Evde Cam Gravür İşi

Faturalarınızı rahatlıkla ödemenizi sağlayacak ve hatta tam zamanlı bir iş kadar size gelir sunan evde iş fırsatlarını sizler için araştırmaya devam ediyoruz. Birazcık el becerisine ve yaratıcılığa sahipseniz size özel evde iş imkanları oldukça fazla. Bu yazımızda sizlere pek keşfedilmemiş ve de oldukça kazançlı bir evde iş imkanından bahsedeceğiz. Evde cam gravürü işinden.

Evde cam gravürü işine başlamak eğlenceli, heyecan verici ve karlı ek gelir fırsatı olacaktır. Müşteri sayınızı arttırmak için birçok değişken kullanabilirsiniz. Evde cam gravürü işine başladığınızda evler, barlar, restoranlar veya işletmeler için cam ürünlerini kolaylıkla hediyelere, ödüllere ve dekorasyon malzemelerine dönüştürebilirsiniz. Farklı ve çeşitli camları bir araya getirerek yüzeyi aşınmış zarif ürünler üretebilirsiniz. Olasılıkların sonu yoktur ve yapmanız gereken tek şey yaratıcı düşünmektir. Çok fazla sanatsal yeteneğinizin olması gerekmez ancak pratik yaparak şaşırtıcı teknikler geliştirebilirsiniz. En basit oyma teknikleri bile karlı ve çekici olabilir. Evde iş yapmak istiyorum diyenlerdenseniz bu iş imkanı sizin için doğru bir ek iş olabilir.

 

Neden bu iş?

Şimdi size cam gravürünün ne olduğunu ve neden beğenildiğini anlatalım. Cam gravürü temelde bir tasarımın bir parça cama yerleştirilmesi veya oyulması sürecidir. Oyma işlemini başarabilmek için oyma işlemine başlamadan önce şablon camın arkasına düzgünce yerleştirilmelidir. Şablon kesme makinesinde kesilebileceği gibi siyah ve beyaz desenleri takip ederek elle de kesilebilir.

Günümüzde küçük işletmelerin veya el işi dükkanlarının kullandığı iki ana oyma tekniği vardır. Şablonun üzerine cismi yapıştırmak için macun kullanılır ve cam yüzeyin üzerine buzlanma efekti verilir. Bu genellikle sanat ve elişi projelerinde kullanılan düşük maliyetli bir yöntemdir. Bu tekniği kullanarak hızlı bir başlangıç yapabilir gittigidiyor gibi internet sitelerinde ürünlerinizi satabilirsiniz. Ancak arzulanan kumlama yöntemini kullanarak profesyonel işler yapmaktır. Kumlama yöntemi cam işleme sanatında kullanılan başka bir tekniktir. Başlangıç masrafları daha yüksektir ancak müşterilerin hoşuna gidecek zarif ürünler yaratmanıza yardımcı olur. Cam kumlama tekniğinde cam yüzey aşındırılır ve dekoratif görüntü verilir. Bu görünümün oluşması için cam yüzey kâğıt ya da pvc folyo ile kaplanır. Bu folyolar elle ya da özel kesim makinelerinde kesilebilir. Bu folyoların üzerindeki desenin ortaya çıkması için basınçlı boya tabancaları kullanılır ve cam yüzeye tazyikli hava püskürterek kumlama işlemi yapılır.

Cam ürünler insanların kullanmaktan hoşlandıkları objeler arasındadır. Evde iş yaparak para kazanmak istiyorsanız görselleri camın üzerine nazik şekilde işleyebilirsiniz ve müşterilerin talepleri doğrultusunda kişiselleştirilmiş ürünler yaratabilirsiniz.

 

Evde yapılacak bazı yaratıcı işler:

İçecek bardaklarına restoran logolarının işlenmesi

Cam aynalara işaretler yapılması

Cam ödüller

Özel pencereler için camlar

Kişiselleştirilmiş cam aynalar

Kişiselleştirilmiş cam duş kapıları

Şarap bardakları

Yıldönümleri, evlilikler, tatiller veya işyeri ödülleri için şarap şişeleri

Bu liste başka iş fikirleri ve objelerle devam edebilir ve müşterilerin kişisel tercihlerine göre kişiselleştirilebilir. Çevrenizdeki bütün alanları araştırın ve en karlı ve en çok talep görenleri belirleyin. Daha sonra belli bir alana yoğunlaşarak pazarı daraltın. Bu sayede bütün enerjinizi belli bir noktaya odaklayabilir ve maksimum ek gelir için en karlı iş fikirlerini geliştirebilirsiniz.

“Evde para kazanmak istiyorum ne iş yapabilirim” diyenler için en güzel evde iş imkanlarını ve para kazanma yollarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Bu konu oldukça ilgimi çekti.İnternette yaptığım araştırma da lazer yöntemiyle cam üzerine gravür yapan makinalar gördüm. Bu makinalar biraz profesyonel bir alana kaysada ev ortamında acaba bu makinalar verimli olabilirmi.Konu hakkında bilginiz var ise aydınlatırsanız sevinirim ikamet şehrim izmir .Teşekkürler…….

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir