Erkeklerin hayatında çığır açacak bir buluş: Gömlek tutacağı

Pantolonundan sürekli olarak dışarı taşan gömleğini tekrar içeri sokmakla uğraşmaktan bıkıp usanan Slovenyalı bir tasarımcı, erkekler için jartiyere benzer bir aksesuar tasarladı. Bu aksesuarı kullanan bir insanın gömleği pantolondan dışarı asla çıkmıyor. S-Holder, üst bacaklara sabitleniyor ve metal klipsler ile gömleğin ucuna tutturuluyor.

21 yaşındaki girişimci Nik Vene: ”Böyle bir fikir buldum çünkü gömleğimi sürekli pantolomun içine sokmaya çalışmaktan bıkmıştım.” diyor . ”Kendimi bildim bileli bu sorunla uğraşıyordum ve buna çözüm olabilecek ürünler bulmaya yönelik bazı piyasa araştırmaları yaptım. Sonra aklıma bu fikir geldi ve üstün kaliteli malzemeler kullanarak sonra derece hoş tasarımlı bir ürün ortaya çıkardım.” diye de ekliyor.

Vene’nin ifadesine göre, bu iş fikrini hayata geçirmek 6 ayını almış ve piyasa çıkan yeni versiyonunu geliştirmek ekstradan 5 ay daha sürmüş. S-Holder’ın yandan uzanan bantları kişiye göre ayarlanabiliyor, ayrıca ürünün yedek klipsleri ve çeşitli renk seçenekleri de bulunuyor. Genç girişimci, erkeklerin gün boyunca sürekli olarak haşır neşir olduğu sıyrılan gömlek sorununa yönelik geliştirdiği bu ürüne o kadar çok güveniyor ki, Kickstarter’da oldukça yoğun talep göreceğinden emin bir şekilde kitle fonlaması kampanyası başlattı.

Aslında bu kampanya Vene’nin ikinci kitle fonlaması kampanyası. Daha önce T-Holder için açarak başarıya ulaştığı bir kampanya ile hedefini gerçekleştirmişti. Görünen o ki bu fikri beğenen birçok kişi olmuş ve ürünü geliştirmeye yönelik bazı önerilerde bulunulmuş. İşte bu gelişmeler ile ürün son halini alarak S-Holder’a dönüşmüş.

Şimdi Vene tekrar Kickstarter’da kampanya açtı ve yeniden destek fonu istiyor. S-Holder’ın kitle fonlaması kampanyasının bitişine hala 35 gün olmasına karşın proje, 1670 destekçisinden toplamda 70 bin dolar gibi muazzam bir bütçe topladı (rakamlar bu yazının yazıldığı tarihte alınmıştır).

Başarılı girişimci: ” Bu ürün ile avukatlar, müdürler, CEO’lar, mali müşavirler ve profesörler gibi birçok farklı meslekten insanı memnun ettik.” diyor ve ekliyor: ”Müşterilerden olumlu eleştiriler aldığımda inanılmaz iyi hissediyorum. Sipariş almak elbette çok güzel bir şey fakat benim için esas önemli olan şey müşterilerin memnun kalması.”

Başarılı iş fikri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Sürekli gömleğiyle cebelleşen bir adamsanız S-Holder’ı 38 dolarlık ön satış fiyatı ile Kickstarter sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Başarılı İş Fikirleri
Girişimcisini Zengin Yapan Basit İş Fikirleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir