İnternetten Para Kazanmanın Kolay Yolları

İnternet, filmlerden ve video oyunlarından fazlasıdır. İnternetten tahmin edemeyeceğiniz güzel paralar kazanabilirsiz. İnternetin devasa bir ülke olduğunu düşünün. Kartlarınızı doğru oynarsanız yaptığınız işler sayesinde online olarak kolayca para kazanabilirsiniz. Başlayabileceğiniz iş fikirlerinden bazıları şunlardır:

 

İnternet sitesi hazırlamak

İnternetin bir ülke olduğunu düşünürsek internet siteleri de gayrimenkuller olacaktır. Umuyoruz ki gayrimenkullerin fiziki dünyada ne kadar değerli olduğunu biliyorsunuzdur. Dijital gayrimenkuller de aynı şekildedir. İnternet sitesi hazırlayarak arsanızı yani online alanınızı yaratabilirsiniz.

Bu alanı istediğiniz gibi doldurabilirsiniz ancak başarılı olması için sosyal medya aracılığıyla ( ve istediğiniz başka bir yerde ) tanıtmanız gerekir. Trafiği sağlarsanız alanınızı istediğiniz teklifle insanlara satabilirsiniz. İnternet sitesi oluşturmak için GoDaddy gibi bir hosting firmasına, şablonlar için WordPress gibi bir internet sitesine ve içeriğe ihtiyacınız olacaktır.

İlk iki kısmı bulmak kolaydır ancak içerik sizi zorlayabilir. Bloglarda yazılar yayınlayabilir, ürünler, resimler, videolar veya istediğiniz her türlü şeyi satabilirsiniz. Kendi internet sitenizi açmanız bahsettiğimiz yerlerden para kazanmanızı sağlar.

 

Google Adsense

Google Adsense kulağa fazla teknik gelse de kolaydır. Google’ın reklam platformuna başvurmak çok basittir. Google Adsense’e herkes üye olabilir ancak üyelikte onay şartı vardır ve kabul için belli kurallara uymanız gerekir. Kabul edildikten sonra reklam oluşturma panelinden kendiniz için uygun reklam birimlerini seçebilirsiniz. Daha sonra oluşturduğunuz reklam ile ilgili size bir kod verilir ve bu kodu sitenizde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

 

Gittigidiyor ve EBay

Satacak bir şeyleriniz varsa o zaman Gittigidiyor ve Ebay sizin için doğru adrestir. Bu sitelerin birçok fanı vardır çünkü yaptığınız satışlarla itibar kazanırsınız. Siz de bu sürece katılmak istiyorsunuz birçok ayrıcalıkla ödüllendirilebilirsiniz. Bu sitelerde nasıl satış yapılacağını anlatan birçok kaynak bulabilirsiniz.

 

Etsy

Hünerli ve becerikli bir insansanız Etsy tam size göredir. Etsy el yapımı ürünler yapanların ekmek teknesidir. Birçok insan bu site aracılığıyla para kazanır. Bir satıcı hesabı açın ve satmayı planladığınız en az beş ürünü sanal vitrininizde sergileyin.

Müşterilerinize kaliteli hizmet verin ki tekrardan ürünlerinizden alsınlar. İnsanların çoğu kaliteli el işi tasarımlara yüksek fiyatlar ödemeyi kabul ederler. Tıpkı EBay ve Gittigidiyor gibi site aracılığıyla yapılan satışların belli bir yüzdesini alır. Ayrıca PayPal da başka bir kesinti yapar ve geliriniz üzerinden vergi ödemeniz gerekebilir. Bu nedenle online işiniz kurarken dikkatli olmalısınız.

 

LinkedIn

LinkedIn profesyoneller için olan bir sosyal medya sitesidir. Para kazanmanın doğrudan yolu değildir ancak güncel ve olası müşterilerinizle, arkadaşlarınızla, satıcılarla ve diğer kişilerle bağlantı kurmanın iyi bir yoludur. İtibar kazanabilir ve seçtiğiniz kariyer yolu ve/veya sektördeki önemli gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. Bir gün üniversiteden eski bir arkadaşınız o anda aklınızda olmayan ancak hayallerinizi süsleyen bir iş fırsatıyla ilgili sizinle bağlantıya geçebilir. İster hoşunuza gitsin ister gitmesin LinkedIn profilinizi güncel tutmanız ummadığınız bir anda karşınıza yeni iş fırsatlarının çıkmasına imkan verir.

 

iTunes

Müzisyen, yazar, sanatçı, teknoloji delisi, uzman veya video, ses kaydı veya metin üretebilecek biriyseniz Apple’ın amiral mağazası İTunes’da bir şeyler satabilirsiniz. İTunes’da satış yaparak geçiminizi sağlayabilirsiniz ve başlamak için daha iyi bir zaman olamaz.

 

Wikipedia

Para kazanabileceğiniz bir diğer bedava internet sitesi de Wikipedia’dır. Wikipedia’da yazı düzenlemenin kolay olduğunu söyleyenler muhtemelen daha önce hiç denememişlerdir. Neyse ki bu durum firmalar içinde geçerlidir. Firmaların çoğu düzeltme sürecinde editörlere para öderler. Siz de bir şekilde ödül avcısı olabilirsiniz. Yazıları düzenlemek ve düzeltmek hoşlandığınız bir şeyse kolları sıvayın ve bu işi deneyin.

 

Blog

Bloglardan para kazanan bir sürü insan vardır. Daha önceden bahsettiğimiz reklam gelir akışlarının yanında çeşitli bloglarda da yazılar yazarak sabit gelir akış sağlayabilirsiniz. Muhbir, finansal analist, eleştirmen ve yorumcu olarak yazılar yazmanıza karşılık ödemeler alırsınız. Başka siteler için yazılar yazmanız kendi kişisel blogunuzun trafiğini arttırmanıza da yardımcı olur.

Kendi blogunuzu yaratmak için domaine ihtiyacınız yoktur. WordPress veya Blogger aracılığıyla kendi blogunuzu bedava açabilirsiniz. Bu sitelerin avantaj ve dezavantajları olsa da en azından para ödemezsiniz. Blog yazılarını 150-500 kelime arasında tutun.  Blog yazılarınız arasında bağlantılar olması insanların blogunuzda kalmasına yardımcı olur ve trafiğinizi arttırır. Blogunuzun ziyaretçi sayısı arttığında sosyal medya aracılığıyla blogunuzun tanıtımını yapın.

Bu para kazanma yolu hakkında detaylı bilgi ” Blog Yazarak Para Kazanmak ” başlıklı yazımıza gözatabilirsiniz.

 

Kickstarter

Muhteşem bir projeniz varsa Kickstarter başarılı bir çıkış yapmanıza yardımcı olabilir. Zach Braff ve Melissa Joan Hart gibi ünlüler film projelerinin finansmanını bu site aracılığıyla elde etmiştir. İnsanları Kickstarter kampanyanıza bağış yapmaya ikna etmek için bir hayalinizin, amacınızın ve bütçenizin olması gerekir. Dilencilik hala bitmedi sadece dijital oldu.

 

Sosyal medya

İnternetten para kazanmak için ne yaptığınızın bir önemi yok ancak yaptığınız işi sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla tanıtmanız gerekir. Sizinle ve markanızla ilgilenen insanlar olacaktır. Neden bunun avantajlarından yararlanmayasınız ki? Kendinizi ve projelerinizi sosyal medya hesaplarınızla tanıtmanız daha fazla insana ulaşmanıza ve daha çok para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Utangaçlığı bir kenara bırakın ve kendinizi gösterin.

 

Youtube

Eğer izleneceğini düşündüğünüz videolarınız varsa bunları youtube’ a yükleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu konuda detaylı bilgi almak için ” Youtube’dan Para Kazanmak ” başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Online para kazanmak isteyenler için internetten para kazanma yollarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir