Ev Güvenlik Drone’u ile Eviniz Artık Daha Güvenli!

İnsanlar genel olarak evlerinde kendilerini güvende hissetmek isterler. Bu yüzden ev güvenliğine para harcama konusunda son derece istekli olurlar. Daha önce sizlere, evinizi hırsızlardan uzak tutan sahte televizyon ve sahte polis arabası gibi yaratıcı iş fikirlerinden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise ev güvenliği konusunda hayata geçirilen farklı bir iş fikrinden bahsedeceğiz. Ev güvenlik sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Sunflower isimli bir firma, akıllı bir aydınlatıcı ile drone teknolojisini birleştirerek güvenliği çok daha profesyonel bir boyuta taşımayı vadediyor.

Sistem kısaca şu şekilde çalışıyor: Öncelikle, hareket algılama özelliğine sahip olan akıllı aydınlatıcılar evin bahçesine yerleştiriliyor. Bu aydınlatıcılarla kordineli olarak çalışan drone, evin çevresinde bir hareket algılandığında otomatik olarak o bölgeye yöneliyor. Aynı zamanda ev sahibinin telefonuna da uyarı gidiyor ve ev sahibi, eş zamanlı olarak dışarıda neler olup bittiğini izleyebiliyor.

Firma yetkilisi Pachikov : “ Bizim amacımız şüpheli bir hareketliliği saptayarak bir tehlike olasılığına karşın ev sahibini önceden bilgilendirebilmek.” diyor ve ekliyor: “ Ayrıca müşterilerimizin özel hayatlarının gizliliğini de korumak istiyoruz. Bu sebeple 7-24 kayıt yapmadan güvenliklerini sağlamanın bir yolunu bulduk.”

İnovatif iş fikriyle ilgili daha somut bilgi edinmek için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

2.1 milyon dolarlık bir yatırım almayı başaran inovasyon ürünün 2017 yılı içinde piyasa sürülmesi hedefleniyor. Sizce bu kombin edilmiş teknoloji daha büyük çapta uygulanabilir mi?

 

İlginizi çekebilir

Drone Sektöründeki Yenilikler
Başarılı İnovasyon Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir