Hareketli duvarlar

Küçük bir alanda yaşamaktan hoşlanmıyor musunuz? Eviniz istediğiniz büyüklükte değil mi? O zaman hareketli duvarlar sizin için harika bir çözüm olabilir.

Tasarımcı bir çiftin, İspanya’da bulunan ” Little Big House ” isimli evleri hayal edebileceğiniz en esnek evlerden biri. Çiftin 70 metrekare büyüklüğündeki evi, ailenin rahatlıkla yaşaması için yetersiz kalıyordu. Yeni bir ev alacak paraları da olmadığı için çift, yaratıcı bir çözüm geliştirdi. Tasarımcı çift tarafından geliştirilen hareketli duvarlar, daire içinde kendinizi geniş bir evdeymiş gibi hissetmenizi sağlıyor.

Hareket ettirilebilen yüksek dolaplara benzeyen hareketli duvarlar sayesinde oda içinde oda oluşturmak, iki odayı birleştirerek bir salon yapmak ya da tam tersine büyük bir salonu iki odaya bölmek mümkün.

PKMN firmasında birer mimar olan çift, küçük kentsel alanların nasıl maksimize edileceğini düşünen tek tasarımcılar değil. Ikea da benzer bir teknoloji üzerinde çalıştığını duyurdu. Ki muhtemelen Ikea’nın ürünleri daha cebe dost olacak.

Aşağıdaki videoyu izleyerek hareketli duvarlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

 

İlginizi çekebilir

Yaratıcı inovasyon projeleri
Son yılların en ilginç icatları
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir