Girişimci Olmak İçin 120 Sebep

Kendini işinizi kurmayı düşündüyseniz bunun çok çalışma ve fedakarlık gerektiren bir şey olduğunu bilirsiniz. Ancak birçok girişimci size bu kadar uğraşmaya değdiğini söylecektir. Girişimciliğin getirdiği pek çok avantaj vardır. Kendi patronunuz olursunuz, kuralları siz koyarsınız, daha esnek çalışma saatleriniz olur ve istediğiniz yerde çalışma imkanına sahip olursunuz.

Business New Daily, 120 girişimciye yaptıkları işi neden sevdiklerini sordu. Girişimcilerin cevabı hem çok ilham verici hem son derece dürüst hem de oldukça eğlenceli. İşte o 120 cevabı sizlere sunuyoruz.

 

Ünlü Girişimcilerin Girişimci Olma Nedenleri

1. “Girişimci olmayı seviyorum, çünkü kendi hayatımı kendim düzenleyebiliyorum. İki çocuk annesi olarak müşterilerime randevu verirken çocuklarımın okul ve spor programlarıyla doktor görüşmelerine öncelik verebiliyorum.”

Stacy Haynes, Little Hands Family Services CEO’su ve psikolog

2. “Girişimci olmak size bir tutku için hesaplanmış risk alma fırsatı verir.”

Francesco Clark, Clark’s Botanicals kurucusu

3. “Girişimci olmanın en iyi yanı sürekli kendimi keşfetmeme izin vermesi. Her gün yaptığım işe olan tutkumu, zor durumlardaki direncimi ve esnekliğimi yeniden keşfediyorum.”

Alexandra Pierson, springpop kurucusu

4. “Kendi işimi yapmayı seviyorum, çünkü her zaman ilerleme kaydedebileceğimi hissediyorum. Bu bir blog yazısı olabilir, sosyal medya hesabını yönetmek olabilir, yeni organizasyonlara ulaşmak olabilir. Yani beni meşgul edecek bir şey her zaman var.”

Claire Coder, Aunt Flow CEO’su ve kurucusu.

5. “Girişimci olmak harika bir duygu, çünkü kendi kaderini kendin belirliyorsun. Daha çok para kazanmak istiyorsan daha çok çalış ve isteğin gerçekleşsin.”

Natalie Bidnick Andreas, dijital içerik pazarlama stratejisti

6. “Girişimci olmanın en iyi yanı bir şeyi sıfırdan yaratabilmek. Müşterilerime ve çalışkan profesyonellere her gün yeni programlar ve fikirler sunuyorum.”

Kristi Daniels, Thrive 9 to 5 kurucusu

7. “İstediğim yere seyahat edebiliyorum. İstediğim kişilerle gezebiliyorum. İstediğim şeylerin fotoğrafını çekebiliyorum ki bu benim en büyük tutukularımdan biri.”

Caleb Beal, One Story Road kurucusu ve sahibi

8. “Kapıda kendi ismimin olması kadar beni daha sıkı çalışmaya yönlendiren bir şey olamaz. Bir iş yönetmek, yani başka insanların durumlarından ve gelirlerinden sorumlu olmak bana dünyanın en çalışkan insanı olma motivasyonunu ve disiplinini sağlıyor.”

Natalie Zfat, The Social Co. kurucu ortağı

9. “Bence girişimci olmak harika bir şey, çünkü ihtimallerin sonu yok. İstediğin kadar yaratıcı ve yenilikçi olabilirsin. Üstelik bunun mükafatını da alırsın.”

Anneliece Velasco, Fred Astaire Dance Studio of Smithtown sahibi

10. “Girişimci olmak, bana başarıyı kendimce tanımlamamı sağlıyor. Bir masa başında belirli bir süre oturmam, belli bir sayıda proje üstünde çalışmam ve aylık bir hedefi tutturmam gerekmiyor.”

Danielle Tate, MissNowMrs.com CEO’su

11. “Girişimci olmak müthiş bir şey, çünkü bir fırsatı çabucak değerlendirmek mümkün oluyor bu sayede. Kurumsal iş hayatımda fırsat yok olana dek karar alınamıyordu. Karar alma mekanizması oldukça hantaldı.”

Peter Pierce, Hampton Salt Co. CEO’su ve kurucusu

12. “Girişimci olmanın en güzel yanı, kendinizden daha büyük bir şeye katkıda bulunmaktır. Girişimciler sorun çözerler ve insanların ihtiyaç duyduğu ürünleri ve hizmetleri sunarlar. İyi para kazanmak da bunu takip eder elbette. Ancak dünyayı görmek istediğiniz hale getirmeye çalışmak çok daha tatmin edici.”

Matt Wilson, Under30Experiences kurucu ortağı

13. “Benim işim %100 online. Bu nedenle istediğim ülkede yaşama serbestliğine sahibim. Bu da benim zihnimi açıyor, yeni diller öğrenmemi sağlıyor, dünyayı çok az kişinin yapabildiği kadar tecrübe edebiliyorum.”

Jill Loefler, DreamExploreInspire.com sahibi

14. “Bir şirketin kurucu olmanın en güzel yanı benim değerlerimi destekleyen bir kültür yaratmak.”

Jessica Greenwalt, Pixelkeet kurucusu

15. “Girişimci olmak muhteşem bir şey, çünkü kendinizi istediğiniz gibi serbest bırakabilirsiniz. Bu zihin serbestliği de yaratıcılığınızı inanılmaz derecede körükler.”

David Farley, Luxi CEO’su

16. “Günün sonunda, girişimci olmanın en güzel yanı beni daha iyi bir insan yapmasıdır. Yeni şeyler öğrenmeye, yenilik yapmaya, zorluklara alışmaya, uyum sağlamaya yönlendiriyor. Dünyadaki hiçkimse benim kadar sıkı çalışmıyordur, buna rağmen kendimi geliştirmeyi sürdürüyorum.”

William Kehler, Manhattan Moonshine kurucusu

17. “Girişimci olmak içinizdeki arzuları gerçekleştirmek gibi bir tatmin sağlar. Bu tür bir tatmin, yalnızca işinizde ilerlediğiniz zaman ortaya çıkar.”

Cody Miles, Brandcave kreatif direktörü

18. “Girişimci olmak bana önce hayal edemeyeceğim bir kariyere sahip olma imkanı vermiş durumda.”

Lisa Spector, Through A Dog’s Ear kurucu ortağı

19. “Elde ettiğiniz başarıyı patronun görmesini ve zam yapmasını beklemiyorsunuz. Başarıyı elde ettiğiniz anda zaten kazanmış oluyorsunuz. Mükafatı hemen elde ediyorsunuz.”

Rebecca Bennett, CityFitLA kurucusu

20. “Kendi markamı birkaç ay öyle kurmuş biri olarak girişimci olmanın en güzel yanının şahane ve güçlü kadınlarla tanışmak ve sohbet etmek olduğunu söyleyebilirim.”

Crystal Etienne, PantyProp kurucusu ve CEO’su

21. “Girişimci olmanın en sevdiğim yanı size verdiği fark yaratma hissi olduğunu düşünüyorum. Gerçekten bir şey üretiyorum; başkaları adına dosyaların, kağıtların arasında kaybolmuyorum.”

Duke York, Punto Space kurucu ortağı ve finans direktörü

22. “Yeni işe aldığım kişileri eğitmek, onların gelişim göstermelerini izlemek ve daha sonra şirketin üst düzey yöneticileri olmasını görmek çok tatmin edici bir şey.”

Joan Wan, CloserIQ kurucusu ve CEO’su

23. “Bence günün içinde inanılmaz derece çalışmış olduğunu bilmek büyük bir gurur ve neşe kaynağı.”

Ron Perry, egniteBIZ kurucusu

24. “Ben içine kapanık bir insanım. İnsanlarla kendi yöntemimle etkileşim kurmaktan keyif alıyorum. Girişimci olmak beni ofis uygulamalarından ve zaman kaybı olan toplantı ve telekonferanslardan kurtardı.”

Kristin Bales, KJB Writing Services kurucusu

25. “Çalışma saatlerime kendim karar verebiliyorum. Dünyanın dört bir yanından şahane insanları ekibime alabiliyorum. Şirketin kurucusu olarak şirketin büyüdüğünü gözlemliyorum. Bundan daha heyecan verici ne olabilir ki?”

Carina Tannenberg, Bed of Nails sahibi

26. “Kendi işimin patronu olmanın en sevdiğim yanı hayatımı kendi önceliklerime, enerjime ve çalışma ritmime göre dizayn edebilmem.”

Elene Cafasso, Enerpace kurucusu ve genel müdürü

27. “Sosyal bir girişimci ve tasarımcı olarak girişimciliğin ve tasarımın toplumsal değişikliğe yol açabileceğine ikna olmuş durumdayım ve bu durum beni motive ediyor.”

Collen Clines, Anchal Project kurucu ortağı ve CEO’su

28. “Girişimciliği bir laboratuvar görüyorum. İş fikirlerimi ise bu deneyde kullanılan malzemeler olarak değerlendiriyorum. İşler yolunda gittiği sürece bu malzemelerimi kullanma özgürlüğüne sahibim.”

Neera Mehta, Red Crackle CEO’su ve kurucu ortağı

29. “Asla işe gidiyormuş gibi hissetmiyorum. Sevdiğim işi yaptığım için bunu iş olarak görmüyorum.”

Darci Upham, CruiseOne franchise sahibi ve tatil uzmanı

30. “Bana göre bu işin en keyifli kısmı işinizi tüm yönleriyle bilmek, bilmediğiniz alanlarda uzman kişilerden yardım almak, fikirlerinizin filizlenmesini izlemek, kimseden emir almadan hareket etmektir.”

Chris Forlayan, MallforAfrica CEO’su

31. “Girişimcilerin kendine göre bir enerjisi vardır. Şahsen bu kurumsal şirketlerdeki durumdan çok farklı. Girişimciler olarak günden güne iyiye gideriz.”

Mike Solow, Idea Harvest kurucu ortağı ve CEO’su

32. “Hepimiz hayvanat bahçesindeki aslan ve onun steplerdeki kuzeniyle ilgili hikayeyi duymuşuzdur. Ben kendi yiyeceğim için koşmayı, 100 metrekarelik bir alanda önüme et atılmasına tercih ederim.”

Kyle Eschenroeder, StartupBros kurucu ortağı

33. “Hayvan krallığında özel ve biriciğiz, çünkü bizim geleceği görme ve başarma yeteneğimiz var. Girişimci olmaksa istediğin geleceği yaratmana olanak verir.”

Spencer Thompson, Sokanu CEO’su ve kurucusu

34. “Şirketimizin sunacağı ikramiyelere karar veririz. Elbette tatil ve sağlık sigortası da buna dahildir. Ancak çalışanlarımızı eğlendirmek için keyifli şeyler de yaparız.”

Shannon Stull Carrus, Who Is Carrus kreatif direktörü ve ortağı

35. “Çocuklarım benim başarısızlığımı da başarılarımı da görüyor. Bu durum onlara azim ve kararlılığın gücüyle ilgili güzel hayat dersleri veriyor.”

Deborah Stallings Stumm, Super Moms 360 başkanı ve kurucusu

36. “Kendi işimi kurmak güven verici, zorlu ve heyecanlı oldu. Zorlukları aştıktan sonra büyümeye başladım ve bu beni harika hissettirdi! Kendi işimin patronu olmayı seviyorum. Mesleki ve insani açıdan geliştiğimi görmek beni mutlu ediyor.”

Whitney Carpenter, Billwood Properties sahibi

37. “İşlerimi kontrol edebildiğim için girişimci olmayı seviyorum. Kontrolün olumsuz bir çağrışımı var ancak kontrol güçlü ve harika bir şeydir.”

Felena Hanson, Hera Hub kurucusu

38. “Bir girişimci olarak topluma bir değer kazandırırsınız. Bir ürün ya da hizmet sizin vesilenizle dünyada kendine yer bulur.”

Mike Oeth, OnSip CEO’su

39. “Girişimci olmak için en iyi sebep dünyada fikirlerin çarpışmasından daha adil bir şeyin olmamasıdır. “Yaşa ve öl” anlayışı sizin içinizdeki tutkuyu, açlığı ve korkuyu uyandırır. Bu da sizin yaşadığınızı daha net şekilde anlamanızı sağlar.”

David Yang, Full Stack Academy kurucu ortağı ve baş eğitmeni

40. “Kendime canın cehenneme diyebilirim ve kovulmaktan korkmam.”

MJ Pedone, Indra Public Relations kurucusu ve CEO’su

41. “Girişimci olmak bana Filipinler’deki insanlarla yeniden ilişki kurmak ve onlara yardım etmek için büyük bir fırsat verdi. Aynı zamanda kendi kökenimi ve kültürümü yüceltmemi sağladı.”

Tessa Yutadco, My Prime Skin Care kurucusu ve CEO’su

42. “İnsanlar olarak yeni tecrübeleri severiz ancak ofisteki çalışma kabinlerimizde kaldıkça yeni şey tecrübe etmemiz pek olanaklı değildi. Kendi işinizi kurduğunuzda bu durum değişir. Sürekli yeni zorluklar ve tecrübeler yaşarsınız.”

James Brezenger, Brezenger Group sahibi

43. “Patronum bana sınırı aşmamam gerektiğini söylediğinde başka bir şey yapmak zorunda olduğumu gördüm. İşte o gün kendi şirketimi kurmam gerektiğini anladım.”

Brittany Ringersen, Lighthouse Recovery Institute CEO’su ve kurucusu

44. “Girişimciliğin en iyi yönü ektiğin kadarını biçmen. Ne kadar çalışırsan karşılığını o kadar alırsın.”

Elizabeth Henson, Elizabeth Henson Photos sahibi

45. “Girişimciliğin en iyi yanı “benim şirketim” diyebilmektir.

Brian Pfeiffer, Design a Tea yaratıcısı ve CEO’su

46.”Girişimci olmanın en çok, geniş bir skaladaki şirketlerle ve insanlarla etkileşime geçebilme ve onlardan bir şeyler öğrenebilme imkanını sağlamasını seviyorum.

Linda Pophal, Stratejic Communications sahibi

47. “Cuma günleri çalışanlarıma maaş çeklerini verirken çok tatmin oluyorum. 15 çalışanı olan küçük bir şirketim var. Bu nedenle tüm çalışanlarımı yakinen tanıyorum ve onlarla konuşmayı seviyorum. İnsanların geçimlerini sağlayamak için bana ihtiyaç duymaları bana motivasyon sağlıyor.”

Priyanka Murthy, Arya Esha CEO’su ve baş tasarımcısı

48. “Girişimci olmanın en güzel yanı şirketimi ve beni temsil edebileceğini düşündüğüm kişileri işe almak. Şirketimi konumlandırma konusunda kontrol sahibi olmak benim için önemli.”

Susan Baxter, Hire a WingWoman CEO’su ve başkanı

49. “Asla sıkılmam, çünkü sürekli bir şeyleri daha iyi hale getirmek üzere çalışıyorum. 30 yıl çalışıp emekli olunacak bir iş değil. Yüzlerce farklı alanda bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Kimi iyi kimi kötü sonuçlanıyor ama aralıksız öğrenmeye devam ediyorum.”

Jim Belosic, ShortStack CEO’su

50. “Maaşlı çalışan olarak yemek tarifindeki bir malzemesinizdir. Hangi yemeğin pişeceğinden haberiniz olmaz. Ancak girişimci olarak dilediğiniz menüyü hazırlama özgürlüğünüz vardır.”

Karen Swim, Words for Hire sahibi

51. “Bence girişimci olmanın en iyi yanlarından biri dünyanın geleceğini şekillendirmeye katkı sağlamanızdır. İster bir ürün sunun, ister bir servis; insanların hayatında büyük bir etki bırakabilirsiniz.”

Tim Segraves, Revaluate kurucu ortağı

52. “Kime nasıl yardım edebileceğime karar vermeyi seviyorum. Müşterilerimi ben seçerim çünkü onlarla kişisel olarak bağdaşırım. Bu nedenle çözdüğüm sorunlar hem ilginç hem de keyiflidir. Sorunları çözerken yaratıcı olurum. Maaşlı çalışan olarak bunu yapmak daha zordur.”

Matt Becker, Mom and Dad Money kurucusu

53.”Otantik, anlamlı ve sürdürülebilir bir kurumsal kültür oluşturma fırsatınız vardır!”

Jill Butler, RedKey Realty CEO’su

54. “Girişimciliğin en güzel yanı birçok tutkulu, başarılı, yetenekli kişiyle tanışmaktır. Kendi şirketimin başarılı olması için çabalamasaydım ve konfor çemberinden çıkmaya çalışmasaydım bu muhteşem insanlarla asla tanışamazdım.”

Dana River, Dana Rivera Films sahibi

55. “Girişimcilik bana çocuklarımın okuldaki gösterilerine katılma olanağı veriyor. Sabah 9 akşam 5 tarzı kurumsal bir iş buna müsaade etmezdi.”

Angelica L. Cox, The Wizor sahibi ve yöneticisi

56. “Girişimciliğin en iyi yanı kafa dengi kişilerle çalışarak dünyaya bir iz bırakabilmektir.”

Tiffany Mason, Mason Coaching and Consulting kurucusu ve CEO’su

57. “Beyin başrolde. İşi etkileyecek kararlar almak durumundayım; yeni şeyler öğrenmek ve düşünmek zorundayım. Yeni şeyler öğrenip deneyler yapmak, görev tanımı belli kurumsal bir işten çok daha ilginç.”

David McKeegan, Greenback Expat Tax Services kurucu ortağı

58. “İş yerime köpeğimi getirebiliyorum ve tişört giyebiliyorum. Ancak girişimciliğin esas güzel yanı gereksiz kurallar ve kısıtlamalarla uğraşmıyor oluşum. Şirketi bu yüzden istediğim gibi tasarladım.”

Ryan Farley, Lawnstarter kurucu ortağı

59. “Girişimci olmanın sevdiğim yanlarından biri medyada görünmek. Tüm günü reklam kampanyasını düzenlemenin ya da bilgisayarla ilgili bir problemin çözümüyle geçirmenin verdiği onaylanma hissi çok keyif verici.”

Steve Silberberg, FitPacking sahibi ve rehberi

60. “Girişimciliğin en sevdiğim yanı, müşterilerin bana onların hoşuna giden, onları heyecanlandıran, hayat kalitelerini artıran bir iş yaptığımı söylemesidir.”

Adi Bittan, OwnerListens CEO’su ve kurucu ortağı

61. “Hayatının sonuna kadar aynı kariyerin peşinde gitme tuzağına düşmedim. Yazı ve pazarlama işlerimi büyütmeye devam ediyorum. Ancak başka bir iş yapmaya karar verecek olsam keşfedilecek onlarca fırsat var.”

Dan Thornton, TheWayoftheWeb.net kurucusu

62. “Ülke ve dünya çapında birlikte çalıştığım şahane insanları seviyorum.”

Shel Horowitz, Green and Profitable kurucusu

63. “Kendi kararlarımı verme hürriyetine sahibim, ister doğru isterse yanlış kararlar olsun. Kimseden izin ya da onay almak zorunda değilim.”

David Murdico, Supercool Creative Agency partneri ve kreatif direktörü

64. “Kendi işimde çalışmanın açık ara en iyi yönü çalışırken pijama giyebilmektir!”

Liz Scully – Rethink Central CEO’su

65. “Kendi topluluğum içinde gerçek bir etki yapabiliyorum. Bu gerçekten büyük bir mükafat.”

Jamie Broderick, Network Now Connections kurucusu

66. “Tutkulu olduğum işi yaparken aynı zamanda gerçek hayatın içinde işletme yüksek lisansı yapıyor olmaktan dolayı mutluyum.”

Emerson Tymor, Philosophie kurucu ortağı

67. “İstediğim kadar risk alabilirim, istediğim kadar yaratıcı olabilirim. Başka birinin adına çalıştığınız zaman o kişinin tutkuları uğruna çalışırsınız. Ben kendi tutkularım için çalışıyorum. Kendi yolumu kendim çiziyorum.”

Melisa Tropeano LaTour, The MTL Communications Group başkanı ve kurucusu

68. “Uzun günler ve meşgul haftalar bu işin olmazsa olmazı. Ancak geri dönüp neler başardığınıza baktığınızda her şeyin bir anlamı olduğunu görürsünüz. Her şey bir değer yaratmakla ilgilidir. Patronununuzu ya da görünmeyen şirket sahibini zengin etmek için heba olmazsınız.”

Travis Bennett, Studio Digital yönetim direktörü

69. “Birkaç startup’ın eski CEO’su olarak gelecek neslin yetişmesine yardım ediyorum.”

Thomas Frank, Center for Entrepreneurship at the University of Michigan direktörü

70. “Bence girişimcilik kadınların için en iyi kariyer seçimi. Bu sadece kişisel olarak değil, toplumsal olarak da doğru. Girişimciliğin verdiği bağımsızlık, kendine güven, kişilik, finansal sürdürülebilirlik, eğitim ve en önemlisi benlik algısı kalkınmanın damlama teorisine son derece uygundur.”

Patty Kennedy, Kennedy Spencer CEO’su

71. “Her günümün haftasonu gibi geçmesini seviyorum. Sevdiğim işi yapıyorum, müşterilerim harika insanlar. İstediğim zaman alışverişe, arkadaşlarımla buluşmaya, sinemaya gidebiliyorum.”

Monique Lewis, Monique Lewis Management sahibi

72. “Bence kendi başarından ya da başarısızlığından sorumlu olmak önemli. Maaşlı işte üst düzey olmaktansa kendi işimde orta seviyelerde olmayı tercih ederim.”

Don Bishop, Affiginent başkanı

73. “Sevdiğin işi yapmak gerçekten büyük bir artı, özellikle kendi işinde çalışmak daha büyük bir artı. Ancak benim en sevdiğim şey kendi başarımı takip edebiliyorum oluşum. Maalesef başarının rakamlarla, iş gününü kaçırmamakla, müşteriyi bağlamakla alakalı olduğu öğretildi bize. Ancak benim başarı tanımım her gün bir oyun planıyla kalkmak ve onu gerçeğe dönüştürmektir.”

Vannessa Wade, Connect the Dots sahibi

74. “Bir zamanlar patron şikayetleriyle uğraşıyordum. Birbiriyle alakası olmayan şeyleri birleştiriyordum. Sonra emir-memur ilişkisinin olduğu kurumsal hayatın bana göre olmadığı anladım. Bağımsız bir marka stratejisti olarak yüreğimden gelen şeyleri birleştiriyorum artık. Buna da yaratıcı ve stratejik düşünme deniyor.”

Lisa Merriam, Merriam Associates başkanı

75. “Bundan başka bir şey yapamam. Eğitim hayatım oldukça kötüydü. İmla kurallarını bilmem, matematikten anlamam.  Kurumsal hayatta yükselmeye çalışmak bana göre değildi.”

Beret Kirkeby, Body Mechanics Orthopedic Massage Therapy kurucusu

76. “Girişimciliğin en sevdiğim yanı insanların hayatını değiştirebilme fırsatıdır.”

Havona Madama, KidKlass kurucusu ve CEO’su

77. “Kendi işinin patronu olmanın en sevdiğim yanı istediğim gibi giyinmek. Bazen sadece iç çamaşırım üzerimdeyken müşterilerin sorunlarını ve pazarlama işlerini halledebiliyorum.”

Lisa Cash Hanson, Snuggwugg CEO’su

78. “Yaptığınız işi severseniz o işte fark yaratabilirsiniz. İşin etki kapasitesini anlarsanız o artık iş değildir. O bir tutkudur, bir misyondur.”

Louis Altman, GlobaFone Satellite Communications kurucusu ve CEO’su

79. “Her gün spor salonuna gitmek ritüelim haline geldi. Hayatımda hiç bu kadar fit olmamıştım.”

Lori Cheek, Cheek’d kurucusu ve CEO’su

80. “Hayatı bir macera olarak görürüz. Ve bu maceraya birlikte atılmak istedik. Sonuç ne olursa olsun, bu yolda hep el ele yürüyeceğiz.”

Mariquel ve Gaston Waingarten, Hickies kurucuları

81. “Kendi işine sahip olmanın en iyi yanı çalışma arkadaşlarını, müşterilerini ve tedarikçilerini seçebilme özgürlüğüdür. Pozitif enerjisi olan ve saygı duyduğum kişileri tercih ederim. Bu sayede iş daha eğlenceli hale gelir.”

Diana Castelnuovo Tedesco, Fraiche PR and Communications kurucusu ve yönetim partneri

82. “Sürekli korkularımla yüzleşmem, konfor çemberimden çıkmam ve kendime mücadele edecek yeni şeyler bulmam gerek.”

Christy Cook, Teach My CEO’su

83. “Girişimci olmanın en çok kendi işimin patronu olma yönünü severdim, ancak artık değişim sürecini seviyorum. Görev tanımımın iki üç ayda bir değişebildiğini fark ettim.”

Peter Murphy Lewis, La Bicicleta Verde sahibi

84. “Yazın bir gemiye atlayıp istediğim bir adadan ya da tatil yöresinden çalışabilmeyi çok seviyorum.”

Robin Samora, RobinSamora.com kurucusu ve CEO’su

85. “İşimi kurduğum zaman babam şöyle demişti. ‘Bahis oynamam, ancak oynayacak olsam senin üzerine oynardım.’ Babam haklıydı. Kendinize bahis oynadığınız zaman en iyi oranı kazanırsınız.”

Kelly Alvarez Vitale, Strategic Philanthrophy başkanı

86. “Girişimci olmanın en iyi yanı dahi olmak zorunda olmayışınızdır. Başarılı insanların hayatını inceleyin, neler yaptığına bakın ve kendi işinizde bunu uygulayın. Sonra da çevrenizdeki insanlara bu teknikleri öğretip onlara yardımcı olun.”

Clay Clark, Thrive 15 kurucusu ve CEO’su

87. “Yaptığım işi 11 yıldır çok seviyorum. Sabah uyandığımda bile seviyorum. Pazar geceleri önümde yeni hafta olmasını seviyorum. İnişleriyle çıkışlarıyla yolun her adımını seviyorum.”

Roberto Burko, Elite Email başkanı

88. “Benim amacım hayattan olabildiğince çok tecrübe toplamak. Yeni yerlere seyahat etmek, yeni insanlar tanımak, farklı etkinliklere katılmak… Girişimcilik bu amaç için son derece uygun bir iş. Dünyadaki birçok hikayeye ortak olabilmemi sağlıyor.”

Sam Prochazka, Novosbed kurucusu ve CEO’su

89. “Mevcut durumu ve kabul edilen görüşleri değiştirmeyi seviyorum.”

Josh Davis, Made in Fort Worth sahibi

90. “Hayatta başka ne zaman iyi olduğunu düşündüğümüz bir fikri kimseden onay almadan hayata geçirebiliriz ki?”

Jennifer Martin, Zest Business Consulting sahibi

91. “Girişimci olmanın birçok şahane yönü var. Bence dikkatlerden kaçan en önemli husus, kişiyi çok yönlü daha iyi bir insan olmaya yönlendirmesidir.”

Ian Ippolito, Exhedra Solutions kurucusu ve CEO’su

92. “İşimi sevmemin en büyük sebeplerinden biri her günün birbirinden farklı olmasıdır.”

Hanna Ashbaugh, Hanna Lee Style sahibi

93. “Ofisi istediğim gibi dekore edebilmeyi seviyorum.”

Emily Taffel, Mugsy PR sahibi

94. “Girişimci olmayı seviyorum, çünkü hiçbir patron profesyonellik ile uçarı derecede eğlenceyi bu kadar birlikte götürmeme izin vermez.”

Danna Korn, Sonic Boom Wellness CEO’su ve kurucu ortağı

95. “Hayat, insanlar, büyümek, lider olmak, bencil olmamak ve kendim olmak üzerine aldım eğitimimi.”

Darren Magarro, The DSM Group başkanı

96. “Girişimci olmayı sevmemin nedeni iki ailem olmasıdır: kendi ailem ve şirketim.”

Jeff Tinsley, MyLife kurucusu

97. “Bu kadar çok insana çok sayıda fırsat sunuyor olmamız beni gerçekten heyecanlandırıyor. İş yerinde anne ve kadın olmanın zorluklarını aşmanın yanı sıra diğer kadınların da kariyer yapması için bir şeyler sunabiliyorum.”

Carrie Brinton, Elase Medical Spas başkanı

98. “Ofis ortamını kendimin ve çalışanlarımın sağlığı için dizayn ettim. Ayakta, oturarak ya da yere uzanarak çalışabiliyoruz. Sağlıklı yemekler yiyoruz ve her zaman iyi çikolatalar tüketiyoruz.”

Linda Hoopes, Resilience Alliance başkanı

99. ” İlginç ürünler ve hizmetler sunmayı ve insanları şaşırtmayı seviyorum. ‘Ne iş mi yapıyorum?’: “Göğüs dolgunlaştırıcı ped ile ter ve osuruk pedi üretiyorum.”

Kim Castellano, Fashion First Aid kurucusu ve baş mucidi

100. “En son girişimimdeki ortağım, 22 yaşındaki kızım. Girişimciliği seviyorum, çünkü kızımla birlikte çalışmayı ve ona rehberlik etmek bana kendimi çok iyi hissettiriyor.”

Noel Huelsenbeck, PuraKai Clothing, sürdürülebilirlik uzmanı

101. “Her şeyden önce girişimciler sınırları zorlar. Mevcut durumu değiştirmek isterler. Mevcut durumu bozulacak, yeniden tanımlanacak ve yeniden icat edilecek bir şey olarak görürler.”

Susan Aplin, Bambeco kurucusu ve CEO’su

102. “Kendi işine sahip olmanın getirdiği dezavantajları, avantaja çevirmeyi öğrendim. Güçlüklerden yeni ve faydalı şeyler öğrenilebilir. Sonrasında gelen başarı da şirketi daha ileri noktalara taşır.”

Nir Polak, Exabeam CEO’su ve kurucu ortağı

103. “Girişimci olmayı seviyorum, çünkü her gün sıfırdan bir şeyler üretiyorum.”

Chris Piper, zoomStand kurucu ortağı

104. “İşi angarya olarak değil, bir oyun olarak görüyorum. Bir günde kaç tane randevu alabilirim? Ne kadar satış yapabilirim?”

Linda Parry, Product Launchers CEO’su

105. “Çocuklarımın iş fikri tasarlamasını ve kendi girişimci ruhumun onlarda da bulunduğunu görmek girişimciliğe olan sevgimi artırıyor.

Catherine Whitcher, IEP Bootcamp kurucusu

106. “Kısıtlamalardan bağımsız düşünebilmeyi ve daha önce başkalarının yapmadığı şeyleri yapmayı seviyorum.”

Phil Masiello, 800razors.com kurucusu ve başkanı

107. “Kendi işime sahip olmayı, istediğim şeyi istediğim şekilde yapabilmeyi seviyorum.”

Craig Wolfe, Celebriduck başkanı

108. “Girişimcilikte para ve saygınlık kaybetme riski vardır. Buna rağmen son derece tatmin verici bir iştir.”

Mark Stevens, MSCO CEO’su

109. “Girişimci olarak kurumsal şirketlerin koyduğu kuralların dışında hareket edebilmeyi seviyorum.”

Rebecca Posten, PrevaLeaf Inc. CEO’su

110. “Girişimciler çevrelerindeki sorunu görüp bunları düzeltmek isteyen, dünyayı daha yaşanabilir bir yer yapmaya çalışan insanlardır. Girişimci olmak aslında bir seçim değildir. Olsa olsa bir hastalık türüdür.”

Itai Sadan, Duda kurucu ortağı ve CEO’su

111. “Girişimcilik, dünyaya tamamen yeni bir şeyler getirebilmektir. Çocuğum yok, ancak buna benzer bir duygu olduğunu düşünüyorum. ‘Burada ben olmasaydım, böyle bir şey asla gerçekleşmezdi’ düşüncesi yani.”

Justin Nassiri, StoryBox kurucusu ve CEO’su

112. “Bir girişimci olarak saklanabileceğiniz bir yer yoktur. Suçlayabileceğiniz birileri yoktur. Varlığına güveneceğiniz birileri yoktur. Her sabah uyandığımda o gün ne yaparsam yapayım, şirketim için bir fark yaratacağımı bilirim. Bu tür motivasyonu parayla satın alamazsınız.”

Andrew Whitford, TrafficZoom yöneticisi

113. “Yenilikçi olmamız gerekir. Deney yapmamız gerekir. İnandığımız şeyleri yaratırız, sonra da onu uygularız. Endüstriyi olumlu açıdan rahatsız ederiz.”

Shaun Tuch, Professor Egghead Science Academy kurucu ortağı

114. “Girişimci olmayı en çok çocuklarıma iyi bir örnek olduğum için seviyorum. Hayatın zorlu olduğunu, ancak sıkı çalışıp odaklanırlarsa elde edecekleri sonucun beklediklerinden çok daha iyi olacağını bilmelerini istiyorum.”

Nellie Akalp, CorpNet kurucusu ve CEO’su

115. “Batman tişörtü giymeyi severim. İşteyken bunu yapabilmek ve başımın derde girmemesi beni rahatlatıyor.”

Maurice Buchanan, UGO1 Fitness sahibi

116. “Kaosun içindeki sükunet girişimci olmanın en sevdiğim yanı. Yaptığım işi sevdiğim bir zihinsel alan bu. Dayanıklılığının ve isteğinin teste sokulduğu, başarılarının bu sayede daha tatminkar olduğu bir alan.”

David Solanas, Digital Surgeons CEO’su ve kurucu ortağı

117. “Şayet uyanıksanız ki tüm girişimciler uyanıktır, istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Sınırınız internettir.”

Rachel Olsen, Best Mom Products kurucusu

118. “Girişimciliğin en sevdiğim yanı mı? Kargaşa, bebeğim!”

Grant Cardone, Cardone Training Technologies kurucusu

119. “Evsizliği, aşırı yoksulluğu tecrübe etmiş kadınlara yardım ederek onların iş kadını olmalarına yardımcı olmayı seviyorum.”

Lia Grimanis, UpWithWomen.org kurucusu ve CEO’su

120. “Girişimci olmayı neden mi seviyorum? Patronunuzdan daha zeki olduğunuz bir işte çalışmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Girişimcilikte patronunuzdan daha zeki olma ihtimaliniz ortadan kalkıyor.”

Sandy Arons, Arons & Associates Divorce Planning kurucusu ve başkanı

İlginizi çekebilir

“Girişimciler” ve “Çalışanlar” Arasındaki 8 Fark
Dünyanın en başarılı girişimcilerinin 10 sabah ritüel
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir