Girişimcileri 10 Kat Daha Sağlıklı Hale Getiren Doktorun Yöntemi

Dr. Nick Zyrowski, verdiği talebe yönelik özel sağlık danışmanlığı hizmetiyle işletme sahiplerini, üst düzey yöneticileri ve yıldız çalışanları yüksek verim gösteren süper-insanlara dönüştürüyor.

Dr. Nick Zyrowski bir işletmeyi verimi yükseltmek amacıyla ele aldığında, hesap çizelgeleri, motivasyona yönelik dokümanlar ya da slayt tomarlarıyla kapıdan girmiyor. Bunun yerine sağlıklı beslenme planları ve “hücresel yenilenme” diyetleri kullanıyor.

Bu yüzden Zyrowski bir işletme danışmanı değil; o, sağlıksız ve verimsiz takımları, işletme hedeflerini domine eden sağlık timsali süper-insanlara dönüştürüyor. Başarısının sırrı birçok girişimcinin gözden kaçırdığı bir noktada yatıyor:

İş dünyasındaki rekabette öne geçmek için gereken avantaj ideal sağlık durumuna sahip olmaktır.

Girişimciler genellikle başarı için verdikleri uğraş esnasında sağlıklarını ihmal ediyorlar ve bu bir kısır döngüye yol açıyor.

Bu yüzden Zyrowski’nin elit sağlık danışmanlığı veren şirketi NuVision Excel, özel olarak girişimcilere ve yüksek performans göstermek zorunda olan üst düzey yöneticilere hizmet vermek için kuruldu.

Zyrowski, bir çalışanın yılda geçireceği hasta gün sayısını 8 azalttığını, verimi arttırdığını ve işletmeye önemli ölçüde maddi tasarruf sağladığını söylüyor.

“Basit görünse de birçok sağlık problemi yaşam tarzından kaynaklanır. Günümüz insanı dünyadaki en sağlıksız tür. Yaşam tarzımızdaki ve yaşadığımız ortamlardaki olumlu ve olumsuz yanları analiz etmek yerine sorunlarımızı ilaçlarla uzaklaştırmaya çalışıyoruz.”

Zyrowski çalıştığı birçok şirkette kurucuları öylesine stres altındalarken bulmuş ki birçoğu kronik yorgunluk ve depresyon gibi fiziksel belirtiler gösteriyorlarmış.

Bu kişiler problemi fark etseler bile düzeltecek zamanları yok. Bunun yanında sorunu kötü beslenme ve uykusuzlukla da güçlendiriyorlar. Girişimciliğin yüksek risk içeren dünyası şüphesiz büyük şirketler doğuruyor ancak kurucular kelimenin tam anlamıyla bu süreçte ölmekte.

Zyrowski, eğer işletme sahipleri ve üst düzey yöneticiler 40’lı ve 50’li yaşlarında da 20’lerindeki süreklilik ve güçle çalışmaya devam etmek istiyorlarsa şimdiden bir şeyler yapmalılar, diyor.

Zyrowski’nin sağlık alanında ortaya çıkardığı ve yüksek performans getiren sonuçlar, modern sağlık hizmetlerinin adeta yeniden tanımlanmasını ve girişimcilerin sağlık alanındaki adresinin Dr. Nick Zyrowski haline gelmesini sağlıyor.

 

Sağlığa Girişimci Yaklaşımı

Peki Zyrowski, girişimci ve yöneticilerin ihtiyaçlarını nasıl tespit edebiliyor? O da onlardan biri. Girişimciler tarafından büyütülmüş, 17 yaşında bir tabela ve grafik dükkanı açmış ancak yolun başındayken yön değiştirme kararı almış. “İnsanlara yardım etmeye karar verdim.” diyor.

Bu motivasyon kısa süre içinde kişisel hale gelerek onu sağlık alanına yöneltmiş.

Annesinin bir sağlık krizi atlatmasının ardından Zyrowski onun ekstrem stres ve yorgunluğuna çare aramaya başlamış. “Ona en iyi nasıl bakacağımın peşine düştüm. Ülkeyi baştan aşağı gezerek seminerlere katıldım ve bu konun uzmanlarını aradım.”

Bu uğraş sırasında defalarca, iyileşmenin önündeki en büyük engelin doğru ilacı bulmak değil vücudun kendini iyileştirmesinin önündeki engelleri kaldırmak olduğunu görmüş. Bu süreçte Zyrowski, vücuda doğru araçlar verildiğinde onun mucizeler yarabildiğini öğrendiğini söylüyor.

Fakat Zyrowski araştırdığı doğal tedavilerin gerçekten işe yaradığından emin olmak istiyordu. Bu yüzden kendini bir kobay faresine dönüştürdü ve her şeyi kendi üstünde denedi. Kendi sağlığının da kötüye gidiyor oluşu bunu bir gereklilik haline getirmişti.

Beslenme alanında bir iş yönetirken doktora yapmanın kaidesi büyük stres, ezici iş yükü ve uykusuzluktu.

İşlenmiş yiyecekleri ve kimyasal ilaçları hayatından çıkarmak gibi yaşam tarzında yaptığı önemli değişiklikler sonucunda göstermekte olduğu depresyon, hormon dengesizliği ve dikkat dağınıklığı belirtileri seri şekilde geriledi. Bu değişikliklerden bir kısmını annesine de önerdi ve onun durumu da büyük ölçüde iyiye gitti.

 

Gerçek Getirisi Olan Sağlık Yatırımı

Zyrowski bir şey bulduğunun farkındaydı: yaklaşımının, büyük stres altında aşırı iş yüküyle çalışan, sağlıksız girişimcilere yardım etmesi mümkündü. Böylece NuVision Excel’i sıfırdan, bu pazara hizmet verecek şekilde oluşturdu.

Zyrowski, “Girişimciler takıntılıdır. İşletmelerini yönetmeyi çok severler ancak yetersiz uyku, kötü beslenme alışkanlıkları ve kronik stres onları birer saatli bombaya dönüştürüyor. Girişimciler açısından bakıldığında, genellikle, ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılıp karşılaşılmayacağını değil ancak bu sorunların ne zaman ortaya çıkacağını sorabiliriz.” diyor.

Yüksek verim gösteren akıllı iş bitiriciler genellikle işletmeleri ve aileleri açısından sağlıklarında radikal iyileştirmelere gitmeleri gerektiğini fark ediyorlar ancak genelde bu konuya doğru şekilde yaklaşmalarını sağlayacak zaman veya danışmanlığı bulamıyorlar. Bu yüzden Zyrowski, girişimcilerin sağlıkları konusunda işleri kolayca devredebilecekleri bir dış kaynak olmayı amaçlıyor.

Zyrowski hastalarının dokularındaki sorunları hassasiyetle belirlemeye dayanan bir metot geliştirerek bunu mükemmelleştirmiş. Bu süreç hastaya yapılan sıkı testler içeriyor ve hastaların beslenmeleri mükemmel doğrulukla optimize edilerek belirlenen durum veya hastalığın kökten giderilmesi amaçlanıyor.

Süreçte izlenen bir başka yol da hastanın hücresel sağlığının ölçülmesi yoluyla nasıl daha uzun ve sağlıklı bir hayat yaşayabileceğinin araştırılması. Uygulanan her tedavi, hastanın kendine özgü sağlık profiline uygun şekilde özel olarak oluşturuluyor. Özetle, Zyrowski birçokları tarafından geriye dönüşü olmadığı sanılan sağlık durumlarında iyileşme yaratmayı başarıyor.

NuVision’un yaklaşımı sayesinde, dünyanın en iyi kardiyologlarından birine telefonunun bir tuşuyla ulaşabilmesine rağmen kronik yorgunluk, kaygı ve aralıklı göğüs ağrısı yaşayan bir hastanın belirtileri şimdi iyiye gitmekte. Artirit şikâyeti olan 30 yaşındaki bir yönetici ise artık Zyrowski sayesinde hayatına ağrısız ve iğnelere ayda 5000 dolar vermek zorunda olmadan devam edebiliyor.

Zyrowski’nin sonuca yönelik bitmek bilmez çabası bu gibi sonuçları istisna olmaktan çıkarıp standart hale getiriyor. Araştırmalar tavsiye ettiklerinin tümünü destekler nitelikte ve tüm bu süreç hastaya uygulanan sıkı testlere dayanıyor. Zyrowski, sonuç elde edememesi halinde para iadesi için de garanti veriyor.

NuVision’ın sunduğu özellikle ilgi çekici bir hizmet ise uzaktaki hastalara yönelik sanal danışma oturumu hizmeti. Hastalar bu yolla Zyrowski ve ekibine dilediklerinde 7/24 ulaşabiliyorlar. Bu yolla beslenme planlaması yapmak, sağlık stratejileri oluşturmak, sağlık sorunlarına çözüm geliştirmek ve akla gelen tüm soruların cevabına ulaşmak mümkün.

Bu, inanılmaz meşgul girişimciler için bir “talep üzerine sağlık” hizmeti.

 

Sağlık Performansını Dış Kaynağa Aktarmak

Sıradan bir masa başı çalışana göre, yüksek enerji ve yüksek odak gerektiren yaşam tarzları sebebiyle girişimcilerin bazı sağlık sorunları açısından daha fazla risk taşıdığı açık.

Zyrowski, “Girişimciler yaptıkları işi seviyorlar ve ölene kadar çalışmak istiyorlar.” diyor. “Ama hastaysanız ve ölmekteyseniz, yarışa dahil olamazsınız.”

Zyrowski’ye göre: “Zihni berrak, enerji dolu ve sağlık sorunları tarafından yavaşlatılmamış bir girişimci bu sorunları yaşayan birinin karşısında çok daha avantajlı konumda. Adeta eşekle yarışan bir yarış atı gibi.”

Girişimciler yalnızca işlerine odaklanabilmek için yemekten çamaşıra her şeyi dış kaynağa aktarıyorlar. Artık aynı şeyi sağlıkları için de yapmaları mümkün.

Zyrowski, “Onlara verdiğim talimatlara uymaları yetiyor, hepsi bu.” diyor. Bu imkan sayesinde büyük oyuncuların daha fazlasını elde etmesi kolaylaşıyor, onlar da tam olarak bunun peşinde. Bilanço raporlarında oldukça iyi sonuçlar elde ediliyor.

Zyrowski, “Total Nutrition Makeover” ve “Cellular Detoxification Program” isminde iki sağlık paketi sunuyor. Bu yıl ise “Thrive” adlı yeni bir programı hizmete sundu. Bu yüksek seviye ve davete bağlı bir program. Elit sağlık sonuçları isteyen girişimcileri hedef alıyor. Ayrıca girişimcilerin Instagram ve Youtube üzerinden Zyrowski’nin tamamlayıcı nitelikteki sağlık tavsiyelerine ulaşmaları da mümkün.

“Eğer pazarda gerçekten avantajlı konumda olmak istiyorsanız, kendinize iyi bakın. Bunu yapmama lüksünüz yok.”

 

İlginizi çekebilir

İşteki Başarınızda Sağlıklı Olmanın Önemi
Girişimciler İçin Spor ve Egzersiz Yapmanın 4 Bilimsel Faydası
Avatar

Yazar : Bilge ÖTKEN

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir