Eşyalarınızı Kaybetmeye Son!

25 kuruş boyutundaki çıkartmalar, televizyonunuzun uzaktan kumandasından bavulunuza kadar kaybettiğiniz her şeyin izini sürmenize yardımcı oluyor.

İşte karşınızda her zaman anahtarlarını kaybeden bir kişinin hayatını değiştirmek için mükemmel bir hediye.

Tasarımcılardan oluşan bir ekip tarafından icat edilen bu çıkartmalar ile nereye koyduğunuzu unuttuğunuz ya da kaybettiğiniz eşyalarınızın izini sürebileceksiniz. İçinde Bluetooth teknolojisi kullanılan 25 kuruş boyutundaki çıkartmalardan bir tanesini uzaktan kumandaya yapıştırın ve kanepe minderleri arasında kumanda aramaya son verin. Ya da bir tane çıkartmayı bavulunuza yapıştırın ve havaalanında bavulunuzun size teslim edilmesini beklerken tam olarak nerede olduğunu tespit edin.

Bu küçük cihazları bir akıllı telefon uygulaması ile kontrol edebilir ve yapıştırdığınız nesnelerin sizden ne kadar uzakta olduğunu görebilirsiniz.

Telefonunuzun ekranındaki bir nesneye dokunduğunuz anda çıkartma ya vızıltı çıkararak ya da yanarak yapıştırıldığı nesnenin yerini bulmanızı sağlıyor. StickNFind’ın web sitesinde bir seferde en fazla 20 tane nesneyi izlemenize olanak sağladığı belirtiliyor.

Yaklaşık 100 metre aralığında çalışan çıkartmaların yaklaşık bir yıllık pil ömrü bulunuyor.

Uygulamanın ayrıca “sanal tasma” seçeneği de bulunuyor. Bu seçenek ile evcil hayvanınızın tasmasına çıkartmalardan birini yapıştırıyorsunuz ve hayvanınız telefonunuzdan belli bir mesafe uzaklaştığında uygulama size uyarı gönderiyor.

Ülkemizde henüz bulunmayan ürün ne iş yapsam diyen girişimciler için harika bir yatırım fırsatı olabilir. Girişimcilik ürünü hakkında düşüncelerinizi lütfen bizimle paylaşın.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir