Erotik Shop Açmak

Erotik shop müşterileri tedirgin etmeyen bir ortamda mahrem ürünler satan işletmelerdir. Dükkanınızda en az bir bayan ve bir erkek çalışanın olması gerekir. Bu sayede müşteriler hangi çalışanla daha rahat edebilecekse onu seçebilir. Erotik shopların başarısında ürün çeşitliliğinin ve ürünlerin sunumunun payı oldukça büyüktür. Düzenleme ve atmosfer erotik shopların başarısındaki 2 anahtar belirleyicidir. En karlı iş fikirlerinden biri olan erotik shop açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 

Erorik shop nasıl açılır?

Dükkanınızı açacağınız yere karar verin. İlgili resmi kurumlarla görüşerek mağazanızı nerede açmanıza izin verdiklerini öğrenin. Bu tür bir işletme açmayla ilgili farklı yönetmelikler olabilir.

İlgili resmi kurumlar ile görüşerek satacağınız ürünlerin alımı ve satımı ile ilgili yasal prosedürleri öğrenin. Tabelanızı nasıl yerleştirmeniz gerekiyor öğrenin. Kapınıza mı koyacaksınız yoksa pencerede mi olacak? Konuyla ilgili ne tür sınırlamalar var?

Bir müzik sistemi kurun ve dükkanınızın dört tarafına hoparlörler koyun. Bütün gün boyunca kendi seçiminiz olan rahatlatıcı müzikler çalın. Özellikle müşterilerin kendilerini rahat ve güvende hissetmelerini sağlayan müzikler olsun. Müzik sesi konuşma seslerini duyma seviyesinin biraz altında olsun. Bu sayede müşteriler rahatsız olmazlar ve rahatça alışverişlerini yapabilirler.

Kutulu mahrem ürünlerinizi koyacağınız masaları düzenleyin. İki ayrı tarafta iki ayrı sıra olsun. Bir sırada erkekler müşteriler için olan kutulu ürünler bir sırada da kadın müşteriler için olanlar olsun. Ürünleri hızlıca bulmak için benzer türdeki ürünleri bir arada düzenleyin.

Bir kitaplık kurun veya dikey raflar alın. DVD gibi erotik videoları bu bölümlere yerleştirin. Yerini bulmak kolay olsun diye videoları alfabetik sırayla yerleştirin.

İlgili resmi kurumların koyduğu kuralları çiğnememek için ürünleri satmadan önce mutlaka gelen müşterilerin kimliklerini kontrol edin.  Yasal yaş sınırının altına olanlara kesinlikle satış yapmayın. Gerekirse kibarca konunun resmi kurumlarla alakalı olduğunu anlatın ve dükkanınıza geldikleri için teşekkür edin.

 

İpuçları ve Uyarılar

Genel olarak yetişkinler için olan erotik shop işletmelerinde bütün envanter kayıtlarını tutmak ve gelirler ve giderler de dâhil olmak üzere bütün finansal kayıtları tutmak çok önemlidir. Vergi denetimi gibi denetimlerde sizi ziyarete gelenler bu kayıtları görmek isteyecektir.

Dükkanınıza gelen müşterilerinizin cinsel eğilimleri ile ilgili, siz veya çalışanlarınız kesinlikle olumlu veya olumsuz yorumlar yapmamalısınız ve müşterilerinizle ilgili kimseye bilgi vermemelisiniz. Erotik shop işletmedeki en önemli konulardan biri güven ortamının yaratılmasıdır. Eğer bu güven ortamı bozulursa hem müşteri tabanınıza hem de işletmenize ciddi zararlar verirsiniz.

Ürünlerin üzerindeki fiyatların rahatça görünebildiğinden emin olun. Bazı müşteriler fiyatları sormaya çekinebilir ve size sormak yerine kolayca dükkanınızdan çıkıp gidebilir.

Bu iş kolu hakkında oldukça çekinceler olsa da unutulmamalı ki cinsellik, yemek içmek kadar doğal bir dürtü. Karlı bir iş kurmak istiyorsanız bu iş aradığınız iş olabilir.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir