Daha çok para kazanmak için 3 strateji

İşletme sahibiyseniz, daha çok para kazanmak için üç seçeneğiniz vardır: fiyatları arttırmak, daha çok müşteri bulmak ve de var olan müşterilere daha çok şey satmak. Ancak bu stratejileri uygulamaya koymak için illaki işletme sahibi olmanıza veya doğrudan gelir sağlama sorumluluğunuzun olmasına gerek yoktur. Maaşlı bir çalışan olarak da daha çok para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Fiyatları arttırmak = zam istemek

Emeğinizin karşılığını alamıyor olabilirsiniz. Daha fazlasını hakketiğinizi düşünüyorsanız bunu cesurca işvereninize belirtmelisiniz. Aldığınız sorumluklar ve yaptığınız iş hakkında ne kadar azimli olduğunuzu ve aldığınız ücretin yaşamınızı idame ettirmek için yeterli olmadığını patronunuza ne kadar net bir şekilde gösterirseniz maaşınıza zam yapılması da o kadar kolaylaşacaktır.

 

Daha çok müşteri bulmak = ek iş yapmak

Maaşlı işiniz tek gelir kaynağınızı olmak zorunda değil. Becerilerinize ve deneyimlerinize ihtiyacı olan başka şirketler de olabilir ya da kendi başınıza bir ek işe başlayabilirsiniz .

Ek iş yapmaya hazır mısınız? Öyleyse ek iş imkanlarını incelemek için tıklayınız.

 

Daha çok şey satmak = sorumluluk kapsamını arttırmak

Yeni bir ürün satmak işletmelere özgü bir durum değildir. Kariyer olanaklarınızı geliştirebilirsiniz. Yaptığınız iş ne olursa olsun sorumluluk kapsamınızı arttırabilirsiniz. Bu otomatik olarak daha çok para kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, yeni beceriler ve sorumluluklar eklemeniz pazar değerinizi arttıracaktır. Daha fazla sorumluluk almaya ve bunu insanlara söylemeye hazır mısınız? Neler yaptığınızı ve neleri başardığınızı anlatırken net olmayı unutmayın.

Dengesiz ve gergin iş pazarında bile daha çok para kazanabilirsiniz.  Bu sadece daha yüksek maaş için pazarlık yapmak anlamına gelmiyor. Başka seçenekleriniz de var. Büyümenizi hızlandırmak için bu seçenekleri birleştirebilirsiniz – zam alabilir, ek iş yapabilir, rolünüzü arttırabilirsiniz. Girişimciyseniz veya doğrudan gelir sağlama sorumluluğunuz varsa, satışlarınızı arttırmak için bu üç seçeneği aklınızdan çıkarmayın.

 

İlginizi çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılır?
Daha çok para kazanmak için çoğaltma etkisini kullanın!
Az çalışarak çok para kazanmak isteyenlere
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir