Eski telefonları akıllı duman detektörüne dönüştüren uygulama

Ev güvenliği konusunda uzman CleverLoop adlı şirket, eski Android telefonların Smokey adlı bir uygulamayla, akıllı duman detektörü olarak kullanılmasını sağlıyor.

Kişisel güvenlik önemli bir unsurdur. Akıllı sistemler, kullanıcıların güvenliğini sağlamada gitgide daha yardımcı olmaktadır.  Bir akıllı video gözetim şirketi olan CleverLoop, uzaktan yangın güvenliğini sağlamak üzere Smokey adı verilen ücretsiz bir Android uygulaması geliştirdi.

Smokey eski telefonları, akıllı ve uzaktan yönetilebilir bir gözetim cihazına dönüştürüyor. Kullanıcıların yapması gerekense evlerindeki eski telefonlarını bir güç kaynağına bağlamak ve Smokey uygulamasını çalıştırmak. Telefonun yalnızca ses sistemini kullanan Smokey, telefon uykudayken arka planda çalışmaya devam ediyor. Evde yangın çıktığında ve duman dedektörünüzün alarmı çalmaya başladıktan sonra kayıtlı e-posta adresine yangın uyarısı gönderiliyor. Böylece evinizden çok uzakta olsanız dahi olası bir yangın durumunda büyük bir felaketin yaşanmasını önleyebiliyorsunuz. CleverLoop ekibi, uygulamanın iOS versiyonunun da yayında olduğunu bildirdi.

Kullanmadığınız cihazlar başka hangi şekillerde akıllı yardımcılara dönüşebilir?

Web Sitesi: www.cleverloop.com

 

İlginizi çekebilir

Akıllı Evlerle İlgili Yeni İş Fikirleri
Hayatınızı Kolaylaştıran Akıllı Ürünler

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir