Gece uyanan bebekleri tekrar uyutmak artık bebek oyuncağı!

bebek-uyutma-teknigi

SleepHero, bebek gecenin bir vakti uyandığında, daha önce kaydedilmiş olan anne veya babanın huzur verici sesini otomatik olarak çalmaya başlayan bir mobil uygulamadır.

Yeni bebek sahibi olan aileler için uykusuz gecelerle mücadele etmek kabusu andırır. Gece yarısı bebek uyandığında, tek çare annesinin veya babasının konuşarak veya şarkı/ninni söyleyerekbebeği  yatıştırmaya çalışmasıdır. SleepHero, aileler uyurken uyanan bebekleri daha önce kaydedilmiş seslerle sakinleştirip tekrar uyutan bir mobil uygulamadır. Aile bireylerinin sesinden okunmuş ninnilerden bir repertuar oluşturulabilir. Mobil uygulama gece bebek yatağında döndüğü zaman, henüz tam uyanmamışken devreye girer ve kayıtları arka arkaya çalarak bebeğin tekrar uykuya dalmasına yardımcı olur.

Akıllı telefonlara veya tablete uygulamayı indirildikten sonra, uygulamayla birlikte gelen ninniler veya çocuklarının en sevdiği kitaplar arasından seçim yapılır. Ebeveyn tarafından monitörde beliren sözler kendi sesinden okunarak kayıt yapılır. Ses, istenen yüksekliğe getirilebilir ve çalması tercih edilen süre ayarlanabilir.

Aynı zamanda aileler bebeklerinin bazı seslere daha iyi tepki verdiklerini düşünüyorlarsa; beyaz gürültüler arasından seçilerek oluşturulmuş listeden de seçim yapabilirler. Bu başarılı iş fikri , iki çocuk babası olan Rob Tong tarafından hem ailelerin hem de çocukların iyi bir gece uykusu uyuyabilmelerine çözüm bulabilmek amacıyla geliştirilmiştir.

Uyuyan çocuklar için yatıştırıcı ve sakinleştirici bir ortam sunmada, akıllı aygıtlardan başka nasıl faydalanılabilirdi ki?

Siz değerli okuyucularımıza özel en başarılı mobil uygulamaları ve iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Bebeklere özel akıllı çoraplar
Akıllı bebek bezi ile bebekler artık daha güvende!

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir