Elektrik faturasını düşüren cihaz ile tasarruf edin!

Cep yakan elektrik faturasını düşürmek ve tasarruf etmek için hayata geçirilen inovatif iş fikirlerine gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmesin. Orison Enerji; talebin az olduğu, ücretlerin daha düşük olduğu zamanlarda şarj edilen ve elektrikli aletleri çalıştırmak için kullanılan ev pilleri geliştirdi.

Kamu hizmetleri ücret tarifeleri arz ve talebe göre dalgalanır. Tüketiciler, ısıtma veya soğutma sistemleri de dahil olmak üzere ev aletlerini ücretlerin en pahalı olduğu zamanlarda kullanırlar. Ancak Orison Enerji talebin az olduğu zamanlarda şarj edilen ve daha sonra kullanılan, kullanıcıların elektrik faturalarını ciddi anlamda düşüren ev pilleri geliştirdi.

Orison Tower ve Orison Panel hafif, harici ve lityum-iyon pil takımlarıdır. Orison Tower zemine yerleştirilebilen dik bir cihazken, Orison Panel duvara yapıştırılabilen düz bir ekrandır. Her ikisi de mobilyaların veya elektronik aletlerin arasına saklanabilecek kadar küçükler. Piller elektrik ücretlerinin en düşük olduğu zamanlarda, gece boyunca şarj edilebiliyor ve gün boyunca elektronik aletleri çalıştırmak için kullanılabiliyor. Cihazlar güneş veya rüzgar gibi alternatif enerji kaynakları ile birlikte kullanılabiliyor. Kullanıcılar akıllı telefon uygulamasına kablosuz olarak bağlanarak enerji kullanımlarını takip edebiliyorlar. Sistem, herhangi bir problem olduğunda kullanıcıyı otomatik olarak uyarıyor.

Elektrik faturasını düşüren cihazların satış fiyatının 1600 dolar olması bekleniyor. Yakın zamanda piyasaya giren Tesla Powerwall’da benzer özelliklere sahip ancak Orison’ın cihazlarının kolayca monte edilme ve taşınma avantajı var.

Aşağıdaki videoyu izleyerek elektrik tasarrufu sağlayan cihazlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Tasarruf etmeyle ilgili çözümler sunan inovatif iş fikirlerini ve girişimcilik ürünlerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

%70 su tasarrufu sağlayan duş başlığı
Tasarruf etme ve para biriktirme yöntemleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir