanımlanan Touch HB Ring, partnerinizin kalp atışlarını gerçek zamanlı olarak dinlemeye olanak veren akıllı bir alyans.

Uzun mesafeli ilişkilerde telefon görüşmeleriyle, Facebook veya Skype gibi uygulamalarla idare ediliyor ama onlar da bir yere kadar yeterli olabiliyor. İnternet bütün dünyayı birbirine bağlıyor olabilir ama yine de hala fiziksel etkileşime bir alternatif sunabilmiş değil. Giyilebilir teknoloji ürünleri üreten Touch isimli bir şirket yakın zamanda devrimsel nitelikte bir akıllı yüzük ortaya çıkardı. İleri teknolojiye sahip bu akıllı yüzüğü takanlar birbirinden binlerce kilometre uzakta olsalar dahi birbirlerini hissedebiliyorlar.

Touch HB Ring’in ”kalp atışı iletme” özelliği sayesinde, yüzüğü takan kişi kendi kalp atış ritmini başkasına gönderebiliyor ve onunkini dinleyebiliyor. Tek yapmanız gereken yüzük için üretilen akıllı telefon uygulamasını indirmek, bunu yüzükle eşleştirmek ve sevdiğiniz kişinin profilini uygulamaya eklemek. Sonra, istediğiniz zaman yüzüğü tıklayıp sevdiğiniz kişinin kalp atışlarını parmağınızda hissedebilirsiniz.

HB yüzükler, hem paslanmaz çelik hem de rose altın bantlardan yapılıyor ve aynı zamanda su geçirmez ve çizilmez bir yapısı olan safir kristal bir kaplama ile sarılıyor. Şirketin açıklamasına göre her yüzük; pil, dairesel LED dizilim, şarj bağlantısı, bir ”çok-boyutlu” anakart, sensörler ve fiziksel veri motoru dahil olmak üzere her yüzük kendi içinde 100 farklı bileşenden oluşuyor.

kalp-atisi-akilli-yuzuk

3.8mm kalınlığında ve 12.1mm genişliğindeki bu ufacık yüzüğün içine mucizevi bir biçimde sığdırılan teknoloji ve kaliteli malzemeyi düşünecek olursak yüzüğün yüksek fiyattan satışa sunulmasına şaşmamak gerek. Touch kalp atışlarını paylaşan yüzükleri hem rose altın hem de paslanmaz çelik olmak üzere iki set halinde satışa çıkaracak. Altın yüzükler 3000 dolar, paslanmaz çelik yüzükler ise ”sadece” 600 dolardan satılacak. Şirket 2 Ağustos tarihinde ön sipariş almaya başladı. 18 ayar altın yüzüklerin teslimatına Kasım ayında, paslanmaz çelik yüzüklerin teslimatına ise Aralık ayında başlamayı planlıyor.

Akıllı yüzük Touch HB Ring, insanların sevdiklerine kalp atışlarını göndermelerini sağlayan ilk buluş değil. Apple Watch’un da Digital Touch uygulaması aracılığıyla, kaydedilen kalp atışını başka birine göndermeye olanak tanıyan benzer bir özelliği var fakat bu yüzüklerin farkı kalp atışlarını gerçek zamanlı olarak iletmesi.

Başarılı iş fikri hakkında aşağıda yer alan tanıtım videosunu da izlemenizi öneriyoruz:

Kalp atışlarını paylaşmak romantik gibi görünüyor ama ya sevdiğiniz kişinin internet bağlantısı kesilirse veya yüzüğün şarjı biterse ne olacak? Kalp atışı bir anda yok olursa ve telefonuna da cevap vermezse? Böyle bir durumda insanın aklına ilk ne gelir? Kötü şeyler gelir, değil mi? Bu tarz bir eleştiriye maruz kalsa da yine de çok etkileyici bir iş fikri olduğunu söylemek durumundayız.

Siz değerli okuyucularımıza özel dünyanın dört bir tarafından en başarılı ve dikkat çeken iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Akıllı Ürünlerle İlgili Girişimcilik Fikirleri
Yaratıcı İş Fikirleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir