Evde Kişileştirilmiş Kalem İşi

Ev hanımıyım nasıl para kazanabilirim diyenler için evde iş imkanlarını ve ek iş fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere “evde kalem işi nasıl yapılır?” bundan bahsedeceğiz.

Kalem kılıçtan keskindir diye bir laf vardır ve tarih bu sözü doğrulamaktadır. Tükenmez kalem 1938 yılında Macar gazeteci Laszlo Biro tarafından icat edilmiştir. O andan itibaren kalem tarihi olaylara yön vermiştir. Kalem yüzünden savaşlar kazanılmıştır ve kaybedilmiştir. Kalem sayesinde anlaşmalar yapılmıştır ve bozulmuştur. Tek bir kalem insanların kaderini çizmiştir. Ancak daha da önemlisi kalem aşkların ve nefretlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kalem bu kadar kişisel bir şeydir işte. Herkes tarafından her yerde kullanılabilir. Kişiselleştirilmiş kalemler yapmak ve satmak evde iş arayanlar için harika bir iş fikridir. Belli tasarımlar yaparsanız ve kişilere uygun kalemler tasarlarsanız bu işten kendi evinizden çok iyi paralar kazanırsınız. 

1 – İşinizi kişiselleştirin

Müşterisinin ne istediğini bilmeyen ve bunu karşılayamayan hiçbir işletme başarılı olamaz. İşlerinizin büyümesini istiyorsanız kalemleri kişilere göre nasıl kişiselleştirileceğinizi bilmelisiniz.

 

2 – Kimden, kim için ve ne için?

Kalemleri benzersiz şekilde kişiselleştirebilmeniz için öncelikle müşteriyi tanımalı ve kalemin kimin için alındığını bilmelisiniz. Aynı zamanda müşterinizin neden kişiselleştirilmiş bir kalem vermek istediğini de bilmelisiniz. Kalem müşterinin kendisi içinde kişiselleştirilebilir. Bu sektörde kalemler genellikle hediye amaçlı kişiselleştirilir.

Hediye olarak kişileştirilen kalemler doğum günleri, yıl dönümleri, kutlamalar vb. zamanlarda kullanılır.

 

3 – Kalem tasarımı – kişiselleştirmede son nokta

Kalemleri kişiselleştirmek bu işin en eğlenceli kısmıdır. Elinizdeki bütün kalem türlerinin tekrar doldurulabilir olmasını tavsiye ederiz. Bu sayede kalemler uzun vadeli kullanılabilir. Aşağıda bilmeniz gereken bazı özellikleri sıraladık.

 

A – Kalem türü

Tükenmez kalem

İnce uçlu işaret kalemi

Sanatçı kalemleri

Dolma kalem

 

B – Renk

C – Büyüklük

D – Şekil

E – Mürekkep rengi

Kırmızı

Mavi

Siyah

Alacalı

 

F – Kokulu ve kokusuz mürekkep

Kokular:

Gül

Elma

Çilek

Limon

 

G – Bütçe

Son olarak müşterilerin bu kalemler için ne kadar harcayacaklarını bilmeniz gerekir. Bunu bilirseniz kişiselleştirilmiş kalem tasarımlarınızla müşterinizin bütçesi birbirine uyar.

 

Evlere kalem işi veren firmalar

Evde kalem işi yaparak kazanmanın en önemli adımlarından biri kalemleri kimlere pazarlayacağınızdır. Tasarladığınız kalemleri çevrenizdeki kırtasiyelere, hediyelik eşya dükkanlarına satabileceğiniz gibi bazı firmalar için de iş yapmanız mümkündür. Yalnız evlere kalem işi veren firmalara ulaşmak bazen oldukça sıkıntı olabilmektedir. Bu firmaların ihtiyaç durumunda sizlere ulaşmasını isterseniz yazımıza kısaca kendinizi, nerede yaşadığınızı ve evde yapılacak bu iş için ne kadar zaman ayırabileceğinizi anlatan bir yorum bırakabilirsiniz.

Evde ne iş yapabilirim diyenler için evde yapılacak işleri ve en kazançlı evde iş imkanlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
 1. Merhaba

  Özel bir firmada tasarım mühendisi olarak çalışıyorum. Endüstriyel tasarım, özellikle kalem tasarımı çok ilgimi çekiyor.

  Günde en fazla 3-4 saatimi ayırabilecek olsam da hem ek iş hem de hobi olarak kalem yapmak isterim.

  Eskişehir’de yaşıyorum tel no 05349738854

 2. Çok boş zamanım var elim çok hızlı bu işi severek yapacağımdan da eminim. El işciliğini seviyorum çünkü.İSTANBUL AVRUPA YAKASINDAYIM iş vermek isteyenlerin mail adresimden irtibat kurmaları rica olunur. varolca@hotmail.com

 3. merhabalar.adım ayla.manisa merkezde oturmaktayım.elim oldukça becerikli ve düzgündür.bu işe tam gün ayırabilirim.eger manisa ya iş verme imkanınız olursa bana lütfen kesinlikle ulaşın.teşekkürler.

 4. merhaba,
  Güzel sanatlar resim mezunuyum ve kalem tasarımı ilgimi çekti eğer fırsat sunulursa günde 2-3 saatimi ayırarak ve severek yapabileceğim bir iş bu.. Ulaşılırsanız sevinirim ..

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir