Erkeklere özel yıkama ve ütüleme gerektirmeyen gömlek!

Yıkanma veya ütülenme gerektirmeyen, 100 gün boyunca giyilebilecek bir gömlek meşgul olan bütün erkeklerin hayalidir. Neyse ki, tekstil girişimi Wool & Prince sayesinde mucize gerçeğe dönüşüyor.

Wool & Prince’ın kurucusu Mac Bishop ve arkadaşları Katie Elks ve Mike Major daha iyi ve daha uzun ömürlü yakası düğmeli erkek gömleği yapmaya karar verdiler. Pazardaki giysilerden memnun değillerdi ve erkeklere bir veya iki kez giydikten sonra yıkama, kuru temizleme veya ütüleme gerektirmeyen, kırışmayan ve kokmayan bir alternatif sunmaya karar verdiler. Biraz araştırma yaptıktan sonra yünün pamukluya göre altı kat daha sağlam olduğunu ve ayrıca herhangi bir kimyasal eklemeden kırışıklarla ve kokularla savaştığını fark ettiler. Bu üç genç girişimci, 15 deneğin de yardımıyla hafif, nefes alabilen, sağlam ve yumuşak CottonSoft(TM) yünlü kumaşı geliştirdiler. Buldukları en iyi malzemeydi ancak Mac kendisi test edene kadar ürün özellikleriyle ilgili atıp tutmak istemedi. 100 günlük bir maceraya atıldı ve aynı sihirli gömleği yıkamadan veya ütülemeden 100 gün boyunca giydi.

Bu zahmetli testler süresince gömleğin performansı nasıldı? Bishop internet sitesinde şu sözlere yer vermiştir: “Gerek 8 kilometre koştuğumda, gerekse de Sandy kasırgası sırasında 72 saat boyunca üzerimden çıkarmadığımda gömleğe hiçbir şey olmadı. Her gün kırıştırmayı ve kokutmayı denedim ancak hiçbir işe yaramadı. 8 kilometre koşmak gibi daha yoğun testlerde gömleğin yeniden canlanacağından endişe ettim. Gömleğin yaka ve göğüs kısmı terle nemlendi. Bir gece askıya astım ve sabah uyandığımda gömlek yepyeniydi.” Ve bu şaşırtıcı sonuçlardan bahseden sadece Bishop değil; Wool & Prince dünya genelinde 15 denekten de inanılmaz olumlu geribildirimler aldı. Ekipten bir kişi şunları söylemiştir: “Gömleği kırıştırmak için topaç haline getirdim ve sırt çantamın en altına koydum. Gömleği mahvetmek için şehir boyunca koştum. Ancak her defasında giyilmeye hazırdı.”

Sonuçlardan etkilenen ekip gömleğin üretimini başlatmak için kitle fonlaması sitesi Kickstarter üzerinden bir finansman kampanyası başlattı. 30,000 dolarlık bir hedef belirlediler ancak kampanya bitimine kadar 278,000 dolar toplamayı başardılar. Bu başarı daha fazla beden seçeneği, extra-slim fit, klasik fit ve başka desenler ve renk seçenekleri üretmek gibi yeni hedefler belirlemelerine neden oldu. Kickstarter’daki fiyatı 98 dolar ancak Wool & Prince’ın Better Button-Down gömlek için ne kadarlık bir perakende satış fiyatı belirleyeceği henüz belli değil. Ekip, CottonSoft(TM) kumaşının sırrını açıklamayı planlamıyor ancak ” çok ince kamgarn iplik ve düşük mikron fiber” kombinasyonu olduğu düşünülüyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek mükemmel bir inovasyon örneği olan gömlek hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Tüm dünyadan en güzel inovasyon ürünlerini ve yaratıcı iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Yaratıcı inovasyon projeleri
İlginç iş fikirleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir