Hırsızları uzak tutmak için sahte polis arabası kiralamaya ne dersiniz?

Evinizin dışında park halinde duran bir polis arabası olsaydı pahalı bir ev güvenlik sistemine ihtiyacınız olur muydu? İsviçreli girişimci Andras Birrer sık seyahat eden veya tatil nedeniyle uzun süre evde olmayacak insanlara sahte polis arabaları kiralamaya karar verdiğinde tam olarak bunu düşündü.

Olay Andras Birrer’ in Lucerne yakınındaki memleketi Sursee’nin yerel gazetesine ilginç bir reklam vermesiyle başladı. Yerel bir araç kiralama firmasının sahibi olan Birrer Hyundai i40’ı polis arabası renklerine boyadı, ikaz lambaları koydu ve hırsızların cesaretini kırmak için etkili bir biçimde reklam yaptı. Gazete reklamında şöyle yazıyordu: “Evinize hırsız girsin istemezsiniz değil mi? Yakın zamanda tatile mi çıkacaksınız? Polis arabamızı kiralayın, istediğiniz süre boyunca evinizin önünde park halinde olsun.” Bu bir reklam kampanyası gibi görünüyordu ancak insanlar o kadar çok ilgi gösterdi ki İsviçreli tamirci gerçekten böyle bir hizmet vermeye karar verdi. Şu anda haftalığı 250 İsviçre Frangı ( 270 dolar ) olan sahte polis arabası filosu var. Girişimci bu sayede küçük bir servet kazandı çünkü sık seyahat edenler ve yazlığa gidenler sahte polis arabalarının hırsızları uzak tutacağına inanıyor.

sahte-polis-arabalari-1

Polis olmayanların polis arabası kullanması yasak olduğundan, Andras Birrer’ın arabaları arzu edilen noktaya kamyonla götürülüyor ve kira süresi dolana kadar hareketsiz bir şekilde evin önünde duruyorlar.

Siz değerli okuyucularımız için dünyanın dört bir yanından ilginç iş fikirlerini ve girişimcilik haberlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir