Ev Hanımlarına İş İmkanları

Evden çalışma fikri kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Sabahları kalkıp muhteşem bir kahvaltı yapıp ve arkasından birkaç adım attıktan sonra bilgisayarın başına oturup işe başlamak… İdeal iş dediğimiz şey budur. Diğer taraftan bazı insanlar da iş arkadaşları veya diğer hemfikir oldukları insanlarla kahve dükkanlarında veya cafelerde bir arada çalışmaktan hoşlanırlar. Ancak siz evinizden yürütebileceğiniz bir işe başlamak istiyorsanız bu makaleyi okumaya devam etmelisiniz.

Senelerdir bir sürü insan ne yapmak istediklerinden emin oldukları anda işlerini bırakacaklarını söylerler. Doğrusunu söylemek gerekirse bir insanın ne yapmak istediğini bilmemesi kadar kötü bir durum olamaz.

Bugünlerde hangi işi yapacağınızı seçmek daha da zorlaşmıştır. Çünkü birçok iş imkanı arasından seçim yapmak zorundasınızdır. İşte bu nedenle sizler için bu makaleyi hazırladık. Özellikle de ev hanımları için. Çünkü ev hanımları evde çocuklarıyla kalmak zorundadırlar ve yaşantılarına kolaylıkla uyum sağlayabilecek bir iş yapmak istemektedirler.

İşte ev hanımları için hazırladığımız iş imkanları:

 

Freelance Yazarlık

Ev hanımları için en ideal iş imkanlarından biri freelance yazarlıktır. Freelance yazarlık yaparak internet üzerinden bir sürü iş bulabilirsiniz.  Freelance yazarlık size esneklik kazandırır çünkü kendi programınızı yapabilirsiniz ve aynı zamanda hoşlandığınız şeyi yapabilirsiniz. Gazetecilik konusunda doktora yapmanıza gerek yok sadece yazarlık konusunda becerikli olun yeter. Detaylı bilgi için yazı yazarak para kazanmak adlı yazımızı ziyaret edebilirsiniz

 

Elişi Takılar veya Sanat Eserleri

Evden yapılabilecek işler arasında şu sıralarda en popüler olanlardan birisi de elişi ürünler yapıp satmaktır. El işi ürünler veya sanat eserleri yapmanın en güzel taraflarından biri ürünlerinizi fiziki bir dükkan aracılığıyla veya online olarak satabilecek olmanızdır. Bu sayede işinizin reklamını farklı şekillerde yapabilirsiniz.

Bu iş sizin için karlı bir yatırım olabilir. Birkaç sene önce elişi bardak altlıkları yapan ve ürünlerini pazarlarda satan bir kadın satışların iyi geçtiği günlerde 400 TL kazanıyordu. Ve bu sadece bir günlük kazançtı. İşinizi büyütmek isterseniz ürünlerinizi farklı yerlerde satabilir, gittigidiyor gibi e-ticaret sitelerinde online dükkan açabilir veya ürünlerinizi yerel dükkanlara pazarlayabilirsiniz.

 

Sağlık Koçluğu

Sağlık koçluğu evinizden yürütebileceğiniz harika işlerden biridir. Sağlık koçluğu demek kişisel antrenörlükle beslenme uzmanlığını birleştirmek anlamına gelir. Koçluk yaptığınızda kendi programınızı hazırlayabilirsiniz ve evden çalışabilirsiniz. Bu işin en iyi taraflarından biri insanlara yardımcı olmaktır ki bu gerçekten muhteşem bir duygudur.

 

Pasta Süsleme İşi

Pasta süsleme işi size esnek çalışma saatleri sunan ve evden çalışma rahatlığı sağlayan bir diğer iş imkanıdır. Pasta yapmaktan hoşlanıyorsanız ve estetik bir göze sahipseniz bu tür bir iş sizin için biçilmiş kaftandır. Pasta süslemekle ilgili becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız kurslara katılabilir veya Google da konu ile ilgili öğretici videoları izleyebilirsiniz.

 

Yemek Pişirme/ Yiyecek İçecek Hizmeti/ Pastacılık İşi

Mutfak işlerinden anlıyorsanız yemek pişirme veya pastacılık işine başlayabilirsiniz. Gıda işine gireceğiniz için yapacağınız işin boyutuna bağlı olarak bazı yönetmelikleri takip etmeniz gerekecektir.

 

Evcil Hayvan Hizmetleri

Son zamanlarda evcil hayvanlarla ilgili bir sürü iş fırsatı ( evcil hayvanların yürüyüşe çıkarılması, bakımı ve yıkanması gibi ) ortaya çıkmıştır ve bütün bunları evinizden idare edebilirsiniz.

 

Feng Shui Danışmanlığı

Bütüncül ve doğal yaşamla ilgileniyorsanız Feng Shui danışmanlığı yapmak sizin için doğru bir iş fırsatı olabilir. Feng Shui yaşadığınız ortamdaki nesneleri yönlerine ve renklerine göre düzenleyerek kötü enerjileri engellemek, iyi enerjilerin ise kolay geçişini sağlayarak (ying yang) iyi ve kötü enerjileri dengelemek için kullanılır. Konu ile ilgili danışmanlık yapabilmek için Feng Shui eğitimlerine katılabilirsiniz.

 

Asistanlık

Başkalarının işlerini organize eden ve düzenleyen bir sürü insan vardır. Organizasyon yapma konusunda gerçek yeteneği olan ve başkalarına yardım etmekten hoşlanan insanlar için mükemmel bir iş fırsatıdır.

 

Kişisel Satış

Stil ve modadan anlıyorsanız evinizden yürütebileceğiniz yaratıcı iş fikirlerinden biri de kişisel satıştır. Herhangi bir eğitime ihtiyacınız yoktur ve başka insanlarla bağlantıya geçerek bu işi başarıyla devam ettirebilirsiniz.

Ev hanımları için daha farklı iş imkanlarına evde iş imkanları kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir